Connect with Us

Iu sekuestruan 1 milionë euro/ Mjeku Edvin Prifti kërkon t’i kthehen, GJKKO refuzon ankimimin

Aktualitet

Iu sekuestruan 1 milionë euro/ Mjeku Edvin Prifti kërkon t’i kthehen, GJKKO refuzon ankimimin

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Disa muaj më parë, Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin vendosi sekuestron e pasiurisë në total prej 1 milionë euro të mjekut Edvin Prifti.

Mjeku e ankimoi këtë vendim, por apeli i GJKKO e ka refuzuar dhe ka lënë në fuqi sekuestron.

Prifti akuzohet se mori ryshfet nga kryesekretarja e Gjykatës së Krujës, Manuela Mallakuçi për t’i operuar nënën.

Sekretarja e Gjykatës së Krujës Manuela Mallakuçi ka qenë nën përgjim pasi ishte përfshirë në lirimin e të dënuarit Saimir Petani, i cili priste të lirohej nga Enkeleida Hoxha por që nuk u lejua nga SPAK duke e arrestuar atë dhe gjyqtaren Hoxha gjatë seancës. Në një prej shumë bisedave që ka kryer, Mallakuçi është kapur duke folur me Priftin që t’i kryente një operacion jashtë radhe nënës së saj.

LEXO EDHE:  Përplasja Meta-Dvorani nuk ndalet në GJKKO/ Paralajmëron këshilltari i Presidentit

Prifti u arrestua më 15 shkurt në sallën e gjyqit pasi fillimisht kishte një masë pezullim nga detyra, por në banesë dhe çantën e shpinës ju gjetën afro 380 mijë euro./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

I riu shqiptar arratiset nga burgu në Athinë/ Alarmohet policia

Publikuar

-

Nga

Donald Lu e quajti ‘peshk të madh’/ Kush është biznesmeni i njohur që tentoi të arratiset nga “313”

Një i ri shqiptar është arratisur nga burgu në Athinë ku vuante dënimin.

Mediat greke raportojnë se i riu shqiptar ka mundur të largohet në rrethana ende të paqarta duke alarmuar kështu policinë.Ndërkohë policia ka publikuar edhe fotot e të riut shqiptar ndërsa është vënë në ndjekje të tij./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Balla zëdhënësi i PD/ Këlliçi: Turp më të madh nuk ka, distancoheni nga orkestrimi antipluralist

Publikuar

-

Nga

Deputeti i PD  Belind Këlliçi ka reaguar pas debateve që u shkaktuan në Kuvend, ku kryeparlamentarja Lindita Nikolla lexoi ndryshimet e bëra nga Lulzim Basha për përjashtimin e kritikëve të tij.

Në një postim, Këlliçi ka komentuar ndërhyrjen e Taulant Ballës që i jepte mbështetje Bashës në vendimin e tij, ndërsa shton se kjo gjë ndodh për herë të parë që përfaqësuesi i mazhorancës bëhet zëdhënës i opozitës.

Duke e cilësuar këtë si një turp, ai i ka bërë thirrje që të distancohen nga nga ky orkestrim antipluralist, që e kthen PD në një kamare të bashkëqeverisjes.

LEXO EDHE:  Mjeku tregon sëmundjet më vdekjeprurëse se Covid-19, që rrezikojnë të na fusin në kolaps

LEXO EDHE:  Mjeku tregon sëmundjet më vdekjeprurëse se Covid-19, që rrezikojnë të na fusin në kolaps

Kolegë deputetë të Partisë Demokratike! Pamë sot një shfaqje të bashkëorkestruar. Ishim në të njëjtën sallë.Ndodh për të parën herë që Taulant Balla bëhet zëdhënës i forcës sonë politike.Turp më të madh nuk ka!

Ju bëj një thirrje të sinqertë të distancoheni nga ky orkestrim antipluralist, që e kthen PD në një kamare të bashkëqeverisjes.

Ju kërkoj të reflektoni.

Qëndrojini besnikë Kushtetutës, ligjeve dhe Rregullores së Kuvendit”, shkruan Këlliçi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Basha dhe Gaz Bardhi thanë ‘i sëmurë’/ Rushaj shfaqet në Parlament

Publikuar

-

Nga

Sekretari i shkarkuar i PD, Gazment Bradhi doli dy ditë më parë në media ku ngiti alarmi  se Alfred Rushaj ishte i sëmurë me Covid dhe ndodhej në gjendje të rëndë. Kjo sipas tij ishte dhe arsyeja e largimit të tij nga drejtimi i grupit parlamentar.

Ndërkohë CNA.al bëri një verifikim në sistemit TIMS nga ku rezultonte se zoti Rushaj kishte dalë disa ditë më parë në kufi të Malit të Zi drejt Kroacisë.

Lajmi se zoti Rushaj ishte i sëmurë me Covid  ishte një fake news i artikuluar nga Lulzim Basha dhe Gazment Bardhi, për të mbuluar dorëheqjen e tij me vendim personal.

LEXO EDHE:  Mjeku tregon sëmundjet më vdekjeprurëse se Covid-19, që rrezikojnë të na fusin në kolaps

LEXO EDHE:  Keni këto shenja në trupin tuaj? Urgjent tek mjeku

Këtë e vërteton edhe deputeti i Lulzim Bashës, Kreshnik Çollaku i cili ka publikuar disa foto në rrjetet sociale të cilat i përkasin datës 13 janar. Në foto shihet Rushaj në Kuvendin e Shqipërisë në një takim me delegacionin e deputetëve të Kosovës.

Pra Rushaj gëzonte shëndet të plotë dhe udhëtonte drejt Kroacisë ditën që shqiptarët e demokratët në veçanti i genjente publikisht Lulzim Basha./E.T-CNA.alBasha dhe Gaz Bardhi kapen duke gënjyer/ Rushaj nuk është i sëmurë, ja ku ndodhet

E zëvendësuan me Alibeajn/ Gaz Bardhi falënderon Rushajn për punën

LEXO TE PLOTE