Connect with Us

Skandali i Alvisës dhe Hysenit në Përputhen/ Konkurrentja reagon pas akuzave: Stop dhunës ndaj grave

Showbizz

Skandali i Alvisës dhe Hysenit në Përputhen/ Konkurrentja reagon pas akuzave: Stop dhunës ndaj grave

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Në “Përputhen Prime” Hysnei pati një përplasje të fortë me Alvisën, e cila së fundi e ka akuzuar se e ka shantazhuar se do të publikojë video të saj me Bashkimin nëse nuk del nga programi.

Hyseni mbrëmë ka nxjerrë audio të regjistrauar dhe video, ku tregon se Alvisa dhe ai kanë qenë bashkë gjithë kohën që nga nisja e programit dhe se ajo ka luajtur lojë gjatë gjithë kësaj kohe.

Pas akuza nga Hyseni, Alvisa ka reaguar në një postim në Instagram ku shkruan stop dhunës ndaj gruas.

LEXO EDHE:  “Derisa vdekja të na ndajë”/ Pas ndarjes nga Iliri, Gilberta zbulon kush është dashuria e jetës

Kur tu dha shpirti, ishe në barkun e një gruaje! Kur qaje, ishe në prehrin e një gruaje! Kur u dashurove, ishe në zemrën e një gruaje! Kur u plake e t’u shtuan dhimbjet, të shërbenin duart e një gruaje! Prandaj bëhu i sjellshëm dhe i butë ndaj tyre!

Sepse femra të është dhënë në besueshmëri… Nuk është krijuar që ti ta fyesh e poshtërosh…Stop dhunës ndaj grave”, shkruan Alvisa në një postim në rrjetet sociale./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Dagz eleminohet nga shtëpia e Big Brother Vip/ Einxhel nuk ndal lotët, përqafon jastëkun e të dashurit

Publikuar

-

Nga

cna showbiz

Dj Dagz ka qenë i eleminuari i radhës nga shtëpia e Big Brother Vip së bashku me Xheisarën.

Pas një nominimi zinxhir, në një përballje me partneren e tij Einxhel, publiku vendosi të nxirrte nga shtëpia Dagzin.

Dalja e tij nuk u prit aspak mirë nga Einxhel, e cila shpërtheu në të qara, dhe ia plasi në sy Beatrix dhe Donaldit faktin që ata nuk zgjodhën të shpëtonin Dagzin.

LEXO EDHE:  Jasmina dhe Ana nuk flasin?/ Ish konkurentja e Përputhen sqaron të vërtetën

LEXO EDHE:  Jasmina dhe Ana nuk flasin?/ Ish konkurentja e Përputhen sqaron të vërtetën

Edhe sot dita për Einxhel ka nisur me lot në sy dhe duke përqafuar jashtëkun e partnerit të saj Dagz, mungesën e të cilit po e ndjen shumë./ CNA.al

  

View this post on Instagram

 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Ti ishe ajo që the se do dal po iku Dagz”?/ Einxhel i mbyll gojën Trixës

Publikuar

-

Nga

cna lajme show

Pas mbylljes së spektaklit live, Einxhel nuk pushonte dot së qari për daljen e Dj Dagz.

Beniada i qëndroi gjatë gjithë kohës afër duke u munduar ta qetësonte, por Einxhel u shpreh se është shumë e mërzitur me Trixën dhe Donaldin që nuk e shpëtuan, ata ishin shokët e tij.

Edhe Trixa u afrua te Einxhel në oborr, por fjalët e saj e stopuan menjëherë.

“Ti ishe ajo që the se do dal po doli Dagz”? i tha Einxhel, Trixës.

LEXO EDHE:  “Derisa vdekja të na ndajë”/ Pas ndarjes nga Iliri, Gilberta zbulon kush është dashuria e jetës

LEXO EDHE:  Videoja bën xhiron e rrjetit/ Foleja e grerëzave e madhe sa sendilja e një makine“O jeta, po ti e di sa e dua Dagzin…”, u shpreh Trixa.

 “Ik, në qoftë se nuk do të dëgjosh ndonjë gjë që nuk nuk do të pëlqejë”, ia preu Einxhel.

“Pasha kryt e mamit, mos e merr kështu”,  vazhdoi Trixa.

“Si do ti që ta marr, e kryet detyrën me larjen e ndërgjegjes për sonte? Bravo ju qoftë”, ishin fjalët e Einxhel e cila nuk pushonte së qari./lajmetshqip24

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Donaldi hakmerret ndaj Einxhel/ E godet tek Dagz

Publikuar

-

Nga

cna lajme show

Duke qenë se Beatrix Ramosaj e ka kryer me sukses misionin e fshehtë që i kishte dhënë “Vëllai i Madh”, ajo kishte një detyrë mjaft të rëndësishme për nominimet.

Këngëtarja nisi një zinxhir shpëtim dhe dy të fundit që do ngelnin do dilnin menjëherë në televotim. E ishin pikërisht Dj Dagz dhe Einxhel, dy banorët që nuk u shpëtuan.

Dhe nga ky televotim u eliminua Arbëri, i cili la përfundimisht shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Beatrix nuk është ndjerë mirë nga ky fakt dhe është ndjerë fajtore.Nga ana tjetër, Donaldi ka zbuluar se pse nuk ka shpëtuar mikun e tij, pasi e dinte se do të shpëtonte Einxhel.

LEXO EDHE:  Me zemër të ndarë në dysh/ Ledjana nuk e fsheh dhimbjen për ndarjen nga Mevlani

LEXO EDHE:  Fjoralba Ponari e thotë hapur: Në televizion është prezent falsiteti dhe gjërat e stisura

“Tani të jem i drejtë, ta them tamam, kupton? Kur ka qenë herë të tjera unë e kam zgjedhur, PM dhe Dagz i kam zgjedhur gjithmonë. Po nuk ka se si kërkon Einxhel llogari se pse nuk shpëtuam Dagz. Sepse unë prej saj nuk e kam zgjedhur. Kaq. Plus thashë të dalë sërish Tani në nominim, pse? Dagz ishte çun fantastik, por kur bëja debat me Einxhel ai ndërhynte, e ndjeja veten në siklet. Mundohesha të ruaja marrëdhënien”, thotë Donaldi teksa bisedonte me Beatrix./Shqip

LEXO TE PLOTE