Connect with Us

Shenja më kokfortë e horoskopit/ Gjërat që duhet të dini patjetër nëse keni lënë takim me një Dem

Showbizz

Shenja më kokfortë e horoskopit/ Gjërat që duhet të dini patjetër nëse keni lënë takim me një Dem

Publikuar

-

/
Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 28 Shtator-04 Tetor

Demi është shenja më e veçantë e horoskopit.

Dhe nëse po dilni me një person të shenjës Dem, keni bërë zgjidhjen e duhur. Por ashtu si çdo shenjë tjetër, Demi ka disa karakteristika të vetat, të cilat duhet t’i dini patjetër.

Duhet të jeni të vetëdijshëm se janë me këmbë në tokë, punëtorë dhe besnikë. Nuk ua japin zemrën personit të parë që u troket në der dhe u përplas qerpikët. Përkundrazi, dëshirojnë marrëdhënie të gjata dhe kuptimplota, dhe dashurojnë me passion.

Më poshtë keni cilësitë që e bëjnë Demin shenjën që çdokush do të donte të kishte në krahë:

1.Janë shumë besnikë: Nëse partneri, partnerja juaj i përket kësaj shenjë, atëherë jeni me të vërtetë fatlumë pasi Demi është shenja më besnike e gjithë zodiakut. U pëlqen të japin e marrin besim dhe në përgjithësi ndërtojnë marrëdhënie të shëndetshme e që zgjasin në kohë.

2.Janë kokëfortë të pandreqshëm: E thamë në krye të herës, që janë kokëfortët? Na duhet ta shkruajmë e themi sërish pasi personat e lindur nën këtë shenjë njihen për këtë tipar të tyrin aq shumë të lakuar nga të tjerët. Demi nuk heq dorë lehtësisht nga gjërat dhe njerëzit që i do vërtetë. Pengesat janë thjesht një stimul për të vazhduar akoma edhe më shumë në rrugën e tij. Kjo mund të  tingëllojë si një cilësi negative në fillim, por eksperienca ka treguar se  njerëzit më kokëfortë janë edhe më pasionantët.

LEXO EDHE:  Horoskopi 2 korrik 2019/ Si do të jenë dashuria dhe financat sipas Paolo Fox për ditën e sotme

3.Janë romantikë të lindur: Përtej fasadës së shenjës së fortë, Demat janë një ndër shenjat më romantike të horoskopit. E duan romantizmin në të gjitha format e tijj, mbrëmjet pranë një oxhaku të ngrohtë dhe me një gotë verë në dorë apo qoftë një përqafim i ngrohtë.

4.Janë të ndjeshëm: Edhe pse Peshqit njihen si shenja më e ndjeshme e zodiakut, Demi nuk mbetet më pas. Janë të shumta rastet kur Demi lejon të udhëhiqet nga emocionet dhe instikti. Për të, të qenët i, e ndjeshëm/ndjeshme është një  tipar që mund të keqpërdoret sidomos në marrëdhëniet në çift, por Demi nuk mund të bëjë ndryshe pa të./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Donald Veshaj kërkon të dalë nga shtëpia/ Big Brother bën lëvizjen e papritur

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Aktori Donald Veshaj është një nga emrat që përflitet si konkurrenti që synon çmimin e madh në Big Brother Vip.

Gjatë qëndrimit prej më shumë se tre muaj, Veshaj ka qenë në qendër të vëmendjes sa i takon historisë së dashurisë me moderatoren Bora Zemani si dhe nisjen e një tjetër historie brenda shtëpisë me këngëtaren Beatrix Ramosaj. Kjo e fundit e përfundoi rrugëtimin e saj të premte, ku publiku vendosi ta nxjerrë jashtë shtëpisë dhe kjo situatë duket se ka mërzitur dhe Donaldin, i cili ende se ka marrë veten dhe është ndjerë këto dy ditë keq dhe “i vetmuar”, pavarësisht përpjekjeve të Egzonës për t’i qëndruar pranë.

