Stadiumi i Romës do ndryshojë emrin, do mbajë atë të një legjende

10 Nëntor 2021, 14:11, Sport CNA

Pas stadiumit ?San Paolo? në Napoli, një tjetër stadium në Itali pritet të ndryshojë emërtim. Bëhet fjalë për stadiumin e Romës, ?Stadio Olimpico?, i cili mund të marrë emrin e legjendës së Italisë në botërorin e vitit 1982, Paolo Rosi.

Ka qenë presidenti i federatës italiane, Gabriele Gravina, i cili ka propozuar që stadiumit të kryeqytetit italian t?i vihet emri ?Paolo Rosi?.

Propozimi i tij ka gjetur një konsensus të gjithanshëm, duke përfshirë dhe shumë prej ish-shokëve të ekipit në ?Spanjë 1982?. Tani pritet edhe miratimi përfundimtar nga bashkia e Romës.

Lajmet e fundit nga