Connect with Us

Eksperiencë e hidhur për ish-trajnerin e Dinamos, skuadra “hedh në erë” avantazhin e thellë

Sport

Eksperiencë e hidhur për ish-trajnerin e Dinamos, skuadra “hedh në erë” avantazhin e thellë

Publikuar

-

/

Zgjedhja e Francesko Moreiros për t’u bërë trajneri i kombëtares së Maldives surprizoi jo pak. Ish-trajneri i Dinamos, kishte edhe oferta nga liga inferiore në Itali, mirëpo zgjodhi një alternativë krejtësisht të veçantë me Maldives.

Kështu, nga data 21 tetor i këtij viti 52-vjeçari është në krye të përfaqësueses modeste. Ndërkohë, një episod interesant por jo i favorshëm i ka ndodhur në mbrëmjen e djeshme trajnerit Moreiro. Maldives ishte duke fituar me rezultatin e pastër 0-4 ndaj Sri Lankës në miqësore dhe kur dukej se gjithçka po shkonte sipas parashikimeve, ekipi i tij shpërbëhet në fushë.

Kjo sepse, nga minuta e 63 deri në fund të lojës, Sri Lanka i shënon katër gola dhe shmang disfatën duke lënë një shije të hidhur për Moreiron, me këtë të fundit që edhe pse bëhej fjalë për thjesht një miqësore, do të ketë pasur shumë për të diskutuar me të tijtë pas takimit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

ZYRTARE/ U afrua gjatë merkatos së verës, një tjetër lojtar e mbyll me Partizanin pas 6 muajsh

Publikuar

-

Dajan Shehi e mbyll me Partizanin. Qendërmbrojtëi u afrua gjatë merkatos së verës dhe shihej si një afrim cilësor për të qenë titullar këtë sezon.

Pas vetëm 6 muajsh dhe 13 ndeshje të zhvilluara me fanellën e kuqe, 24-vjeçari ka vendosur që të largohet për të nisur një aventurë të re. Lajmi është konfirmuar nga vetë lojtari përmes një postimi në rrjetet sociale.“Faleminderit për çdo moment të bukur që kaluam së bashku. Ju uroj më të mirat të gjithëve”, shkruan qendërmbrojtësi në postimin e tij. Tashmë ngelet që zyrtarizimi të bëhet edhe nga klubi në faqen zyrtare, ndërsa në ditët në vijim pritet të zbulohet edhe e ardhmja e Dajan Shehit që me shumë mundësi do të jetë sërish në Superligën shqiptare.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

VIDEO/ Broja i pafat, godet shtyllën ndaj Mançester Sitit

Publikuar

-

Armando Broja është i uritur për gola dhe sot ndaj Mançester Sitit, sulmuesi shqiptar i Sauthempton tregoi se është padyshim një lojtar për të cilin duhet pasur shumë vëmendje nga mbrojtësit kundërshtarë.

Pas golit të anuluar, në minutën e 57 erdhi një tjetër rast i artë për sulmuesin, kur pas një goditje nga këndi, ai gjuajti me kokë para portës së Sitit. Por për fat të keq, topi u ndal nga shtylla e portës së Ederson. 

LEXO TE PLOTE

Seria A

VIDEO/ Interi fiton në “frymën e fundit” ndaj Venezias, i shpëton Dzeko

Publikuar

-

Interi nuk ka ndërmend të ndalet në Seria A, teksa mbrëmjen e sotme ka arritur një fitore në “frymën e fundit” ndaj një rivali modest si Venezia. Skuadra  Simone Inzaghit vuajti jo pak, teksa do të gjendej në disavnatazh që në startin e ndeshjes.

Në mintjën e 19-të, Thomas Henry shënoi një gol të bukur me kokë duke shokuar 5 mijë tifozët në San Siro. Reagimi i Interit vjen në fundin e fraksionit të parë, me Barellan që ndoqi mjaft mirë një aksion të gjatë në zonë.Kur dukeshin se shpresat kishin marrë fund, në minutën e 90-të, Dumfries shërben një top në zonë, atje ku Dzeko me kokë nuk di të gabojë në një pozicion të tillë. Me këtë sukses, Interi ngjitet në krye në kuotën e 53 pikëve, 5 më shumë se Milani.

LEXO TE PLOTE