Connect with Us

Rrëfimi tronditës: Profesori i kurseve në Tiranë ngacmonte seksualisht fëmijën

Sociale

Rrëfimi tronditës: Profesori i kurseve në Tiranë ngacmonte seksualisht fëmijën

Publikuar

-

/

Psikologia Redina Sulstarova thotë se fëmijët janë të rrezikuar nëpër kurset e ndryshme që ata ndjekin.

Në studion e “Quo Vadis” ka rrëfyer një rast tronditës sesi fëmijët bien pre e abuzimeve seksuale. Ajo tregoi se si një vajzë e vogël në Tiranë që ndiqte një kurs noti, ishte prekur në pjesët intime nga profesori i saj.

Një nënë kishte çuar në kurs noti dhe profesori e kishte prekur në pjesëm intime dhe më pas kishte tentuar ta puthe në qafë, një një profesori me emër në Tiranë. Nëna ishte në mëdyshje a ta denonconte rastin apo jo. E vetmja zgjidhje që nënë kishte menduar ishte që të lidhej me nje emision investigativ.

Unë nuke këshillova sepse nuk e quaj në asnjë lloj frome që të shoh një të mitur të ritraumatizuar në duarte abuzuesit, e vetmja zgjidhje është largimi nga këto kurse”, tha psikologia.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

“Tërhiqet” acari polar/ “Zbutet” moti, rriten lehtë temperaturat

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Vijon tërheqja e masave ajrore me origjinë nga Poli i Veriut duke larguar gradualisht temperaturat shumë të ulëta nga vendi ynë.

Përsa i përket motit në pjesën e parë të ditës mbetemi në dominimin e kthjellimeve dhe kalimeve të pakta të vranësirave në zonat malore.

Por në pjesën e dytë të ditë vranësirat kalimtare do të përfshijnë gjithë vendin tonë.

LEXO EDHE:  Shokon 47-vjeçari: Vendosa kamera në shtëpi dhe zura gruan duke e bërë me…

LEXO EDHE:  "Ja shpjegoni fëmijës çfarë duhet të bëjë"/ Psikologia këshilla prindërve për tërmetinTemperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -10°C deri në 12°C.

Era do të fryjë e fortë me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi verior – veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Temperaturat rriten me 3 gradë/ Largohet i ftohti polar

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Masa ajrore me origjinë nga Poli i Veriut do të filloj të largohet gradualisht duke bërë që temperaturat e ajrit të pësojnë rritje në të dy ekstremet ditore.

Moti i qëndrueshme në Shqipëri do të sjelli dominim të kthjellimeve dhe kalime të pakta të vranësirave, ku më të theksuara do të jenë në pjesën e dytë të ditës, por nuk do të krijojnë mundësi për reshje.

LEXO EDHE:  Në prag të vdekjes/ Agjenti i CIA-s rrëfim tronditës për kullat binjake

LEXO EDHE:  I gjithë Hollivudi 'i veshur' me trëndafila të bardhëSipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë me të paktën 3 gradë duke u luhatur nga -12°C deri në 10°C.

Era do fryjë mesatare në tokë por e fortë në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar ne det dallgëzim 3 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Temperatura deri në minus 20 gradë/ ARRSh, apel drejtuesve të automjeteve

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Gjatë natës ka pasur temperatura nën 0°C  në të gjithë vendin, ndërsa  në zonat malore temperaturat kanë arritur deri në -20°C  pa krijuar probleme me qarkullimin e mjeteve.

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se kontraktorët me mjetet borëpastruese kanë qenë në terren ku kanë bërë shpërndarjen e kripës në të gjitha akset nacionale për të evituar ngricat .

LEXO EDHE:  Plas skandali i radhës/ Babai i motrave të njohura, përballet me vajzën që përdhunoi dikur

LEXO EDHE:  Aktorja amerikane: Jam abuzuar seksualisht deri në moshën 14 vjeçareNë akset Qafë-Thore Theth dhe Kukës-Shishtavec qarkullimi bëhet me zinxhirë, po punohet për pastrimin nga dëbora.

“Drejtuesit e mjeteve, duhet të bëjnë kujdes në lëvizje, të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugore”, thuhet në njoftimin e ARRSH-së./CNA.al

LEXO TE PLOTE