LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"E lidhte në krevat me litar dhe e rrihte"/ 20 vjeçarja rrëfen si babai dhunonte mizorisht nënën e saj

7 Nëntor 2021, 13:53, Lifestyle CNA
"E lidhte në krevat me litar dhe e rrihte"/ 20 vjeçarja

Në rubrikën ?Ka një mesazh për ty?, Elsona, një vajzë 20 vjeçare, ka rrëfyer dhunën në familje. Ajo tregon se nëna e saj është dhunuar mizorisht nga i ati.

Ajo tregon se prindërit e saj janë martuar me shkuesi. Elsona është fëmija i dytë, pas një djali dhe 2 djemve të tjerë pas saj. Martesa me shkuesi e nënës së saj, Angjelinës nuk ka qenë aspak e lumtur.

U desh vetëm një vit që Angjelina të ishte viktimë e dhunës për shkak të alkoolit që bashkëshorti konsumonte.

Gjatë shtatzënisë me njërin nga djemtë, ai e ktheu te prindërit e saj ku nuk gjeti mbështetjen e duhur dhe nëna e Elsonës detyrohet të shkojë sërish te bashkëshorti. Asgjë nuk ndryshoi, Elsona tregon se ajo ka qenë dëshmitare e ngjarjeve të dhimbshme.

Kanë filluar torturat që në atë kohë dhe ka pasur shumë raste që i kam parë vetë. Kam qenë dëshmitare. Ka qenë një rast, se babi sa herë pinte, vinte në shtëpi dhe i gjuante direkt mamit, shumë. I gjuante shumë dhe mami vetëm binte në tokë e nuk ndiente asgjë. Ka pasur raste e ka lidhur në krevat me litar, e rrihte shumë.Ne ishim të vegjël, unë mundohesha ndonjëherë të ikja fshehurazi ta zgjidhja mamin, të bëja ndonjë gjest, por ai më shtynte, më gjuante“, rrëfen Elsona./ CNA.al

Lajmet e fundit nga