Connect with Us

“Basha po kërkon të largohet nga PD”/ Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar zbulon mesazhet: Do të rrisë pazarin

Politikë

“Basha po kërkon të largohet nga PD”/ Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar zbulon mesazhet: Do të rrisë pazarin

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri ka komentuar situatën politike në këtë forcë politike.

Duke iu referuar vendimit të Bashës për të shpallur zgjedhje në FRPD dhe LDG, Kulluri tha se “Nga 2017 nuk mbaj mend ndonjë vendim të drejtë të Bashës. Është shumë vonë që ai të marrë vendim të drejtë. Dorëheqja do ishte vendim i drejtë, por nuk e bëri asnjëherë. Kështu që nuk pres asnjë vendim të drejtë nga Basha”.

Në një lidhje direkte në Report tv, ai tha se “Kjo që ka bërë Basha është krejtësisht e papranueshme”.

LEXO EDHE:  Sulmi i opozitës në Kuvend/ Manja: Zoti ju dhëntë takat çdo të enjte

Më tej, Kulluri u ndal edhe tek deklaratat e Lulzim Bashës, për të cilin tha se “po bën si i forti i lagjes”.

Sipas Kullurit, Basha po kërkon negociata për t’u larguar nga drejtimi i PD, dhe po tenton të rrisë pazarin.

Basha po bën negociata për t’u larguar, po kërkon të bëjë si i fortë që të rrisë pazarin. Por ka Berishën përpara, nuk i ha këto. Basha bën si i forti i lagjes, por lagjen e ka kundër”-tha Kulluri./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Pasanikët e pushtetit apo parazitët e pasur të opozitës?!/ Ish-ministri në “hall”, kë të zgjedhë

Publikuar

-

Nga

cna politike aktualitet

Ish-ministri I Drejtësisë, Ylli Manjani, shkruan se me këtë sistem zgjedhor dhe përbërje partiake që ka Shqipëria, nuk ka pse shkon të votojë fare.

Në një postim në rrjetet sociale, Manjani thekson se mungojnë alternativat dhe se vota e tij nuk bën diferencë.

Nëse do ishim në zgjedhje politike këto kohë, me këtë strukturë dhe përbërje partiake, si dhe me këtë sistem zgjedhor hajdut, unë nuk do lodhesha fare të shkoja të votoja.

Kë të votoj?

Bodyguardët e pushtetit apo të opozitës?!

Apo të dal të zgjedh cili bunker është më i fortë?!

Kë të zgjedh?! Amerikanllëkun e qeverisë apo amerikanllain e opozitës?!LEXO EDHE:  Skandali/ Suli i prish Kamzës stadiumin për të ndërtuar pallate

LEXO EDHE:  Skandali/ Suli i prish Kamzës stadiumin për të ndërtuar pallate

Pasanikët e pushtetit apo parazitët e pasur të opozitës?! Jo po më thoni ju kë të zgjedh?!

Kë të votoj ata që sbëjnë zgjedhje fare apo Nulin që s’e voton as partia e vet!? E pse të dal ti votoj unë?!!

Pastaj, pse të votoj kur dihet rezultati?!

Vota ime nuk bën diferencën.

Apo ka një garë programesh këtu?! Hahahahahahahah. Programet, idetë, projektet janë ushqim për budallenjtë…

Shkurt muhabeti, në këto kushte nuk votohet.

Nuk e di në do ndryshojë gjë, por si hallvë e ftohtë duket…”-shkruan Ylli Manjani./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha sërish në terren/ Sot takohet me demokratët e Shkodrës

Publikuar

-

Nga

cna politike

Ish-kryeministri dhe lideri historik i demokratëve Sali Berisha, vijon takimet në terren.

Kështu, sot Berisha do të zhvillojë një takim me qytetarët dhe simpatizantë në qytetin e Shkodër.Njoftimin e bëri pak ditë më parë, Sali Berisha pas përfundimit të dëshmisë së tij në prokurori, ku gjatë një deklerate për gazetarët, ai ftoi që të ishin të pranishëm ditën e diel në Pallatin e Sportit në orën 11:00, për të përkujtuar 31 vjetorin e krijimit të PD në këtë qark.

LEXO EDHE:  Revealed the scenario of the leader of the “New Republic”/ “Checkmate” for Luli Basha?

LEXO EDHE:  Sulmi i opozitës në Kuvend/ Manja: Zoti ju dhëntë takat çdo të enjte

Takimi në Shkodër është edhe pikënisja e turit të takimeve nëpër rrethe të ndryshme ku do të diskutohet me anëtarësinë për hapat që do të ndërmerren./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha dështon në takimin me të rinjtë/ Demokratët zbulojnë mashtrimin

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kryetari i shkarkuar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon të tentojë t’iu hedhë hi syve demokratëve, ndërkohë që në fakt është braktisur në masë nga këta të fundit.

Një ditë më parë, Lulzim Basha, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në rrjetet sociale, shkruan se ka zhvilluar një takim me të rinjtë e FRPD, ndërsa shton se ata janë forca dhe frymëzimi i PD.

Një ditë e bukur mes të rinjve dhe të rejave në prag të zgjedhjeve të Forumit Rinor. Të rinjtë e FRPD janë forca dhe frymëzimi i familjes tonë politike, që me vendosmëri kanë zgjedhur të ndërtojnë një të ardhme më të mirë.”-shkruan Basha.

Por, pas këtij postimi, demokratët i janë “vërsuluar” me komente, duke e akuzuar se në takim ka marrë socialista dhe patronazhistët e Ramës.

Ke bërë mix, rilindas, e demokratët e fisit tuaj. Sa qesharak je bërë, më vjen keq, asnjëherë s’ke qënë udhëheqqs aq mq pak LIDER”-shkruan një komentues.

LEXO EDHE:  “Qeveria gjysmake dhe opozita inekzistente”/ Demokratët “masakrojnë” Bashën: Ju jeni fatkeqësi

LEXO EDHE:  30 vjetori i themelimit të RD/ Basha tregon “planin” pas 25 prillitMë tej një tjetër shkruan “O pleh dhe socialista ke marrë sa për shfaqje o qelbësirë, ti ka grumbullu Rama se do i japësh vota në parlament.

Po ashtu një qytetar shkruan “Të ka dhënë borxh Ramovici të gjithë patronazhistët. Dil e tako delegatët, anëtarët nëpër rrethe, dil nga bunkeri o llum, dil të shikosh se sa të duan Demokratët”.

Ndërsa një demokrat shkruan “Prandaj i helmove me gaz me 8 janar…..

99% e demokratëve nuk duan të të shohin me sy duket që nga komentet. Por ti me sa duket kënaqesh kur të urrejne e shajnë se ska mundësi! Po kënaqesh eksitohesh? O pervers”.-shkruan një tjetër.

Më poshtë disa nga komentet:/CNA.al

LEXO TE PLOTE