Connect with Us

Kinematografia shqiptare në zi/ Ndërron jetë regjisori, Vladimir Kasaj

Aktualitet

Kinematografia shqiptare në zi/ Ndërron jetë regjisori, Vladimir Kasaj

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Lajm i trishtë për kinematografinë shqiptare. Regjisori i njohur shqiptar Vladimir Kasaj ka ndërruar jetë në moshën 70 vjeçare.

Lajmi është bërë i ditur nga familjarët përmes një njoftimi në rrjetet sociale. Kasaj ka humbur jetën për shkak të një ishemie cerebrale.

Kasaj është autor i shumë filmave artistike e serialeve televizive si ‘Flaka e maleve’, ‘Ditët që sollën pranverën’, ‘Rikonstruksioni’.

LEXO EDHE:  Regjisori i famshëm martohet me modelen e Instagramit 20 vite më të re

Kasaj i takon brezit të regjisoreve të viteve ‘70, ‘80, ndërsa la pas një prodhimtari të gjerë filmike. Studimet ai i kreu në Rumani në Akademinë e filmit rumun./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Zjarr në mesnatë në një qendër studimore për fëmijë/ Nuk dihen shkaqet

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Me datë 18.01.2022, rreth orës 01:00, në rrugën “Thoma Koxhaj”, ka rënë zjarr në një qendër studimi për fëmijë, ku ka vetëm dëme materiale.Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Vizita e Erdogan në 17 janar/ Milo fajëson qeverinë

Publikuar

-

Nga

cna politike

Hisoriani dhe ish-Ministri i jashtëm Paskal Milo ka komentuar ardhjen e Erdogan në Tiranë në datën 17 janar që ka përkuar me datën e vdekjes së Skënderbeut.

Ndërsa nuk dinte të thoshte nëse kjo ka patur një simbolikë pas, Milo tha në emisionin Opinion nga Blendi Fevziu se ishte përgjegjësi e protokollit shqiptar dhe se kjo datë mund të ishte shmangur.

Unë që kur e mësova e bëra asociacionin. Mendoj që është përgjegjësi e protokolleve shtetërore. Një vizitë zyrtare e këtij niveli diskutohet para se të shpallet data dhe kjo negociohet mes përfaqësuesve të shtetit, portokolli i shtetit. Këtu nuk ka faj përfaqësia turke, fajin e ka përfaqësia shqiptare.LEXO EDHE:  Ndahet nga jeta nëna e Agron Dukës/ Kreu i PAA-së mesazh për miqtë dhe të afërmit

LEXO EDHE:  Aksidenti i rëndë në Dukat të Vlorës/ Humb jetën 25 vjeçari korçar

Sepse një përfaqësues shqiptar, e di ose duhet ta dijë dhe është turp nëse nuk e di që në 17 Janar…

Mund të ishte evituar nëse ata që merren me këtë punë e dinin dhe t’i thoshin palës turke: Meqë ka sensibilitet në Shqipëri për këtë datë, le të gjejmë një datë tjtër. Një ditë para ose pas”, tha Milo.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha: Bashën as Gaz Bardhi nuk do ta votonte

Publikuar

-

Nga

cna politike

Ish kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se negociata e vetme me Lulzim Bashën është vota.

I ftuar në emisionin “Quo Vadis”, Berisha thekson se me një njeri që nuk njeh votën asgjë nuk mund të zgjidhësh, ndërsa shton se nëse do të bëhej një votëbesim i fshehtë as Gaz Bardhi nuk do ta votonte.Negociata është vota. Me një njeri që nuk njeh votën asgjë nuk mund të zgjidhësh. Ai e ka të hapur shtegun sepse zoti Paloka i ka propozuar që të vijë ose të votëbesohet në anëtarësi, por nëse do bëhej një votëbesim i fshehtë në atë seli, po të garantoj se asnjë nga punonjësit e selisë, as edhe Gaz Bardhi nuk do ia jepte votën Bashës”, tha Berisha./ A.E-CNA.al

LEXO TE PLOTE