Connect with Us

Foto-Liqeni i Tiranës drejt betonizimit/ Deputeti akuza Bashkisë

Sociale

Foto-Liqeni i Tiranës drejt betonizimit/ Deputeti akuza Bashkisë

Publikuar

-

/
cna lajme sociale

Disa ditë më parë CNA.al publikoi foto nga rrethimi i Liqenit të Tiranës, ku po përgatitej kantieri për ndërtim.

Sot këtë shqetësim e ka sjellë edhe deputeti i LSI-së, Petrit Vasili, i cili ka shpërndarë në rrjete sociale, disa foto, nga zona e Liqenit, ku po bëhet gati një ndërtim.

Parkun i Liqenit po shqyhet e shkatërrohet nga Bashkia. Shihni fotot e bëra dje te Parku i Liqenit dhe do t’ju dhembë në zemër.

Mbasi shkatërruan qendrën e Tiranës, që është shndërruar në geto vrastare betoni tani nuk po lënë centimetër gjelbërim pa shkatërruar, pa kursyer as Parkun e vetëm të Liqenit Artificial të Tiranës”, shkruan Vasili në rrjete sociale.

LEXO EDHE:  Prezantohet programi i LSI/ Kryemadhi: Synimi ynë punësimi me paga të larta!

Më tej Vasili lëshon akuza ndaj Bashkisë së Tiranës, e cila sipas tij të vetmin park të qytetit po e zë me ndërtime.

“Qytetarët e Tiranës vijnë nga pjesë të ndryshme edhe të largëta të qytetit për të kaluar disa çaste në këtë të vetmin Park të Tiranës.

Po edhe këtë park, që është reduktuar, pakësuar e dëmtuar dhe që është shumë larg Parkut të Liqenit, që qytetarët mbajnë mend dikur, Bashkia me klientët e vet po e hanë përditë.

Dhe Bashkia-bandite e Tiranës flet pacipësisht e paturpësisht për “bukuritë” që po bën në Tiranë”, shkruan më tej Vasili./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Video- Pas lëkundjeve të tërmetit/ Qytetarët në Follorinë dalin jashtë

Publikuar

-

Nga

Qytetarët në Follorinë, aty ku ishte edhe epiqendra e tërmetit kanë dalë në rrugë.

Të frikësuar dhe në panik, ata shihen duke qëndruar në abient të hapur dhe larg ndërtesave.Tërmeti me magnitudën 5.8 ballë e shkallës rihter u ndje edhe në disa qytete të Shqipërisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Vazhdojnë lëkundjet e tërmetit në Greqi

Publikuar

-

Nga

 Tërmet në kufitin Shqipëri-Greqi/ Ja sa ishte magnitua dhe ku u ndje më shumë

Lëkundjet e tërmetit në Greqi vazhdojnë akoma. Sipas EMSC, në shtetin fqinj janë regjistrua edhe 8 lëkundje të tjera, pas asaj me magnitudën 5.8 ballë.

Lëkundjet e tjera kanë qenë nga 2.9 ballë deri në 4.2 ballë të shkallës rihter.Nga raportimet e deritanishme, nuk ka dëme material apo në njerëz./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Lëkundjet e forta u ndjenë në tre shtete/ Instituti i Gjeodinamikës në Athinë jep detajet

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktualitet

Tërmeti i fuqishëm që ra mbrëmjen e sotme në Follorinë të Greqisë është ndjerë edhe në Shqipëri dhe Maqedoninë e Veriut.

Sipas Institutit të Gjeodiamikës në Athinë, tërmeti është regjistruar në orën 23:43, sipas orës lokale.Sipas të njëjtës, epiqendra ka qenë 6 km në veri të Follorinës, ndërsa thellësia ka qenë 10 km. Magnituda ka qenë 5.3 e shkallës rihter./CNA.al

LEXO TE PLOTE