Connect with Us

E rëndë në Tiranë/ I moshuari i jep fund jetës, vetëvritet me armë zjarri

Kronika

E rëndë në Tiranë/ I moshuari i jep fund jetës, vetëvritet me armë zjarri

Publikuar

-

/
cna lajme kronike

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Tiranë, në rrugën e Barrikadave.

Sipas njoftimit nga policia, një i moshuar në gjendje të rëndë psikologjike, i ka dhënë fund jetës duke u vetvrarë me armë zjarri.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 09.11.2021, rreth orës 21:30, në Rrugën e Barrikadave”, dyshohet se në gjendje të rënduar psikologjike është vetëvrarë me armë zjarri pistoletë shtetasi Z. Gj, 80 vjeç.

LEXO EDHE:  Shokuese/ I riu përdhunon kushërirën e mitur

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë e rrethanave të ngjarjes.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Bie nga kati i dytë i një ndërtese/ Përfundon në spital 38 vjeçari

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në afërsi të Qytetit Studenti. Dyshohet se aksidentalisht shtetasi E.Gj 38 vjeç, ka rënë nga kati i dytë.

Si pasojë e dëmtimeve ky shtetas ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.Me datë 12.01.2022, në afërsi të Qytetit Studenti, dyshohet se aksidentalisht ka rënë nga kati i dytë i një objekti, shtetasi E. Gj., 38 vjeç, i cili ishte duke punuar.

Si pasojë ky shtetas është dëmtuar dhe ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Skandali i Policisë me 8 Janar/ Arreston shoferin e ambulancës si protestues

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Me 8 Janar kur u protestua tek selia e PD-së, policia, ka arrestuar kë ka munduar të pranishëm ose jo në protestë.

Pa verifikuar, sikur të mos kishte mjaftuar hedhja e gazit lotjsellës, policia ka bërë arrestime, duke dalë bllof dhe duke treguar jo profesionalizëm dhe papërgjegjshmëri.Një nga të arrestuarit për protestën e 8 Janarit është edhe shoferi i një prej ambulancave që kanë qenë në vendngjarje, me qëllim për t’ju ardhur në ndihmë protestuesve nëse do kishin problem shëndetësore.

LEXO EDHE:  Gara shpejtësie dhe të dehur në timon/ Policia bën “namin” në Tiranë

LEXO EDHE:  Gara shpejtësie dhe të dehur në timon/ Policia bën “namin” në Tiranë

Pra është arrestuar një person që s’ka qenë fare në protestë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Katër ditë pas protestës/ Policia nuk i ndal arrestimet

Publikuar

-

Nga

Kur kanë kaluar katër ditë nga protesta e 8 Janarit, policia nuk ndal arrestimet.

Sot njoftohet se është identifikuar dhe ndaluar një  54-vjeçar, i cili, sipas Policisë,  është përfshirë në shkatërrimin e pronës gjatë protestës, duke përdorur mjete të forta.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 1, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, në vijim të veprimeve hetimore të kryera në lidhje me shkatërrimin e pronës dhe aktet e dhunës, gjatë protestës së zhvilluar në datën 8 janar 2022, në selinë e Partisë Demokratike, bazuar në provat e grumbulluara, bënë ndalimin e shtetasit L. S., 54 vjeç.LEXO EDHE:  Video- Zbulohet qendra e masazheve që ofron s*ks në Tiranë/ Shuma e parave për shërbimet ekstra

LEXO EDHE:  olicia Rrugore, kontrolle te vazhdueshme: Paguani gjobat e automjeteve

Ndalimi i tij u bë për veprat penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme”, “Prishja e qetësisë publike”, “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit”, “Shkatërrimi i pronës” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”.

Ky shtetas dyshohet se gjatë protestës ka thyer dyer e dritare të selisë së Partisë Demokratike, duke përdorur mjete të forta”, thuhet në njoftimin e Policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE