Connect with Us

“Po bën servilin”/ Bejko sherr me gazetarin në studio: Je fytyra më e ndyrë

Politikë

“Po bën servilin”/ Bejko sherr me gazetarin në studio: Je fytyra më e ndyrë

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një debat i fortë është zhvilluar sot mes gazetarit Bledian Koka dhe anëtarit të Këshillit Kombëtar të PD-së Roland Bejko.

Të ftuar në studion e abcneës, ku po diksutohej për situatën në PD dhe lëvizjen e ish-kryeministrit Sali Berisha, Koka e ka akuzuar Bejkon se po mban krahun e Bashës dhe po bën servilin.

ndërkohë nga ana tjetër Bejko e ka quajtur gazetarin të paedukatë dhe se po e akuzon në mënyrë të padrejtë, pasi në këtë rast ai nuk po mbron asnjërin që po e rrënojnë PD-në.

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,
                                   Roland Bejko, Bledian Koka

Pjesë nga debati:

Bledian Koka: Kjo nuk është partia demokratike as e para dhe e fundit që ka përplasje pasi përplasje ka dhe në PS. Kur ka debat brenda partisë tregon se ka demokraci.  Frustracionet tua me Tritan Shehun s’ti zgjidh une dhe as partia.

Roland Bejko : Je në terezi ti, kujdes kur e personalizon bisedën,

LEXO EDHE:  “Vuçiç është një copë budalla”/ Ngjela: Basha nuk ka inteligjencë politike

Bledian Koka: Kur flas unë mos ndërhy. Nuk ta ka fajin Tritani ky është problem jot,

Roland Bejko: Fakti që jam këtu jam dikushi,

Bledian Koka: Ke ardhur me nxjerr frustacionin tënd. Je servil i kryetarit,

Roland Bejko: Kush është servil. Ti je fytyra më e ndyrë e portaleve që ka vendi, je i paedukatë. Të dalësh në mbrojtje të Berishës është krim. Po të lëpija Berishën isha deputet sot, por ti vijë turp që më ka goditur. Berisha mban në krahë njerëz që e kanë rrjedhur këtë shtet. Roland Bejko kur ka qenë prefekt kam qenë shumë i ndershëm.

Bledian Koka: Kush të akuzoi për pandershmëri. Ti mbaj përgjegjësi për veten s’mund të dalësh të thotë se partia jote është servile.

Roland Bejko: Jam i frustruar si çdo shqiptar./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Shpërthim tritoli në shtëpinë e Dukës/ Reagon Basha

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kreu i shkarkuar i PD Lulzim Basha ka reaguar pas shpërthimit me tritol në banesën e Armand Dukës në Durrës.

Në një postim në rrjetin social Facebook, Basha shkruan se pushteti në vendin tonë ka degraduar për aq kohë sipas tij kur përdor çdo formë për të uzurpuar çdo institucion.LEXO EDHE:  Basha nxjerr ushtarin e rradhës/ “Dakord me Kryesinë, të shkarkohen të gjithë që na dalin kundër”

Zhvillimet rreth FSHF-së, tregojnë edhe njëherë degradimin e një pushteti të korruptuar që qëllim të vetëm ka zaptimin me çdo mjet, të çdo institucioni. Strategjia e tensionit e shpalosur ditën e sotme, që kulmoi me eksplozivin e vendosur këtë mbrëmje në banesën e familjes Duka”, shkruan Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“6 marsi, test për Foltoren dhe Bashën”/ Mustafaj nuk përjashton një marrëveshje të mundshme

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish-ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj ka folur për zgjedhjet e pjsshme lokale të 6 marsit, për të cilat u shpreh se , do të jenë një test për “Foltoren” e Sali Berishës si dhe për kreun e PD Lulzim Basha.

I ftuar në “Radarin Informativ” ai tha se ‘këtë test’ nuk po e vlerësojnë sa duhet sepse ende nuk kanë dhënë shenjë nëse do të jenë të bashkuar përballë PS në disa bashki apo nëse do të sfidojnë njëri-tjetrin.

“Ky është test për Foltoren, Berishën dhe për Bashën. Mua më duket që s’po e vlerësojnë sa duhet këtë test, sepse s’po japin shenjë sa janë shanset që në bashki të caktuara të shkojnë me një kandidat”, tha ai.

Por a ka shanse për një bashkëpunim mes Bashës dhe Berishës sipas Mustafaj.“Rruga e bashkëpunimit ka shanse. Në diplomaci nuk ekziston e pamundura kur është fjala për marrëveshje bashkëpunim. Nëse futen në negociata mund të ndryshohen, në këtë kuptim duhet të prevalojë interesi për t’i fituar këto bashki. Refraktar shumë më i madh se Berisha, është Basha. Nëse do t’i drejtoja një thirrje bashkëpunimi, do ia drejtoj Bashës. Nëse shkohet drejt njëri tjetrit të dyja palët të bëjnë lëshime. Ademi është me eksperiencë, u ka rezistuar presioneve të Ramës. Por s’e dimë që anëtarësia e PD kë do votojë si kandidate. Shkodra duhet rifituar nga demokratët në mënyrë të domosdoshme”.

Ish-ministri nuk përjashton as një aleancë mes Berishës dhe LSI.

LEXO EDHE:  “Fytyra e turpit”/ Deputetja nxjerr dokumentin që tregon kush është Lulzim Basha

LEXO EDHE:  Bashës i ikën një tjetër deputet/ Lesi zbulon bisedën, demokrati në mbështetje të Berishës

“Zoti Berisha dhe Meta kanë eksperiencë të rëndësishme bashkëpunimi elektoral. Basha si kryetar bashkie është zgjedh nga një koalicion i PD dhe LSI. Kjo eksperiencë e suksesshme bashkëpunimi mes PD, Berishës, LSI, Metës përbën një bazë që të ketë bashkëpunim intensiv. Sa do jetë i gatshëm duhet parë rast pas rasti”, shtoi ai./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Marrëdhënia me Berishën/ Meta: Ai i njeh mirë rregullat e lojës

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta ka treguar marrëdhenien e tij me ish kryeministrin Sali Berisha.

Meta tha në një intervistë për media se ka një marrëdhënie të mirë në distancë. Presidenti theksoi se me Berishën ‘ke dëshirë të bashkëpunosh”, pasi sipas Metës, ai i di rregullat e lojës.“Marrëdhëniet me Berishën janë të mira në distancë sepse kam kohë pa e takuar, por kanë qenë të mira sepse me Brishën ke dëshirë të luftosh, të bashkëpunosh, është një njeri që i njeh rregullate lojës”, tha Meta./E.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE