Connect with Us

ZYRTARE/ Nisje katastrofale e sezonit, klubi i Premier Ligës shkarkon trajnerin

Premier Liga

ZYRTARE/ Nisje katastrofale e sezonit, klubi i Premier Ligës shkarkon trajnerin

Publikuar

-

/

Den Smith nuk është më trajner i Aston Vilës. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi nga Birmingami me anë të një komunikate zyrtare në sajtin e saj duke deklaruar se tekniku 50-vjeçar është shkarkuar nga detyra e trajnerit.

Smith lë kështu pas tre vitesh klubin me plot emocione dhe arritje ku dërgoi Aston Vilën sërish në Premier Ligë dhe duke humbur një finale të Kupës së Anglisë ndaj Mançester Sitit.

Fatale për britanikun ishin rezultatet e munguara në këtë fillim sezoni, teksa renditen në vendin e 16 në kuotën e 10 pikëve në elitën e futbollit anglez.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Në skenë për Brojën del edhe skuadra tjetër e Premier Ligës

Publikuar

-

Stiv Siduell, ish-lojtari i Çelsit, duke folur për të ardhmen e Armando Brojës, ka nxjerrë në skenë edhe skuadrën e Uest Hemit. Pas largimit të Haler drejt Ajaksit në janar të 2021-shit, trajneri Dejvid Mojes e ka shprehur qartë se është në kërkim të një sulmuesi potent, që të shtyjë sa më shumë ekipin përpara.

Në lidhje me këtë ka folur edhe Siduell i cili në “BT Sport” përmend emrin e Brojës, si sulmuesin e duhur për Mojes dhe Uest Hemin, nëse do të duhet të bëjnë progres në Premier Ligë.“Unë do të preferoja Armando Brojën, është i ri dhe i uritur, mendoj që duhet të jetë tek Uest Hemit, ai po tregon se mëson shpejt, për mua është i duhuri”, përfundoi ish-lojtari i Çelsit.

Në fitoren 2-3 të Sauthemptonit kundër Uest Hemit, Broja nuk arriti që të shënonte, por sulmuesi nuk doli pa lënë gjurmë nga ajo ndeshje, sepse fitoi një penallti, që i dha avantazhin për herë të dytë ekipit të tij. Gjithsej, shqiptari ka shënuar pesë gola në kampionatin anglez dhe dy në Kupë.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Jota vendimtar, Liverpooli mposht Arsenalin dhe prek finalen

Publikuar

-

Liverpuli do të diskutojë përballë Çelsit finalen e Kupës së Ligës së Angli, pasi ka prerë sot biletën për finalen e turneut duke eliminuar Arsenalin. Pas ndeshjes së parë të përfunduar pa gola, sot takimin e ka vendosur Zhota me dy gola për të kuqtë.

Portugezi shënoi në minutën e 19 të sfidës me një aksion individual ku kaloi këdo që i dilte para dhe më pas çoi sferën në rrjetë me një gjuajtje befasuese për portierin kundërshtar.Ndërkohë, në pjesën e dytë ai shmangu një pozicion jashtë loje, për të goditur përsëri duke kaluar topin mbi portierin dhe vulosur fitoren 2-0 që i siguroi ekipit të tij praninë në finale.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Ronaldo nuk e ndryshon zakonin, shpërthen ndaj Rangnik: Pse më zëvendësove mua?!

Publikuar

-

Mançester Junajtid nuk arriti të festojë plotësisht fitoren e tyre jashtë fushe ndaj Brentfordit me rezultatin 1-3, për shkak të përplasjes mes Kristiano Ronaldos dhe Ralf Rangnik.

Në minutën e 71-të, me rezultatin 2-0 të skuadrës, trajneri gjerman vendosi të zëvendësojë yllin portugez me Meguajër për të mbrojtur rezultatin dhe ish-sulmuesi i Juventusit nuk e priti mirë.

Duke dalë nga fusha, ai fillimisht përqafoi Rangnikun, por më pas hodhi xhupin në tokë i zhgënjyer përpara se të përsëriste disa herë: “Pse më zëvendësove mua?”.Më pas trajneri iu afrua për t’i shpjeguar arsyet dhe për ta mbyllur si çështje. Ndërkohë tekniku gjerman në konferencën për shtyp pas ndeshjes sqaroi gjithçka ku tregon edhe bisedën me Ronaldon:

“I thashë, e kuptoj që je ende ambicioz dhe dëshiron të shënosh, por ndoshta pas disa vitesh, kur të jesh trajner, mund të marrësh një vendim të ngjashëm kur të gjendesh në të njëjtën situatë si unë”, përfundoi gjermani.

LEXO TE PLOTE