Connect with Us

Real Madridi klubi që nuk ndjeu krizën e COVID-19/ Zbulohet shifra e majme që do arkëtojnë spanjollët

La Liga

Real Madridi klubi që nuk ndjeu krizën e COVID-19/ Zbulohet shifra e majme që do arkëtojnë spanjollët

Publikuar

-

/

Reali i Madridit është një nga klubet e mëdhenj që i ka barë ballë më mirë se kushdo krizës financiare si rrjedhojë e pandemisë COVID-19. Shumë klube janë gjendur në vështirësi serioze, ku në Spanjë rasti më ekstrem është Barcelona.

Por, Reali, në ndryshim nga katalanasit, jo vetëm që nuk e ka ndier krizën, por duket se ka dalë edhe më i fortë prej saj. E, ndërsa rezultatet janë të kënaqshme në kampionat e në Champions, lajmet e mira vijnë edhe nga financat e klubit.

Siç raportojnë mediat spanjolle pranë Realit, klubi madrilen po rikuperon me shpejtësi humbjet e shkaktuara nga pandemia dhe me hapjen e stadiumeve dhe rikthimit me kapacitet të plotë bilanci po kthehet pozitiv.

LEXO EDHE:  Mbyllja e lokaleve të natës/ Pipero: Virusi nuk ka fasha orari, muzika të shëron si dielli

Dhe parashikimet për sezonin aktual janë mbresëlënëse, teksa arkëtimet pritet të arrijnë nivelet e para pandemisë, madje dhe më mirë. Sipas portalit “2playbook”, i specializuar në industrinë e sportit, Reali i Madridit do të kalojë shumën e 800 milionë euro arkëtime deri në fund të sezonit 2021-2022.

Në rast se të gjitha pritshmëritë do të realizoheshin, në këtë mënyrë, Reali i Madridit do të bëhej një ndër klubet e pakta të mëdha që do ta mbyllin bilancin pa humbje. Në sezonet e fundit, Reali i Madridit ka raportuar gjithnjë fitim financiar që arrin në shifrat e 34 milionë eurove në sezon.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Zidane-PSG, zbulohet plani i milionerëve për në verë

Publikuar

-

Zinedine Zidane dhe PSG nuk janë thjesht miq dhe të njohur, por për pak kohë mund të jenë “çift”. Bashkimi mund të bëhet realitet në sezonin e ardhshëm. E ardhmja e francezit kalon nga pankina e Parisit.

Drejtuesit e klubit i kanë bërë ofertë dhe në dhomat e zhveshjes e konsiderojnë të kryer diçka të tillë. Kryesuesit e Ligue 1 kanë nevojë për një revolucion total në aspektin sportiv. Në Paris duan të ndërtojnë të ardhmen edhe pa Mbappenë në ekip, për t’u shndërruar në një skuadër normale për sa iu përket shpenzimeve në aspektin ekonomik.Dhe për të vendosur rregull në dhomat e zhveshjes duhet një dorë që menaxhon mirë kampionët. Zizu e ka bërë diçka të tillë me Realin e Madridit. Maurizio Pochetino me shumë mundësi do të shkojë te Manchester United.

LEXO EDHE:  “Epidemia gëlon në çdo qoshe”/ Berisha: Po të isha kryeministër, do kisha mbyllur menjëherë shkollat

LEXO EDHE:  “Isha i dëshpëruar”/ Aktori rrëfen periudhën e vështirë pas infektimit me Covid: Isha gati të nuhasja sqetullën e dikujt

Këta të fundit kanë kërkuar informacione për argjentinasin dhe janë gati që ta afrojnë për të mbajtur edhe Cristiano Ronadon. Por e ardhmja e Pochetinos nuk ka aspak rëndësi për bosët e Katarit. Ata thjesht duan që Zidane të marrë drejtimin e skuadrës dhe janë të bindur që francezi është figura më e rëndësishme për të shmangur dramën për largimin e Mbappe.

LEXO TE PLOTE

La Liga

21 trofe në karrierë, Ancelotti italiani i parë që fiton Superkupën e Spanjës

Publikuar

-

Disa thoshin se karriera e tij kishte marrë fund, por Carlo Ancelotti nuk ka ndërmend që të largohet nga profesioni i tij. Ish-trajneri i Milanit është riulur në stolin e Realit të Madridit dhe e ka ngjitur skuadrën në krye të renditjes së LaLigas, madje ka fituar sërish trofe me skuadrën madrilene.

Falë fitores 2-0 përballë Athletic Club Bilbao në Superkupën e Spanjës, Ancelotti ka arritur të marrë trofeun e 21-të në karrierë, të pestin me Realin e Madridit, duke u bërë tekniku i parë italian që fiton Superkupën e Spanjës.

LEXO EDHE:  Shifra shqetësuese në Kosovë/ Mbi 2 mijë raste pozitive dhe 14 viktima nga Covid 19

LEXO EDHE:  BE i dhuron 10 milionë euro Shqipërisë për të luftuar CovidAncelotti nuk fitonte një trofe që nga gushti i vitit 2017, kur arriti të fitojë Superkupën e Gjermanisë me Bayernin e Mynihut.

LEXO TE PLOTE

La Liga

VIDEO/ Real Madridi fiton Superkupën e Spanjës, mposht pastër Athletic Bilbaon

Publikuar

-

Real Madridi është fituesi i Superkupës së Spanjës, pasi ka arritur të mposhtë në finale Athletic Bilbaon me rezultatin e pastër 0-2.

Ndeshja e cila u zhvillua në qytetin e Riyad, në Arabinë Suadite ishte emocionuese sidomos në 10 minutat e fundit kur gjithçka mund të ndryshonte edhe pse Reali ishte dominues gjatë gjithë ndeshjes.

“Galaktikët” arritën të zhbllokonin rezultatin në minutën e 38 me mesfushorin kroat, Luka Modric pas një asistimi të Rodrygo.

Me avantazhin minimal të skuadrës së Ancelottit do të mbylleshin 45 minutat e para. Pjesa e dytë nis sërish me një Real Madrid me dominues edhe pse Bilbao tenton të bëjë diçka më shumë.

LEXO EDHE:  Covid-19/ 2 viktima dhe 194 raste të reja në Maqedoninë e Veriut

LEXO EDHE:  BE i dhuron 10 milionë euro Shqipërisë për të luftuar CovidNjë top i prekur me dorë branda zonës nga mbrojtësi i Bilbaos në minutën e 52 cilësohet si penallti pas rishikimit me VAR dhe kthehet në gol nga Karim Benzema.

Kur u mendua se Reali kishte gjithçka në kontroll në 10 minutat e fundit gjithçka mund të ndryshonte pasi Militao largon nga porta një top me dorë duke shkaktuar një penallti dhe larguar nga loja me karton të kuq.

Penalltinë e merr përsipër Garcia i cili gabon përballë Courtois duke humbur shansin artë për të rihapur finalen. Reali siguron kështu trofeun e parë të këtij sezoni. r.t/abcnews.al

LEXO TE PLOTE