LEXO EDHE:  Horoskopi 2 korrik 2019/ Si do të jenë dashuria dhe financat sipas Paolo Fox për ditën e sotme

LEXO EDHE:  Njihuni me tre shenjat e horoskopit të cilat e adhurojnë tradhtinë

Si duket, Donaldi po kalon një situatë të ngarkuar emocionale dhe sot ka bërë një deklaratë të papritur, ku Donaldi i tha Monikës së dëshiron të lërë shtëpinë e BBV.Donaldi i ka thënë Monikës se do që të ndërpresë rrugëtimin e tij dhe të dalë nga shtëpia e “Big Brother VIP” dhe pas kësaj, Veshaj është thirrur nga “Vëllai i Madh” në dhomën e rrëfimit.

Nuk dihet nëse arsyeja që ai kërkon të dalë është Trixa apo gjendja shëndetësore, pasi këto ditë ai ka shfaqur disa probleme me shëndetin e tij./E.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Nuk eci”/ Bashkimi jep lajmin e ndarjes me Alvisën: Mendoja që jashtë gjërat do ishin ndryshe

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Bashkim Saiti ka zbuluar se i ka dhënë fund lidhjes me Alvisa Qarrin. Dyshja vendosën të dilnin çift nga Përputhen, por si duket lidhja e tyre zgjati shumë pak jashtë kamerave.

Përmes një njoftimi, Bashkimi shkruan se , shpresonte që gjërat të ishin ndryshe jashtë. Ndër të tjera ai thekson se kurrë nuk do ta hedhë poshtë atë që kaloi me Alvisën por kjo ishte më e mira për të dy.Njerëz të dashur desha tju informoja nëpërmjet këtij postimi që nga sot më nuk jam në një marrëdhënie me Alvisën. Më vjen shumë keq që gjërat shkuan kështu dhe gjithashtu më vjen keq për të gjithë ata që na kanë mbështetur që nga dita e parë. Shpresova dhe mendova që pas gjithë asaj që kemi kaluar, pas gjithë atyre sakrificave, mendoja që jashtë gjërat do të ishin ndryshe.

Nuk kam qenë ndonjëherë pjesë e asnjë loje dhe nuk dua të jem, prandaj në momentin që e kuptova që pavarësisht çdo përpjekje kur gjërat nuk ecin, më mirë ti stoposh në kohë dhe të jesh i qetë me veten dhe i pastër me të tjerët. I uroj gjithë të mirat asaj në jetë dhe asnjëherë nuk do ta hedh poshtë për atë që kemi kaluar në program. Jeta vazhdon”,  sqaron Bashkimi./ A.E-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Pas daljes së Beatrix nga Big Brother/ Reagon nëna e saj, publikon momentin prekës në prapaskenë

Publikuar

-

Nga

cna show

Beatrix Ramosaj, dy ditë më parë përfundoi garën e saj në shtëpinë e Big Brother Vip, një rrugëtim që ndikoi shumë në jetën e saj jashtë atij realityshoë.

Moderatorja Dojna Mema, një ditë më parë njoftoi se Beatrix nuk do të ishte pjesë e emisionit
Fun Club, për shkak të gjendjes së saj të rënduar emocionale dhe psikologjike, pas reagimeve të shumta negative që ka patur në rrjetet sociale për të.

LEXO EDHE:  Nga më dorëshpuarit tek kursimtarët / Ja marrëdhënia që ka çdo shenjë e horoskopit me paratë

LEXO EDHE:  Horoskopi i dashurisë/ Parashikimi i yjeve për javën e ardhshme

Pas gjithë zhurmës në rrjet, mamaja e saj Antigone Ramosaj, ka publikuar një moment mjaft emocional dhe prekës në prapaskenë, ku shfaqet duke përqafuar të bijën. Përmes këtij postimi e disa të tjerëve pasardhës ku Trixa shfaqet krah Donaldit, Antigone ka treguar se e mbështet të bijën./ A.E-CNA.al

  

View this post on Instagram

 

A post shared by Antigone Ramosaj (@antigoneramosaj)

LEXO TE PLOTE