Connect with Us

Ndaloi së funksionuari për disa orë/ Vijojnë problemet me Twitter

Showbizz

Ndaloi së funksionuari për disa orë/ Vijojnë problemet me Twitter

Publikuar

-

/
Twitter pezullon llogaritë false të mbështetësve të Trump

Twitter është rikthyer në linjë pasi nuk funksionoi për mijëra përdorues në mbarë botën që kishin probleme me faqen e internetit, aplikacionin dhe hyrjen.

Problemet filluan rreth orës 12:50 pasdite ET të hënën dhe po preknin disa përdorues në SHBA, MB, Zelandën e Re dhe vende të tjera – por përplasja u duk se u rregullua rreth orës 13:30 ET.

Shumë përdorues thanë se tweet-et nuk janë update-uar ose se po përjashtohen nga llogaritë e tyre dhe po detyrohen të identifikohen përsëri. Nuk është e qartë se çfarë e shkaktoi përplasjen ose numri i saktë i përdoruesve të prekur.

Down Detector, një faqe interneti që monitoron ndërprerjet në internet, tregoi një rritje në raportet e problemit vetëm pas orës 12:30 ET.

Deri në orën 12:52 ET, më shumë se 3,000 përdorues në SHBA kishin raportuar probleme me rrjetin e mediave sociale dhe afërsisht në të njëjtën kohë, rreth 1,800 përdorues në MB raportuan gjithashtu probleme në DoënDetector.

Nuk është e pazakontë që platformat e mediave sociale të rrëzohen, por hera e fundit që Tëitter u ndërpre ishte më 4 tetor, më shumë se një muaj më parë.

LEXO EDHE:  Kontrolloni WhatsApp-in tuaj/ Nëse keni këtë version mund të ndaloheni të përdorni aplikacionin

Platformat e tjera të mediave sociale, veçanërisht ato në pronësi të Meta – Facebook, Instagram, ËhatsApp dhe Messenger, kanë përjetuar ndërprerje çdo disa javë kohët e fundit.

Butoni, i vendosur në këndin e sipërm djathtas, pranë menysë me 3 pika (ose hamburger), kishte filluar të shfaqej për një numër të vogël përdoruesish në tetor.

Tani po shpërndahet më gjerësisht në aplikacionin iOS Tëitter, raportoi XDA Developers.

Butoni është i fundit në një seri të gjatë funksionesh të reja që Tëitter ka shtuar në platformën e tij në muajt e fundit, shumë prej të cilave kanë të bëjnë me privatësinë.

Në tetor ajo lançoi plotësisht një veçori të re në versionin e saj të internetit që lejon përdoruesit të heqin një ndjekës pa i bllokuar ata.

Opsioni parandalon një përdorues të zgjedhur që të shohë ndonjë nga postimet e ardhshme të një personi ose të dijë se ata janë hequr./CNA.al

Covid-19/ Twitter dhuron 15 milionë dollarë në ndihmë të Indisë cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Dagz eleminohet nga shtëpia e Big Brother Vip/ Einxhel nuk ndal lotët, përqafon jastëkun e të dashurit

Publikuar

-

Nga

cna showbiz

Dj Dagz ka qenë i eleminuari i radhës nga shtëpia e Big Brother Vip së bashku me Xheisarën.

Pas një nominimi zinxhir, në një përballje me partneren e tij Einxhel, publiku vendosi të nxirrte nga shtëpia Dagzin.

Dalja e tij nuk u prit aspak mirë nga Einxhel, e cila shpërtheu në të qara, dhe ia plasi në sy Beatrix dhe Donaldit faktin që ata nuk zgjodhën të shpëtonin Dagzin.

LEXO EDHE:  Facebook me te tjera risi

LEXO EDHE:  SHBA, masa ndaj 59 firmave kineze të mbrojtjes dhe teknologjisë

Edhe sot dita për Einxhel ka nisur me lot në sy dhe duke përqafuar jashtëkun e partnerit të saj Dagz, mungesën e të cilit po e ndjen shumë./ CNA.al

  

View this post on Instagram

 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Ti ishe ajo që the se do dal po iku Dagz”?/ Einxhel i mbyll gojën Trixës

Publikuar

-

Nga

cna lajme show

Pas mbylljes së spektaklit live, Einxhel nuk pushonte dot së qari për daljen e Dj Dagz.

Beniada i qëndroi gjatë gjithë kohës afër duke u munduar ta qetësonte, por Einxhel u shpreh se është shumë e mërzitur me Trixën dhe Donaldin që nuk e shpëtuan, ata ishin shokët e tij.

Edhe Trixa u afrua te Einxhel në oborr, por fjalët e saj e stopuan menjëherë.

“Ti ishe ajo që the se do dal po doli Dagz”? i tha Einxhel, Trixës.

LEXO EDHE:  Facebook me te tjera risi

LEXO EDHE:  SHBA, masa ndaj 59 firmave kineze të mbrojtjes dhe teknologjisë“O jeta, po ti e di sa e dua Dagzin…”, u shpreh Trixa.

 “Ik, në qoftë se nuk do të dëgjosh ndonjë gjë që nuk nuk do të pëlqejë”, ia preu Einxhel.

“Pasha kryt e mamit, mos e merr kështu”,  vazhdoi Trixa.

“Si do ti që ta marr, e kryet detyrën me larjen e ndërgjegjes për sonte? Bravo ju qoftë”, ishin fjalët e Einxhel e cila nuk pushonte së qari./lajmetshqip24

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Donaldi hakmerret ndaj Einxhel/ E godet tek Dagz

Publikuar

-

Nga

cna lajme show

Duke qenë se Beatrix Ramosaj e ka kryer me sukses misionin e fshehtë që i kishte dhënë “Vëllai i Madh”, ajo kishte një detyrë mjaft të rëndësishme për nominimet.

Këngëtarja nisi një zinxhir shpëtim dhe dy të fundit që do ngelnin do dilnin menjëherë në televotim. E ishin pikërisht Dj Dagz dhe Einxhel, dy banorët që nuk u shpëtuan.

Dhe nga ky televotim u eliminua Arbëri, i cili la përfundimisht shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Beatrix nuk është ndjerë mirë nga ky fakt dhe është ndjerë fajtore.Nga ana tjetër, Donaldi ka zbuluar se pse nuk ka shpëtuar mikun e tij, pasi e dinte se do të shpëtonte Einxhel.

LEXO EDHE:  Fabricius/ Krijohet aplikacioni që dekodon hieroglifet egjiptiane

LEXO EDHE:  Facebook me te tjera risi

“Tani të jem i drejtë, ta them tamam, kupton? Kur ka qenë herë të tjera unë e kam zgjedhur, PM dhe Dagz i kam zgjedhur gjithmonë. Po nuk ka se si kërkon Einxhel llogari se pse nuk shpëtuam Dagz. Sepse unë prej saj nuk e kam zgjedhur. Kaq. Plus thashë të dalë sërish Tani në nominim, pse? Dagz ishte çun fantastik, por kur bëja debat me Einxhel ai ndërhynte, e ndjeja veten në siklet. Mundohesha të ruaja marrëdhënien”, thotë Donaldi teksa bisedonte me Beatrix./Shqip

LEXO TE PLOTE