Connect with Us

Rikthehen vranësirat/ Temperaturat nuk bien, mbeten 24 gradë

Sociale

Rikthehen vranësirat/ Temperaturat nuk bien, mbeten 24 gradë

Publikuar

-

/

Vendi ynë gjatë paradites do të jetë me kthjellime dhe vranësira të lehta në bregdet dhe zonën e ulët, por me kthjellime dhe vranësira më të theksuara paraqitet moti në shtrirjen Lindore.

Ndërsa në orët në vijim vranësirat do të shtohen lehtësisht në të gjithë zonën malore, por nuk do të krijojnë mundësi për reshje.

LEXO EDHE:  Horoskopi për ditën e sotme, 13 tetor 2021

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 24°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjell në det dallgëzim mbi 2 ballë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Dëborë dhe acar në të gjithë vendin/ Si pritet të jetë moti për ditën e nesërme

Publikuar

-

Nga

Ditën e enjte gradualisht mbi vendin tonë do të fillojë depërtimi i masave ajrore të paqëndrueshme.

Sipas SHMU moti do të nis i kthjellët në pjesën më të madhe të vendit e prej mesdite pritet një shtim i vranësirave deri të dendura.

Reshjet e shiut pritet të bëhën prezente në orët e mesditës fillimisht në veriperëndim e pasdite reshjet e shiut do të shtrihen edhe në pjesën tjetër të vendit me intensitet të ulët e mesatar.

LEXO EDHE:  Surprizat motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

LEXO EDHE:  Temperaturat rriten në mesditë/ Gushti mbyllet i freskët

Në orët e mbrëmjes në lartësinë mbi 300 metra në verilindje dhe në lartësinë mbi 600 metra në juglindje reshje bore me intensitet deri mesatar.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi deri në 10m/sek shoqëruar me një valëzim i forcës 2-3 ballë.Temperaturat parashikohen:

Në zona malore -3 deri 9°C

Në zona e ulëta -1 deri 15°C

Në zona bregdetare 5 deri 15°C

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Policia “rrethon” 5 Majin/ Shembja e shtëpive, banorët bllokojnë fadromat e IKMT-së

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktualitet

Forca të shumta policie kanë zbarkuar mëngjesin e sotëm në zonën e 5 Majit në Tiranë, për t’ju ardhur në ndihmë punonjësve të IKMT-së, për prishjen e disa banesave.

Ndërkohë banorët kanë protestuar, duke u zënë rrugën fadromave të IKMT-së për të bllokuar procesin e shembjeve në kuadër të procesit të rindërtimit.Raportohet se disa prej banorëve janë shoqëruar nga policia.

LEXO EDHE:  Surprizat motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

LEXO EDHE:  Paralajmëron IGJEUM: Ja zonat që rrezikojnë nga përmbytjet

Ata kundërshtojnë  shembjen e banesave, pasi nuk janë dakordësuar me marrëveshjen  me bashkinë, të cilën e cilësojnë të njëanshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Bien ndjeshëm temperaturat/ Vendi “mbërthehet” nga i ftohti

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Sot do të vijojë ndikimi i motit të kthjellët dhe vranësirave kalimtare, ku më të theksuara kthjellimet do jenë në zonat malore dhe luginat e lumenjve do kenë mjegull të dukshme.

Mesdita sjell zhvendosje të vranësirave drejt kufirit lindor duke lënë me kthjellime vijën bregdetare.Sipas MeteoAlb  temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes por edhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga –7°C deri në 13°C.

LEXO EDHE:  Ulen temperaturat/ Ja si parashikohet moti për ditën e nesërme

LEXO EDHE:  Paralajmëron IGJEUM: Ja zonat që rrezikojnë nga përmbytjet

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi verilindor, kjo do të bëjë që në brigjet detare të gjenerohet dallgëzim të ulët.

LEXO TE PLOTE