Connect with Us

Insinje nuk po rinovon me Napolin, Interi e pret prapa derës

Seria A

Insinje nuk po rinovon me Napolin, Interi e pret prapa derës

Publikuar

-

/

Lorenco Insinje vazhdon të jetë një çështje në shtëpinë e Napolit. Kapiteni “Axurr” nuk po e rinovon kontratën që përfundon më 30 qershor të 2022-shit, e ndërsa napolitanët po përpiqen ta bindin me një kontratë 3-vjeçare dhe 5 milionë euro bashkë me bonuset, Marota i Interit po punon në krahun tjetër për të joshur sulmuesin me një ofertë më të lartë ekonomike.

Ashtu si propozimi i bërë gjatë verës, zikaltrit kanë menduar një ofertë 4-vjeçare për Insinjen, gjatë së cilës do të përfitojë 6 milionë euro në sezon. 30-vjeçari nuk ka ndërmend të lëvizë në janar dhe as zikaltrit nuk e dëshirojnë një gjë të tillë, por duke pasur parasysh se i lejohet të gjejë akordin me një klub tjetër, Interi po nxiton për të mbyllur tratativën, për të shmangur kështu edhe konkurrencën e klubeve të tjera.

Pavarësisht projektit dhe ofertës ekonomike më të lartë të Interit, ajo që mund të bëjë diferencën në vendimin e Insinjes është edhe e drejta e imazhit. Presidenti i Napolit, Aurelio de Laurentis kërkon që të drejtat e imazhit të futbollistit të menaxhohen nga klubi, argument ky që prej kohësh është kthyer në mollë sherri mes lojtarit dhe shoqërisë.

Nga ana tjetër, zikaltrit janë më tolerantë lidhur me këtë pjesë dhe duke parë rëndësinë që ka për Insinjen kjo pikë, planifikojnë të mos ndërhyjnë në të drejtat e lojtarit. Në këtë mënyrë, Interi ka kaluar në pole për të firmosur me italianin, që në mungesë të një surprize me Napolin, vitin tjetër mund të veshë fanellën zikaltër. Insinje momentalisht ka oferta nga MLS-ja, aty ku Toronto kërkon të bëjë goditjen e dyfishtë me të dhe Mertensin, por ambiciet e kapitenit të Napolit për të luajtur akoma në nivelet më të larta, e shtyjnë atë drejt Milanos, aty ku Inzagi do e priste krahëhapur.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Me armë dhe lëndë narkotike, arrestohet sulmuesi i Sassuolo në Uruguai

Publikuar

-

Nicolas Schiappacasse, sulmuesi në pronësinë e Sassuolo, është arrestuar në Uruguai nga policia, pasi iu gjet në makinë një pistoletë dhe disa pilula me lëngë narkotike.

Sulmuesi i krahut të majtë, 23 vjeç, aktualisht është i huazuar te Penarol në vendlindjen e tij, por sikurse kuptohet gjërat nuk po shkojnë mirë për të.Tashmë është futur në telashe të mëdha. Schiappacasse është nën kontratë deri më 30 qershor 2023 dhe me siguri italianët do t’i bëjnë dalje që tani, në rast se do të ketë një dënim të tij.

Sassuolo e ka blerë sulmuesin në tetor të vitit 2020 nga Atletico Madrid B. Në Serie A ai ka luajtur edhe me skuadrën e Parma, i huazuar nga spanjollët në vitin 2019.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Mourinho nuk heq dorë, kërkon me çdo kusht Granit Xhakën te Roma

Publikuar

-

Pasi sfumoi tratativa në verë, tani Roma i vihet sërish pas Granit Xhakës edhe në merkaton e janarit.

Sipas asaj që raporton e përditshmja sportive italiane “La Gazzetta dello Sport”, mesfushori me origjinë shqiptare është një nga lojtarët kryesor që Murinjo e do me çdo kusht për të forcuar mesfushën e Romës.

Xhaka kushton 20 milionë euro, por më parë skuadra kryeqytetase duhet të shesë lojtarë që më pas të blejë dhe i sakrifikuari mund të jetë Diavara.Raporti me “topçinjtë” e Londrës mbeten perfekt sidomos pas marrëveshjes me lojtarin Maitland-Niles dhe ky raport i mirë mund të konkretizojë këtë operacion merkatoje.

Aktualisht me fanellën e Arsenalit në Premier Ligë në këtë sezon, Granit Xhaka numëron 10 paraqitje.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Buzëqesh Milani, Ibrahimovic gati për derbin me Interin

Publikuar

-

Zlatan Ibrahimoviç mund të jetë gati për derbin ndaj Interit.

Sulmuesi suedez pasi pësoi një dëmtim në “Tendinën e Akilit” në ndeshjen kundër Juventusit ku u zëvendësua në minutën e 28′, mund të jetë i gatshëm për Stefano Piolin për ndeshjen ndaj ish-skuadrës së tij, e cila mund të rezultojë vendimtare për fatin e titullit kampion për kuqezinjtë.Ibrahimoviç ka kryer stërvitje individuale dhe në “Milanello” ka optimizëm se 40-vjeçari do të jetë që nga minuta e parë ndaj zikaltërve të Simone Inzagit.

Ai iu nënshtrua terapive dhe kontrolleve të zakonshme nga stafi mjekësor, por pa hasur në asnjë shqetësim nga ana e këtij të fundit, duke bërë tifozët e Milanit të shpresojnë që lojtari i tyre kryesor të jetë i gatshëm ndaj “kushërinjve” të Interit.

LEXO TE PLOTE