Connect with Us

“Aksioni për Call Center-at u sfumua”/ Artan Hoxha: Është një batërdi, interefenca nga njerëz të botës së krimit

Kronika

“Aksioni për Call Center-at u sfumua”/ Artan Hoxha: Është një batërdi, interefenca nga njerëz të botës së krimit

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Pak ditë më parë, SPAK nisi një hetim ndaj disa Call Centera-ve që operonin në mnyrë të paligjshme në Shqipëri.

Gazetari investigativ Artan Hoxha, menjëherë pas kësaj, bëri publike disa video që tregonin se si po boshtatiseshin disa nga zyrat e call centerave.

I ftuar sot në studion e Abc neës, Artan Hoxha, është shprehur se për fat të keq ky askion është sfumuar, pasi ka patur intereferenca nga politikanë, qeveritarë dhe pjesëtarë të botës së krimit.

Hoxha e quan këtë një batërdi dhe bën thirrje që të mos ndalet lufta për këto Call Centera.

“Për fat të mirë ky operacion nisi dhe për fat të keq pas tre ditësh u sfumua. Sot jemi në situatën që kanë ndodhur ngjarje të tjera. Ka patur interefrenca nga politikanë, qeveritaër, nga pjesëtarë të botës së krimit. Kjo është një batërdi. Që kjo histori të mos bëhet zhurmë. Të shkojë deri në fund urdhri për këto Call Centera. Të gjejë në çdo cep ku jan këto call centera, flasim për këto që bëjnë change apo kriptomonedhat. Ajo valë e parë e operacionit u sfumua. SPAK ka nisur një hetim. Shqipëria po përdorej si territor për krimin e organizuar janë mbyllur derisa të kalojë kjo valë. Kjo histori duhet të shkojë deri në fund”, ka thënë Hoxha./ CNA.al 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Tentoi të përplasë me makinë një person/ Shpallet në kërkim 23 vjeçari

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Policia ka shpallur në kërkim një 23 vjeçar me inicialet E.J, pasi me 6 janar, ky shtetas ka tentuar të përplasë me makinë një person.Ngjarja ka ndodhur në Vlorë dhe policia është vënë pas 23 vjeçarit që ka kërcënuar jetën e shtetasit E.A./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Po bënin gara me makina/ Përgjaken rrugët në Vlorë, dy të plagosur rëndë

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme e sotme në Vlorë.

Dy automjete po bënin gara me njëra tjetrën, për pasojë njëra prej tyre ka humbur kontrollin dhe ka përplasur një makinë të tretë duke lënë të plagosur një grua dhe një djalë.Sipas informacioneve paraprake të plagosurit janë dërguar në spital për të marrë shërbimin e nevojshëm mjekësor.

LEXO EDHE:  “Elbasanin e kontrollon krimi i organizuar”/Artan Hoxha i tregon “detyrën” Olsian Çelës

LEXO EDHE:  “Kur ke fat, ke fat…”/ Artan Hoxha nxjerr pamjet, si u sekuestrua 400 kg kokainë në Kosovë

Në vendin e ngjarjes ka mbërritur policia për të zbardhur rrethanat e ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

‘Shtëpia e barit’ në Shkodër/ Lirohen pak orë pas arrestimit 5 punonjësit e OSHEE

Publikuar

-

Nga

Pesë punonjësit e OSHEE që u arrestuan si të dyshuar për shpërdorim detyre pas zbulimit të një laboratori droge në Bërdicë të Shkodrës, janë liruar sërish mbrëmjen e sotme.

Policia arrestoi mëngjesin e sotëm 8 persona, mes të cilëve dhe 5 punonjësit e OSHEE të dyshuar se nuk kanë konstatuar vjedhjen e energjisë elektrike tek shtëpia e drogës.LEXO EDHE:  Artan Hoxha e thotë troç/ Eldi Dizdari në Shqipëri ishte i paprekshëm, nuk do arrestohej

LEXO EDHE:  “Kur ke fat, ke fat…”/ Artan Hoxha nxjerr pamjet, si u sekuestrua 400 kg kokainë në Kosovë

Por prokurori Gëzim Spahiu ka urdhëruar lirimin e tyre dhe ka cilësuar të paligjshëm arrestimin e 5 punonjësve të OSHEE.

Punonjësit e OSHEE që u liruan janë Indrit Taraboshi, Pavlin Çarri, Agron Hoxha, Hektor Lami dhe Bledar Ahmeti.

LEXO TE PLOTE