Connect with Us

Conte debuton në Premier Ligë me Tottenham/ Transferta për Liverpool e Atleticon! Derbi i Milanos premton spektakël

La Liga

Conte debuton në Premier Ligë me Tottenham/ Transferta për Liverpool e Atleticon! Derbi i Milanos premton spektakël

Publikuar

-

/

E diel plot ndeshje interesante! Përveç Kategorisë Superiores, që sot vjen me takimet Laçi-Teuta (13:45) dhe Kastrioti-Partizani (13:45), priten duele të forta dhe të luftuara edhe në Premier League, Bundesligë dhe La Liga dhe Seria A.

Arsenali pret në fushën e vet Watford, përballje që fillon prej orës 15:00. Moment i mirë për “Topçinjtë” e Mikel Artetës, të cilët do të tentojnë fitoren e tretë radhazi në kampionat.

Në të njëjtin orar luhen edhe ndeshjet Everton-Tottenham dhe Leeds United-Leicester City. Antonio Conte do të debutojë si trajner i Spurs në kampionat. Transfertë e vështirë, por dhe tifozët presin një rezultat pozitiv.

Në të njëjtin orar luhen edhe ndeshjet Everton-Tottenham dhe Leeds United-Leicester City. Antonio Conte do të debutojë si trajner i Spurs në kampionat. Transfertë e vështirë, por dhe tifozët presin një rezultat pozitiv.

West Ham-Liverpool fillon në 17:30 dhe është çifti që mbyll javën e 11-të në ishull. Sfidë e zjarrtë, “Çekiçët” po zhvillojnë një tjetër sezon shumë të mirë dhe renditen në vendin e katërt, ndërsa djemtë e Jurgen Klopp një pozicion më lart.

Kalojmë në Bundesligë, aty ku dita fillon me Hertha Berlin-Bayer Leverkusen, përballje që fillon në orën 15:30. Koln-Union Berlin është ndeshja që do të nisë dy orë më pas, ndërsa në 19:30 na pret dueli Greuther Furth-Eintracht Frankfurt.

Shumë interesante dhe të forta edhe ndeshjet e ditës në La Liga. Atletico kampione viziton Valencian, takim që starton në orën 16:15. Fitorja e mundshme ngjit “Colchoneros” në vend të dytë me dy pikë larg Realit kryesues, por prova që duhet kaluar sot nuk është aspak e thjeshtë.

Në darkë derbi i Andaluzisë. Betis pret Sevillan në “Estadio Benito Villamarín”, duke nisur prej orës 21:00. Skuadra ndodhen në formë të mirë sportive dhe renditen në vend të tretë (Sevilla), ndërsa vendasit mbajnë pozicionin numër pesë në renditje.

Pa harruar edhe derbin Milan-Inter që është padyshim më i rëndësishmi i mbrëmjes së sotme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Barcelona dështon përsëri, eliminohet nga Kupa përballë Bilbaos

Publikuar

-

Barcelona ka dështuar në një nga objektivat sezonal, pasi është eliminuar në Kupën e Mbretit pa arritur as në 8 skuadrat më të mira të turneut. Ekipi i Çavit është eliminuar sot përballë Atletik Bilbaos, duke u mundur me shifrat 3-2 pas kohëve shtesë.

Vendasit e nisën ndeshjen me vrull dhe kaluan të parët në avantazh me anë të Muniain që në minutën e 2 të sfidës. Por Ferran Torres tregoi se pse katalanasit kishin insistuar aq shumë për firmën e tij, duke shënuar golin e barazimit kur regjistrohej minuta e 20.Ndeshja ishte e luftuar në pjesën e dytë, me raste në të dy portat. Inigo Martinez shënoi në minutën e 86 për ekipin vendas dhe la të mendohej se kualifikimi ishte siguruar. Por Pedri barazoi në minutën e 93-të, duke çuar sfidën në kohët shtesë për të përcaktuar fituesin.

Aty ishte përsëri Muniain që shënoi, këtë herë me penallti, duke i dhënë avantazhin 3-2 ekipit të tij, që pastaj arriti ta mbronte me fanatizëm rezultatin deri në vërshëllimën përfundimtare, duke dekretuar eliminimin e Barcelonës.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Real Madridi kualifikohet me vështirësi në Kupën e Mbretit

Publikuar

-

Dramë dhe spektakël në Kupën e Mbretit. Reali i falet dyshes Isko-Hazard. Skuadra e Karlo Ançelotit, arriti të triumfonte 1-2 ndaj Elçes, në sfidën e vlefshme për fazën e 1/8-ve. 90 minutat u mbyllën me rrjeta të paprekura, teksa u desh koha shtesë që të shënoheshin plot 3 gola.

Në minutën e 102-të, Marselo u ndëshkua me karton të kuq, duke lënë madrilenët me 10 lojtarë. Një minutë më pas, vendasit gjetën golin e avantazhit me Verdu, duke tronditur Realin.Pavarësisht se me 1 lojtar më pak dhe në disavantazh, kryesuesit në fuqi të La Ligës, nuk u dorëzuan, duke arritur të përmbysnin rezultatin. Isko në minutën e 108-të, vendosi përkohësisht baraspeshën, teksa Eden Hazard, në të 115-tën, përmbysi gjithçka, duke i siguruar kualifikimin aq shumë të vuajtur madrilenëve.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Zidane-PSG, zbulohet plani i milionerëve për në verë

Publikuar

-

Zinedine Zidane dhe PSG nuk janë thjesht miq dhe të njohur, por për pak kohë mund të jenë “çift”. Bashkimi mund të bëhet realitet në sezonin e ardhshëm. E ardhmja e francezit kalon nga pankina e Parisit.

Drejtuesit e klubit i kanë bërë ofertë dhe në dhomat e zhveshjes e konsiderojnë të kryer diçka të tillë. Kryesuesit e Ligue 1 kanë nevojë për një revolucion total në aspektin sportiv. Në Paris duan të ndërtojnë të ardhmen edhe pa Mbappenë në ekip, për t’u shndërruar në një skuadër normale për sa iu përket shpenzimeve në aspektin ekonomik.Dhe për të vendosur rregull në dhomat e zhveshjes duhet një dorë që menaxhon mirë kampionët. Zizu e ka bërë diçka të tillë me Realin e Madridit. Maurizio Pochetino me shumë mundësi do të shkojë te Manchester United.

Këta të fundit kanë kërkuar informacione për argjentinasin dhe janë gati që ta afrojnë për të mbajtur edhe Cristiano Ronadon. Por e ardhmja e Pochetinos nuk ka aspak rëndësi për bosët e Katarit. Ata thjesht duan që Zidane të marrë drejtimin e skuadrës dhe janë të bindur që francezi është figura më e rëndësishme për të shmangur dramën për largimin e Mbappe.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: