Connect with Us

Mbyllen pjesët e para, ja ç’po ndodh në ndeshjen Laçi-Teuta dhe Kastrioti-Partizani

Sport

Mbyllen pjesët e para, ja ç’po ndodh në ndeshjen Laçi-Teuta dhe Kastrioti-Partizani

Publikuar

-

/

Po luhen aktualisht dy sfidat e javës së tetë në Superiore, Laci-Teuta dhe Kastrioti-Partizani.

Pjesët e para kanë përfunduar me këto rezultate:

LIVE, Laçi-Teuta 1-0
Mazrekaj 42′

Laçi: Dajsinani; Roganoviç, Malota, Ignjatoviç; Deliu, Shehu, Ademi, Lushkja, Ziko; Mazrekaj, Guindo
Teuta: Qirko; Kotobelli, Ivanoviç, Selmani, Xhekson; Akuah, Aleksi, Kallaku; Gruda, L.Vila. Koubemba

LIVE, Kastrioti-Partizani 0-1
Musta 36′

Kastrioti: Sali; Neziri, Karakaçi, Rami, Prodani; Mëllugja, Ajazi, Onanuga, Husein, Basha, Greca
Partizani: Teqja; Mala, Belica, Sota, Musta; H. Marku, Rrapaj, A. Marku, Sembene; Kaçe, Zhunior

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Teuta tenton 3 pikët, Laçi për të “blinduar” vendin e dytë, ja si rreshtohen skuadrat

Publikuar

-

Teuta dhe Laçi do të përplasin “brirët” në sfidën e javës së 17-të të Abissnet Superiores, një takim i cili do të luhet në “Arena Egnatia” ora 13:45. Një sfidë interesante mes dy skuadrave, të cilat do të kërkojnë patjetër fitoren.

Durrsakët e Edi Martinit do tentojnë t’i japin fund serisë pre 4 ndeshjes me rezultate negative, ndërsa kurbinasit e Mirel Josës kërkojnë “blindimin” e vendit të dytë.

Për këtë sfidë trajnerët kanë vendosur edhe për 11-tëshen e lojtarëve titullarë që do të nisin këtë takim.Formacionet zyrtare:

Teuta: Qirko, Qaqi, Aleksi, Hebaj, L.Vila, Kotobelli, Todorovski, Plaku, Idrizaj, Acquah, E.Vila.  Trajner: Edi Martini.

Laçi:  Dajsinani, Shehu, Guindo, Lushkja, Turkaj, Mazrekaj, Deliu, Velija, Ziko, Velkoski, Zarubica.  Trajner: Mirel Josa.

LEXO TE PLOTE

Sport

Mehmeti dhe Çela zgjedhin titullarët, shikoni si rreshtohen Partizani dhe Kastrioti

Publikuar

-

Do të startojë në orën 13:45, në stadiumin “Elbasan Arena”, sfida Partizani-Kastrioti, e vlefshme për javën e 17-të të Kategorisë Superiore.

Partizani synon fitoren e dytë radhazi me trajnerin e ri në krye, Dritan Mehmeti, por edhe triumfin për të pasur vazhdimësi me “demat”.

E njëjta gjë vlen e dhe për Kastriotin, ku tekniku Emiljano Çela kërkon fitoren e dytë radhazi për të për të qenë ende në garë për luftën për mbijetesë.FORMACIONET ZYRTARE –

PARTIZANI – Hoxha; A. Marku, Belica, Bitri, Sota; H. Marku, Rrapaj, Mala; Kallaku; Stenio Zhunior, Skuka. Trajner: Dritan Mehmeti.

KASTRIOTI – Sali; Neziri, Dida, Rami; Kodra, Onanuga, Okebugu, Hasani, Husein; Greca, Kaina Nunjesh. Trajner: Emiljano Çela.

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Verona për titull kampion”, ish-sulmuesi i Milanit befason me deklaratën

Publikuar

-

Nikola Kaliniç në delir! Sulmuesi kroat, i ka surprizuar të gjithë me deklaratën e dhënë pas triumfit 2-1 ndaj Bolonjës mbrëmjen e djeshme. Në prononcimin e dhënë për “Sky Sport”, 34-vjeçari deklaroi se me pikët e grumbulluara, Verona i ka shanset për të fituar edhe titullin kampion.

Në 23 ndeshje veronezët kanë arritur të sigurojnë 33 pikë, teksa diferenca nga kryesuesit e Interit është 17 pikë.  Vlen të theksohet fakti se Kaliniç shënoi golin e fitores ndaj Bolonjës në minutën e 85-të.“Tre pikët ndaj Bolonjës ishin shumë të rëndësishme sepse të gjithë ndeshjet e Serie A janë të vështira. Jam i kënaqur për golin tim dhe fitoren. Kemi grumbulluar shumë pikë, ndoshta fitojmë edhe titullin kampion…

Ku i dihet, por kampionati është i gjatë dhe le të fokusohemi edhe më shumë në mënyrë që të bëjmë edhe më mirë”, deklaroi për Sky Sport ish-sulmuesi i Milanit.

LEXO TE PLOTE