Connect with Us

Interi lëviz në merkato, mund të marrë sulmuesin e Sassuolos që në janar

Seria A

Interi lëviz në merkato, mund të marrë sulmuesin e Sassuolos që në janar

Publikuar

-

/

Rikthehet interesimi i Interit për Giacomo Raspadorin. Pasi e kërkoi në verë, Beppe Marotta është rikthyer në aksion dhe tashmë duket se ekzistojnë të gjitha mundësitë që sulmuesi i Sassuolos të vishet zikaltër që në janar.

Pas një sezoni të shkëlqyer vitin e kaluar, kampionati aktual nuk ka nisur në mënyrën më të mirë për sulmuesin e ri, që me trajnerin Dionisi po vuan për të gjetur hapësira në formacion.

Administratori i deleguar i Interit ka filluar bisedimet me drejtorin e përgjithshëm të Sassuolos, Giovanni Carnevali, dhe tratativa mund të finalizohet me sukses që në janar, ndonëse klubi e vlerëson 40 milion euro kartonin e lojtarit.

LEXO EDHE:  Juventusi i bëhet makth Interit, tenton objektivin e zikaltërve

Zikaltërit synojnë ta marrin në formë huaje dhe më pas të përdorin si shkëmbim lojtarë të rinj si Agoume, Mulattieri, Satriano apo Pirola për të ulur çmimin.

Kjo ide i pëlqen Simone Inzaghit, ndërsa sulmuesi i ri është i gatshëm që të provojë fatin në një klub të madh.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

VIDEO/ Interi fiton në “frymën e fundit” ndaj Venezias, i shpëton Dzeko

Publikuar

-

Interi nuk ka ndërmend të ndalet në Seria A, teksa mbrëmjen e sotme ka arritur një fitore në “frymën e fundit” ndaj një rivali modest si Venezia. Skuadra  Simone Inzaghit vuajti jo pak, teksa do të gjendej në disavnatazh që në startin e ndeshjes.

Në mintjën e 19-të, Thomas Henry shënoi një gol të bukur me kokë duke shokuar 5 mijë tifozët në San Siro. Reagimi i Interit vjen në fundin e fraksionit të parë, me Barellan që ndoqi mjaft mirë një aksion të gjatë në zonë.

LEXO EDHE:  Merkato e dështuar, këta janë futbollistët e larguar deri tani nga Skënderbeu

LEXO EDHE:  Dështon takimi me Perez/ Ja çfarë bën Luka ModricKur dukeshin se shpresat kishin marrë fund, në minutën e 90-të, Dumfries shërben një top në zonë, atje ku Dzeko me kokë nuk di të gabojë në një pozicion të tillë. Me këtë sukses, Interi ngjitet në krye në kuotën e 53 pikëve, 5 më shumë se Milani.

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Verona për titull kampion”, ish-sulmuesi i Milanit befason me deklaratën

Publikuar

-

Nikola Kaliniç në delir! Sulmuesi kroat, i ka surprizuar të gjithë me deklaratën e dhënë pas triumfit 2-1 ndaj Bolonjës mbrëmjen e djeshme. Në prononcimin e dhënë për “Sky Sport”, 34-vjeçari deklaroi se me pikët e grumbulluara, Verona i ka shanset për të fituar edhe titullin kampion.

Në 23 ndeshje veronezët kanë arritur të sigurojnë 33 pikë, teksa diferenca nga kryesuesit e Interit është 17 pikë.  Vlen të theksohet fakti se Kaliniç shënoi golin e fitores ndaj Bolonjës në minutën e 85-të.

LEXO EDHE:  Merkato e dështuar, këta janë futbollistët e larguar deri tani nga Skënderbeu

LEXO EDHE:  Juventusi i bëhet makth Interit, tenton objektivin e zikaltërve“Tre pikët ndaj Bolonjës ishin shumë të rëndësishme sepse të gjithë ndeshjet e Serie A janë të vështira. Jam i kënaqur për golin tim dhe fitoren. Kemi grumbulluar shumë pikë, ndoshta fitojmë edhe titullin kampion…

Ku i dihet, por kampionati është i gjatë dhe le të fokusohemi edhe më shumë në mënyrë që të bëjmë edhe më mirë”, deklaroi për Sky Sport ish-sulmuesi i Milanit.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Milani shpëton nga Orsato, ndryshon arbitri i ndeshjes ndaj Juventusit

Publikuar

-

Daniele Orsato, nuk do të jetë arbitri i sfidës Milan-Juventus të dielën mbrëma. Për të zëvendësuar 46-vjeçarin janë zgjedhur tre emra.

Njëri prej Marko di Belo, Davide Masa dhe Paolo Valeri do të drejtojë super sfidën e së dielës. Emri pritet të bëhet me dije në orët në vijim.LEXO EDHE:  Merkato e dështuar, këta janë futbollistët e larguar deri tani nga Skënderbeu

Pas rastit të Serras në atë që ndodhi me Specian në kampionat, që tani ka krijuar tension përpara sfidës me Juventusin në kampin e Milanit. Kështu në Itali po mundohen të shmangin një gabim tjetër që do t’i nxehte më shumë gjakrat.

LEXO TE PLOTE