Connect with Us

Foto- Si asnjë herë më parë/ Qinda të rinj mbështesin Berishën

Politikë

Foto- Si asnjë herë më parë/ Qinda të rinj mbështesin Berishën

Publikuar

-

/

Kanë qenë qindra të rinj, të cilët kanë mbështetur Foltoren e ish kryeministrit Sali Berisha.

“Uragani” i demokratëve mbajti takimin me të rinjtë, për të folur për të të ardhmen dhe shpresën e vendit.

Ndërkohë CNA.al ka siguruar foto dhe video, gjatë takimit, ku duket se rinia i ka rezervuar një pritje madhështore ish-kryeministrit, të cilin e shohin si shpresë për rikthimin e PD-së në vlerat dhe parimet e saj demokratike.

LEXO EDHE:  “Luli është një zorrë e kalbur”/ Gazetari nuk përmbahet më ndaj Bashës

Në këtë takim është bashkuar ish drejtuesi i FRPD, Belind Këlliçi, kryesia, sekretariati dhe nënkryetarët e FRPD, organizata partnere e PD është e gjitha me Berishën./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Integrimi në BE/ Ministrja gjermane e Europës zbret sot në Tiranë

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Ministrja gjermane e Europës, Anna Luhrmann do të vizitojë sot Shqipërinë.

Raportohet se në orën 9.30 do të pritet nga zv.kryeministri Arben Ahmetaj dhe më pas do të jenë në një konferëncë t shtypi.

Objekti i bisedimeve ka lidhje me integrimin në BE. Për këtë arsye Luhrmann, kishte planifikuar vizitë në Maqedoninë e Veriut dhe në Shqipëri.

LEXO EDHE:  Bukuri natyrale si e Katie Holmes

LEXO EDHE:  “Luli është një zorrë e kalbur”/ Gazetari nuk përmbahet më ndaj BashësSipas një deklarate të ministrisë së jashtme gjermane, Luhrmann është shprehur se të dyja vendet kanë plotësuar kushtet, ndaj duhet të mbahet sa më parë konferenca ndërqeveritare.

 Në Tiranë, mësohet  ministrja gjermane do të bisedojë edhe për rolin e Shqipërisë si anëtare e Këshillit të Sigurimit të OKB-së./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha: Bashën as Gaz Bardhi nuk do ta votonte

Publikuar

-

Nga

cna politike

Ish kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se negociata e vetme me Lulzim Bashën është vota.

I ftuar në emisionin “Quo Vadis”, Berisha thekson se me një njeri që nuk njeh votën asgjë nuk mund të zgjidhësh, ndërsa shton se nëse do të bëhej një votëbesim i fshehtë as Gaz Bardhi nuk do ta votonte.Negociata është vota. Me një njeri që nuk njeh votën asgjë nuk mund të zgjidhësh. Ai e ka të hapur shtegun sepse zoti Paloka i ka propozuar që të vijë ose të votëbesohet në anëtarësi, por nëse do bëhej një votëbesim i fshehtë në atë seli, po të garantoj se asnjë nga punonjësit e selisë, as edhe Gaz Bardhi nuk do ia jepte votën Bashës”, tha Berisha./ A.E-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta: Basha, kryememexhi dhe palo politikan

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta ka reaguar me tone të ashpra ndaj Lulzim Bashës dhe ambasadorëve në vendin tonë.

Në një intervistë për media, Meta u pyet mbi deklaratën e Bashës se ai do shpallet non grata sapo të mbaroj mandatin. Lidhur me këtë deklaratë, Meta tha se nuk ka asnjë palo ambasadë që të zgjedh palo politikanët për ti dhënë atij mesazhe.Nëse ka ndonjë palo ambasadë që ka zgjedhur ndonjë palo politikan për ti dhënë mesazhe Ilir Metës, ju them që Ilir Metën ketu do ta keni. Kush ka ndonjë mesazh për Ilir Metën le t’ja thotë vetë sepse do marrë përgjigjen që meriton.

Kush zgjedh “Kryememexhiun” ose “Gruan e Bilalit” për ti dhënë mesazhe Ilir Metës gabon shumë rëndë. Unë kam një axhendë dhe kam vetëm një atdhe. Kush guxon të prekë territorin shqiptar dhe të cënojë sovranitetin tonë ta ketë të qartë se do më ketë mua përballë! Këtu do më kenë të gjithë. Por asnjë nuk thotë dot që Ilir Meta na genjeu. Kjo është krenaria ime: Që unë nuk kam gënjyer asnjë!”, tha Meta./CNA.al

LEXO TE PLOTE