Connect with Us

U shënoi gol në derbi, tifozët e Milanit hakmerren ndaj Hakan Calhanoglu

Seria A

U shënoi gol në derbi, tifozët e Milanit hakmerren ndaj Hakan Calhanoglu

Publikuar

-

/

Tuku Hakan Çalhanoglu ishte futbollisti me vëmendjen maksimale në derbin e Madoninës, pasi transferimi te Interi ka nxehur së tepërmi marrëdhëniet e tij me tifozët e ish-skuadrës, Milanit.

Këta të fundit e kanë vërshëllyer që nga minuta e parë turkun, i cili në minutën e 10 tundi rrjetën nga pika e bardhë e penalltisë.

Derbi nisi me golin e tij dhe Çalhanoglu nuk e mendoi dy herë të shkonte të festonte pranë tifozëve kuqezinj, duke i provokuar me mënyrën se si zgjodhi të shijonte momentin.

LEXO EDHE:  “Dilni në ballkon dhe brohorisni sa të doni”/ Paralajmëron Artan Hoxha: Ndryshe, kërcet kërbaçi

Por hakmarrja nuk ka munguar. “Curva Sud“ ka shpërndarë një baner në një urë në Milano ku i kujtojnë tradhëtinë e gruas së tij.

“Guxim nuk është të gjuash një penallti në minutën e 10, por të qendrosh me gruan tënde edhe kur e di që të ka tradhëtuar. Burrë m***”, shkruhet në banderolën e tifozëve të Milanit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Strakosha do largohet nga Lacio, Tare gati ta zëvendësojë me shokun e Bajramit

Publikuar

-

Lacio po mendon të sigurojë shërbimet e një portieri për sezonin e ardhshëm, me Strakoshën e Reinën që të dyve do t’i përfundojë kontrata në verë dhe nuk duket se do të rinovojnë.

Portieri i Empolit, Gulielmo Vikario, shihet si pasardhësi i gardianit shqiptarë në portën e Lacios. Sipas “Gazzetta dello Sport”, 25-vjeçari kërkohet nga shumë klube të tera në Itali, por Lacio ndodhet në kryesim për shërbimet e tij.

LEXO EDHE:  Kohë rinovimesh te Milani, Maldini gati të blindojë tre lojtarë të tjerë

LEXO EDHE:  Plas te Milani/ Rebelohet Kesi, kërkon të njëjtat kushte si Ibra për rinoviminIgli Tare duket se po mendon të bëjë merkato te Empoli, ku nëpërmjet portierit do tentojë dhe mesfushorin shqiptarë, Nedim Bajrami.

LEXO TE PLOTE

Seria A

FORMACIONET ZYRTARE/ Talenti i Kombëtares U21 nga minuta e parë, Interi dhe Empoli bëjnë rotacion në Kupë

Publikuar

-

Inter-Empoli është sfida e 1/8 për Kupën e Italisë që do të luhet në orën 21:00. Zikaltërit janë favorit për të kaluar në raundin tjetër, ndërsa pak minuta më parë janë bërë publike edhe formacionet zyrtare.

Trajneri Inzaghi ka bërë rotacion duke lënë shumë titullarë pushim. Të njëjtn gjë ka bërë edhe Andreazzoli te Empoli që ka lënë në stol Ismajlin dhe Bajramin, ndërsa ka hedhur nga minuta e parë Asllanin, mesfushorin e Kombëtares U21.

LEXO EDHE:  Leonardo qetëson tifozët e Milanit/ Ai nuk largohet

LEXO EDHE:  Voltana Ademi i bën kërkesën e papritur Ministrisë së ShëndetësisëINTER (3-5-2): Radu; D’Ambrosio, Ranoçhia, Dimarco; Dumfries, Vidal, Gagliardini, Vecino, Darmian; Correa, Lautaro.

EMPOLI (4-3-1-2): Furlan; Marchizza, Viti, Romagnoli, Fiamozzi; Asllani, Stulac, Bandinelli; Zurkowski; Cutrone, Pinamonti.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Përdhunoi shqiptaren, konfirmohet dënimi me burg i ish-yllit të Realit dhe Milanit

Publikuar

-

Robinjo ka prekur fundin. Ish-futbollisti i Realit dhe Milanit u përball në gjykatën e shkallës së tretë, për shkak të përdhunimit të një shqiptareje. Gjykata mori vendimin përfundimtar për brazilianin.

Ai sëbashku me shokun e tij Rikardon janë dënuar me nëntë vite burg. Ngjarja daton që në vitin 2013. Avokatët e lojtarit e kundërshtuan këtë fakt dhe paraqitën një apelim por që u refuzua.

LEXO EDHE:  Kohë rinovimesh te Milani, Maldini gati të blindojë tre lojtarë të tjerë

LEXO EDHE:  Kohë rinovimesh te Milani, Maldini gati të blindojë tre lojtarë të tjerëRobinjo aktualisht është pa kontratë që nga viti 2020, ku ndërpreu bashkëpunimin me Santosin vetëm 6 ditë pas firmës. Arsyeja ishte kjo situatë.

LEXO TE PLOTE