Connect with Us

Publikohen formacionet zytare të ndeshjes Laçi-Teuta

Sport

Publikohen formacionet zytare të ndeshjes Laçi-Teuta

Publikuar

-

/

Do të startojë në orën 13:45, në stadiumin e qytetit të Laçit, sfida Laçi-Teuta, e vlefshme për javën e 8-të në Kategorisë Superiore.

Në këtë takim skuadra kurbinase kërkon vazhdimësinë pas dy fitoreve radhazi në kampionat, ndërsa skuadra durrsake kërkon fitoren pas barazimit me Kastriotin në javën e kaluar, por edhe për të ruajtur hapin e kryesuesve të Tiranës.

FORMACIONET ZYRTARE

LAÇI – Dajsinani; Roganoviç, Malota, Ignjatoviç; Deliu, Shehu, Ademi, Lushkja, Ziko; Mazrekaj, Guindo. Trajner: Mirel Josa.

TEUTA – Qirko; Kotobelli, Ivanoviç, Selmani, Xhekson; Akuah, Aleksi, Kallaku; Gruda, L.Vila. Koubemba. Trajner: Edi Martini.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Luaja “Play Station” në shtëpi kur më telefonoi trajneri”, Shkurtaj surprizon me deklaratën pas triumfit ndaj Skënderbeut

Publikuar

-

Vasil Shkurtaj përjetoi një debutim ëndërrash në “Loro Boriçi”, teksa në prekjen e parë të topin pas rikthimit të tij te Kukësi, arriti të dërgonte topin në rrjetë duke i dhënë verilindorëve 3 pikët e para për vitin e ri.

Sulmuesi vlonjat tregon edhe një detaj interesant para ndeshjes. Për shkak të dokumentave Shkurtaj u mendua se nuk do lunate kundër Skënderbeut, por gjithçka u zgjidh në moment të fundit dhe sulmuesi u telefonua nga  trajneri për t’iu bashkuar skuadrës në Shkodër, ndërsa lojtari në atë moment po lunate “Play Station” në shtëpi.“Gëzohem që i thashë fitoren ekipit, me jep optimizëm për të ardhmen. E kam ndjekur kampionatin shqiptar. Kukësi ka ekip dhe trajner shumë të mirë, jam i gëzuar që jam pjesë e kësaj skuadre. Dua të jap më të mirën time. Në mëngjes kam qenë në shtëpi, duke luajtur “play station”, më morën në telefon dhe më thanë se kartoni është gati, me donte trajneri. Fizikisht nuk jam 100%, por me stërvitje besoj se do të vij në formë.

Shoh një klimë shumë të mirë, e cila do të na ndihmojë në arritjen e objektivave. Nuk më ka shkuar mirë në Kinë, kam luajtur shumë pak për arsye dëmtimesh. Kukësi do të më ndihmojë të kap formën”, ka theksuar “bomberi” i verilindorëve.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

VIDEO/ Bayerni shkatërron Herthan e Berlinit dhe forcon pozitat në krye

Publikuar

-

Bayern Munich u përballe në trasnfertë me Herthan e Berlinit në kuadër të javës së 20 të Bundesligës. “Bavarezët” arritën të zhbllokonin rezultatgin në minutën e 25 me mesfushorin Tolisso dhe pak para fundit të pjesës së parë, Muller do të shënonte edhe golin e dytë.

Në pjesën e dytë do të ishte sërish Bayerni ai që do të dominonte më së shumti lojën ku arrinë të vulosë gjithçka në minutat 75 dhe 79’ me Sane dhe Gnabry që e çojnë në 4 numrin e golave.Vendasit do të arrinin të shënon një gol nderi në minutën e 81 me Ekkelenkamp.

LEXO TE PLOTE

Seria A

FORMACIONET/ Supersfida në “San Siro”, ja si rreshtohen Milani dhe Juventusi

Publikuar

-

Milan-Juventus është supersfida e mbrëmjes së sotme në Serie A. Të dyja ekipet do të zbresin në “San Siro” për të luajtur një ndeshje ku do të kërkohet vetëm fitorja.

Pak minuta më parë janë bërë publike edhe formacionet zyrtare nga të dy trajnerët. Pioli ka hedhur në fushë nga minuta e parë Ibrahimovic, ndërsa në mbrojtje luajnë Kalulu dhe Romagnoli. Te Juventusi, Allegri i ka besuar Dybala dhe Morata në sulm.MILAN (4-2-3-1): Maignan, Calabria, Kalulu, Romagnoli, Theo Hernandez; Tonali, Krunic; Messias, Brahim Diaz, Leao; Ibrahimovic.

JUVE (4-2-3-1): Szczesny; De Sciglio, Rugani, Chiellini, Alex Sandro; Bentancur Locatelli;  Cuadrado, Dybala, McKennie; Morata.

LEXO TE PLOTE