Connect with Us

Publikohen formacionet zyrtare, ja si rreshtohen Kastrioti dhe Partizani

Sport

Publikohen formacionet zyrtare, ja si rreshtohen Kastrioti dhe Partizani

Publikuar

-

/

Do të startojë në orën 13:45, në stadiumin e qytetit të Kamzës, sfida Kastrioti-Partizani, e vlefshme për javën e 8-të në Kategorinë Superiore.

Të dyja skuadrat ndodhen në dy vendet e fundit të tabelës ku duan që të dalin nga ky moment negativ.

Të kuqtë e Ilir Dajës duan me çdo kusht kthesën sot ndaj ekipit krutan duke shpresuar se do të arrihet te fitorja e parë në këtë edicion të Superiores.

FORMACIONET ZYRTARE –

KASTRIOTI – Sali; Neziri, Karakaçi, Rami, Prodani; Mëllugja, Ajazi, Onanuga, Husein, Basha, Greca. Trajner: Ramadan Ndreu.

PARTIZANI – Teqja; Mala, Belica, Sota, Musta; H. Marku, Rrapaj, A. Marku, Sembene; Kaçe, Zhunior. Trajner: Ilir Daja.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Bayerni shkatërron Herthan e Berlinit dhe forcon pozitat në krye

Publikuar

-

Bayern Munich u përballe në trasnfertë me Herthan e Berlinit në kuadër të javës së 20 të Bundesligës. “Bavarezët” arritën të zhbllokonin rezultatgin në minutën e 25 me mesfushorin Tolisso dhe pak para fundit të pjesës së parë, Muller do të shënonte edhe golin e dytë.

Në pjesën e dytë do të ishte sërish Bayerni ai që do të dominonte më së shumti lojën ku arrinë të vulosë gjithçka në minutat 75 dhe 79’ me Sane dhe Gnabry që e çojnë në 4 numrin e golave.Vendasit do të arrinin të shënon një gol nderi në minutën e 81 me Ekkelenkamp.

LEXO TE PLOTE

Seria A

FORMACIONET/ Supersfida në “San Siro”, ja si rreshtohen Milani dhe Juventusi

Publikuar

-

Milan-Juventus është supersfida e mbrëmjes së sotme në Serie A. Të dyja ekipet do të zbresin në “San Siro” për të luajtur një ndeshje ku do të kërkohet vetëm fitorja.

Pak minuta më parë janë bërë publike edhe formacionet zyrtare nga të dy trajnerët. Pioli ka hedhur në fushë nga minuta e parë Ibrahimovic, ndërsa në mbrojtje luajnë Kalulu dhe Romagnoli. Te Juventusi, Allegri i ka besuar Dybala dhe Morata në sulm.MILAN (4-2-3-1): Maignan, Calabria, Kalulu, Romagnoli, Theo Hernandez; Tonali, Krunic; Messias, Brahim Diaz, Leao; Ibrahimovic.

JUVE (4-2-3-1): Szczesny; De Sciglio, Rugani, Chiellini, Alex Sandro; Bentancur Locatelli;  Cuadrado, Dybala, McKennie; Morata.

LEXO TE PLOTE

Seria A

VIDEO/ Bajrami nuk ndalet, mesfushori i Kombëtares shqiptare i shënon edhe Romës

Publikuar

-

Nedim Bajrami nuk ndalet së shënuar. Mesfushori i Kombëtares shqiptare pasi i shënoi Interit pak ditë më parë në Kupë, ka shënuar edhe sot në sfidën e kampionatit ndaj Romës.Në minutën e 72-të, Bajrami gjuajti nga jashtë zone, ndërsa topi u devijua edhe nga një lojtar i Romës dhe përfundoi në rrjetë. Merita e madhe e mesfushorit kuqezi që rihap takimin për Empolin pasi Roma është duke fituar me rezultatin e thellë 2-4. Ky gol ishte i 6-të për Bajramin në Serie A, ndërsa ka shënuar edhe 3 të tjerë në Kupën e Italisë.

LEXO TE PLOTE