Connect with Us

3 vepra penale/ Nga pikëpamja juridike, ja pse mund të burgoset Hyseni

Showbizz

3 vepra penale/ Nga pikëpamja juridike, ja pse mund të burgoset Hyseni

Publikuar

-

/
cna lajm show

Skandali i publikuar në “Pëputhen Prime”, ku Hyseni si fillim ka treguar se gjithçka ka qenë lojë nga ai dhe Alvisa, dhe kjo e fundit më tej ka treguar se është dhunuar nga ish i dashuri i saj, bëri xhiron e rrjetit.

Duket se kjo çështje do të marrë vëmendjen e mediave për një kohë shumë të gjatë.

Së fundmi është diskutuar edhe nga pikëpamja ligjore dhe juridike fakti se kemi të bëjmë me vepra penale dhe për këtë arsye Hyseni rrezikon edhe burg.

E ftuar në emisioni “Shqipëria Live” avokatja Megi Zonja ka treguar cilat janë veprat penale për të cilat mund të akuzohet ish konkurenti.

“Hyseni ka konsumuar tre vepra penale, siç është shkatërrimi i pronës private, dhuna e ushtruar psikologjike, nëse ka pasur dhunë fizike në bazë të fotove duhet provuar.

Neni tjetër është përndjekja, neni 120A. Pra ka tre vepra penale, që nqs flasim si jurist zotëria në fjalë i ka kryer vajzës. Në qoftë se një person do kishte konsumuar këto elementë të veprës penale, absolutisht që masa e sigurimit duhet të ishte arrest në burg. Pjesa ‘dil nga emisioni ose do publikoj këto’ është një përndekje dhe mesa dëgjoj nga vajza, kemi të bëjmë me përndjekje të vazhdueshme, që vajzës pa diskutim i ka dhënë probleme shëndetësore përderisa ajo arrin të shprehet në një program live” ,është shprehur avokatja./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Ti nuk lan as nevoj*n tënde”/ Plas keq mes Ilirit dhe Donaldit

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Dy konkurentët e Big Brother VIP, balerini Ilir Shaqiri dhe aktori Donald Veshaj janë përplasur ashpër mbrëmjen e sotme, sa i takon pastërtisë së shtëpisë.

Debati kishte filluar prej ditësh në shtëpi ku të gjithë banorët akuzoheshin mes tyre se kush bën më shumë punë dhe kush më pak.Sonte sapo nisi emisioni BBVip, u tregua një sekuencë me të gjitha debatet, por Iliri dhe Donaldi vazhduan edhe më tej.

LEXO EDHE:  Dhuna e Lulzim Bashës ndaj demokratëve/ Shkon në 60 numri i të ndaluarëve

LEXO EDHE:  Dhunimi i transgjinores Anxhela/ Reagon Meta: Sulm burracak

“Ti mos fol fare, se nuk lan as nev*** tënde,” i tha Iliri Donaldit. Ndërsa Donaldi reagoi shumë i irrituar duke thënë: “Je shumë i shpifur, ça janë këto që thua”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Foto- Sot në krah të Donaldit/ Kush ishte ish i dashuri i Beatrix Ramosajt

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Beatrix Ramosaj është shndërruar nga personazhet më të përfolura të muajve të fundit.

Kjo pas futjes së saj në “Big Brother VIP”, e sidomos lidhjes me Donald Veshajn.

Lidhja e tyre ende kundërshtohet nga një pjesë e madhe e publikut që e konsiderojnë atë si një tradhti ndaj Borës.Por, për Trixën edhe një tjetër lidhje e mëparshme ishte e njohur publikisht.

LEXO EDHE:  Dhunimi i transgjinores Anxhela/ Reagon Meta: Sulm burracak

LEXO EDHE:  Atdheu nxjerr foton me Bora Zemanin/ Rrjeti “shpërthen” nga komentet: Mos e ke puth edhe këtë

Bëhet fjalë për Ervi Cenollin, me të cilin këngëtarja ishte në lidhje dashurie për tre vite, madje i ka dedikuar edhe një tatuazh me mbishkrimin “Forever”.

Nuk dihen arsyet e ndarjes por në rrjete sociale figurojnë ende fotot e ish-çiftit.

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“S’lan as brekët e tua”/ Sherr në shtëpinë e Big Brodher

Publikuar

-

Nga

Një debat i fortë është zhvilluar mes Einxhel dhe Donaldit mbrëmjen e djeshme. E gjitha ka nisur për punët e shtëpisë qe behet shpeshhere kryefjale e ditës.

Ka qenë Donaldi ai që ka thënë se vakzat kanë më shumë përgjegjësi në shtëpi. Mirëpo kjo nuk është pëlqyer nga Einxhel i cili i është kundërvënë dhe i ka thënë se nuk lan as ‘brekët’ e tij dhe ia ka larë ajo. Debati është agravuar aq sa dyshja janë kapur edhe për emrat e tyre, shkruan preference.al.

LEXO EDHE:  “Vajte 10 muaj pa bërë gjë”/ Arjan Konomi i bën komentin epik Mevlanit

LEXO EDHE:  Video ekskluzive-Skandal/ Zbulohet pazari i Fahri Balliut me kandidatin e PD në Durrës

Donaldi: Moj Ëngjëll, kujdes moj Ëngjëll.

Einxhel: Mos më thuaj mua Ëngjëll Donald, të të vijë zor.Donaldi: Fjalë, fjalë, fjalë.

Einxhel: Donaldi bën më pak punë në shtëpi. Mos më thuaj më Ëngjëll, ske të drejtë. Tha ajo dhe u largua pak nga Donaldi duke debatuar.

Donaldi dhe Einxhel kane pasur një ditë me kapje të forta me njëri-tjetrin. Duket se ethet e garës po ndihen dhe tek ata shumë fort.

LEXO TE PLOTE