Connect with Us

Skënderbeu mbaron pushimet, skuadra kthehet në Korçë me 3 mungesa

Sport

Skënderbeu mbaron pushimet, skuadra kthehet në Korçë me 3 mungesa

Publikuar

-

/

Skënderbeu ka përfituar nga ndeshjet e kombëtareve për të lënë pushim dy ditë futbollistët. Trajneri Migen Memelli pritet të nisë sot nga puna, me grupin që do rikthehet në Korçë për të përgatitur ndeshjen e kthimit të Kupës së Shqipërisë.

Korçarët presin Bylis në 17 nëntor, me sfidën e parë që ka përfunduar 1-1 në Ballsh. Gjatë përgatitjeve për këtë duel, Memelli nuk do ketë tre lojtarë. Vangjeli është grumbulluar nga U-21 i Shqipërisë, teksa te moshat e Kosovës janë Bajrami dhe Sadriu.

LEXO EDHE:  Daja: Shkojmë në Korçë për të marrë 3 pikët

Kujtojmë se për javën e tetë të Superligës, Skënderbeu mposhti 2-1 në Korçë Kukësin, duke i dhënë një qetësi skuadrës në kampionat.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Përfaqësuesi i FSHF tregon se çfarë po ndodh me zgjedhjet: Kërcënime nga politika, i heqin nga puna nëse nuk votojnë

Publikuar

-

Në ditën e sotme është mbajtur një konferencë e jashtëzakonshme në FSHF për të diskutuar më tepër rreth zgjedhjeve që priten për president. Fillimisht ishte përfaqësuesi juridik i Federatës, Aldi Topçiu, i cili u shpreh se politika ka hyrë fuqishëm në këto zgjedhje dhe po kër.cënon me largim nga puna.

“Pata kënaqësinë të merrja pjesë në Asamblenë e Elbasanit. Më pas isha dëshmitar i një sulmi fizik, psikologjik që anëtarët iu nënshtruan para dhe pas zgjedhjes. Ishin thirrur që në mëngjes dhe anëtarët ishin kër.cënuar se nëse nuk përmbushnin udhëzimet për të votuar një kandidat të caktuar, atëherë do të largoheshin nga puna.

LEXO EDHE:  SPECIALE/ Nga Olaynka te Uzuni, ja të gjithë yjet e Superligës që janë shitur

LEXO EDHE:  “Konferencë për shtyp nga zyra e Skëndërbeut”/ Analisti tallet me Spiropalin dhe VeliajnPor këta njerëz të sportit janë mësuar nga kër.cënimet dhe kanë mësuar se kur njëri të kër.cënon dhe tjetri të shtrin dorën, duhet dhënë dora këtij të fundit. Anëtarët e Shoqatës së Futbollit në Tiranë thirren sistematikisht në zyra nga shteti dhe bashkia se nëse nuk votojnë kandidatin e tyre të preferuar, do të hiqen nga puna”, tha Topçiu.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Në skenë për Brojën del edhe skuadra tjetër e Premier Ligës

Publikuar

-

Stiv Siduell, ish-lojtari i Çelsit, duke folur për të ardhmen e Armando Brojës, ka nxjerrë në skenë edhe skuadrën e Uest Hemit. Pas largimit të Haler drejt Ajaksit në janar të 2021-shit, trajneri Dejvid Mojes e ka shprehur qartë se është në kërkim të një sulmuesi potent, që të shtyjë sa më shumë ekipin përpara.

Në lidhje me këtë ka folur edhe Siduell i cili në “BT Sport” përmend emrin e Brojës, si sulmuesin e duhur për Mojes dhe Uest Hemin, nëse do të duhet të bëjnë progres në Premier Ligë.

LEXO EDHE:  Debati për Skënderbeun/ Reagon Qendra e Bashkëpunimit Ndër Fetar Elbasan

LEXO EDHE:  Rama organizim në Lezhë për "Vitin e Skënderbeut"/ Memoriali i heroit kombëtar lë për të dëshiruar“Unë do të preferoja Armando Brojën, është i ri dhe i uritur, mendoj që duhet të jetë tek Uest Hemit, ai po tregon se mëson shpejt, për mua është i duhuri”, përfundoi ish-lojtari i Çelsit.

Në fitoren 2-3 të Sauthemptonit kundër Uest Hemit, Broja nuk arriti që të shënonte, por sulmuesi nuk doli pa lënë gjurmë nga ajo ndeshje, sepse fitoi një penallti, që i dha avantazhin për herë të dytë ekipit të tij. Gjithsej, shqiptari ka shënuar pesë gola në kampionatin anglez dhe dy në Kupë.

LEXO TE PLOTE

Sport

Meksi: Jemi në rrugën e duhur, por kemi nevojë për përforcime

Publikuar

-

Skënderbeu barazoi pa gola në shtëpi kundër Laçit, në sfidën e parë për këtë vit në Superiore. Korçarët e nisin vitin mirë, pasi edhe loja ishte e kënaqeshme. Së fundmi ka folur kapiteni i ekipit, Jorgo Meksi, i cili thotë se skuadra duket në rrugën e duhur. Ai flet gjithashtu edhe për merkaton.“Jemi të kënaqur me paraqitjen ndaj Laçit. Loja jonë ishte e mirë dhe ndoshta mund të kishim fituar nëse do kishim shfrytëzuar si duhet rastet. Sa i përket merkatos, kjo është puna e drejtuesve. Ne duam të na vijnë lojtarë sepse na ndihmojnë në stërvitje dhe të kemi konkurrencë në çdo pozicion. Aspekti personal? Jam i fokusuar te Skënderbeu, por nuk e mohoj që do më pëlente një aventurë me një klub më të fortë jashtë Shqipërisë, u shpreh Meksi.

LEXO TE PLOTE