LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kombëtarja zbret në fushë për stërvitjen e parë, një mungesë e vetme për Rejën

8 Nëntor 2021, 16:13, Sport CNA
Kombëtarja zbret në fushë për stërvitjen e parë,

Kombëtarja shqiptare ka zbritur në fushë për të zhvilluar seancën e parë stërvitore në lidhje me dy ndeshjet e fundit eliminatore të Botërorit Katar 2022.

Skuadra e drejtuar nga Edi Reja luan në ?Wembley? ndaj Anglisë më 12 shtator (20:45), teksa tre ditë më vonë, në të njëjtin orar, presim Andorrën në ?Air Albania?.

Shqipëria renditet në vend të tretë me 15 pikë në grupin I, duke pasur shanse minimale për të siguruar një nga dy vendet e para.

Raportohet se Thomas Strakosha është mungesa e vetme e kombëtares. ?Gardiani? i Lazios ka probleme në gju, dhe nuk ka zbritur në fushë bashkë me shokët e ekipit.

Lajmet e fundit nga