Connect with Us

Ish-shefi i mafies shqiptare, në izolim/ Dënohet me 16 vite burg

Kronika

Ish-shefi i mafies shqiptare, në izolim/ Dënohet me 16 vite burg

Publikuar

-

/
cna lajme kronike

Ismail Rebeshi, 38-vjeçari shqiptar është dënuar nga Gjykata e Romës me 16 vite burg.

Ish shefi i mafias shqiptare akuzohet për trafik droge në shtetin fqinj.

Përveçse për trafik drogë ai rezulton te jetë i dënuar edhe për një vepër tjetër penale.

Më herët ai është dënuar me 10 vite dhe 11 muaj burg, ndërkohë që tashmë i janë shtuar dhe 16 vite të tjera.

LEXO EDHE:  I dënuar me 8.5 vite burg në Itali/ Arrestohet në Kavajë 36 vjeçari i shumëkërkuar

38-vjeçari gjendet në regjimin 41 bis pasi konsiderohet si një person me rrezikshmëri të lartë.

Rebeshi, i cili  ishte kreu i bandës kriminale “Viterbo u arrestua nga operacioni i koduar ‘Vakuumi’, që u zhvillua nga policia e Romës, e cila e finalizoi me shkatërrimin e  një bandë me 11 trafikantë.

38-vjeçari akuzohet se ka qenë anëtari kryesor i bandës dhe se furnizonte me drogë disa zona bregdetare midis Ardeas dhe Pomezia./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

I riu shqiptar arratiset nga burgu në Athinë/ Alarmohet policia

Publikuar

-

Nga

Donald Lu e quajti ‘peshk të madh’/ Kush është biznesmeni i njohur që tentoi të arratiset nga “313”

Një i ri shqiptar është arratisur nga burgu në Athinë ku vuante dënimin.

Mediat greke raportojnë se i riu shqiptar ka mundur të largohet në rrethana ende të paqarta duke alarmuar kështu policinë.Ndërkohë policia ka publikuar edhe fotot e të riut shqiptar ndërsa është vënë në ndjekje të tij./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Zjarr në katin e dytë të një banese/ “Shqiponjat” shpëtojnë dy të moshuarit

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponja” në Elbasan, gjatë patrullimit në lagjen “Emin Matraxhiu”, Elbasan, kanë konstatuar zjarr në katin e dytë të një banese.

Punonjësit e Policisë kanë ndërhyrë menjëherë për të bërë të mundur shuarjen e zjarrit, që dyshohet se është shkaktuar për shkak të rrjedhjes së gazit nga një bombol.LEXO EDHE:  I dënuar me 8.5 vite burg në Itali/ Arrestohet në Kavajë 36 vjeçari i shumëkërkuar

LEXO EDHE:  Dalin rezultatet e sondazheve/ Ja kush fiton zgjedhjet në Itali

Gjithashtu i kanë dhënë ndihmën e parë dy të moshuarve që ishin në banesë, të cilët janë jashtë rrezikut për jetën./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tentoi të përdhunonte një grua/ Vihet në pranga 39 vjeçari

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Pukë ku një 39 vjeçar ka tentuar të përdhunojë një grua.  Policia njofton se e ka arrestuar 39 vjeçarin  për veprën penale “Marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura”

“Nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Pukë u bë arrestimi në flagrancë për veprën penale “Marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura” mbetur në tentativë, i shtetasit E. U., 39 vjeç, banues në Pukë, pasi ka tentuar të kryejë marrëdhënie seksuale me dhunë, me një shtetase 43 vjeçe”, thotë policia.

LEXO EDHE:  Mbyti bashkëshorten me fustan/Ja dënimi për shqiptarin

LEXO EDHE:  Kapet me dy thasë kanabis në makinë/ Pranga 64-vjeçarit të dënuar për drogëMaterialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pukë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE