Connect with Us

Cikalleshi kap formën, shkëlqen me gol në Turqi

Sport

Cikalleshi kap formën, shkëlqen me gol në Turqi

Publikuar

-

/

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi rikthehet te goli teksa ka realizuar mesditën e sotme me Koniasporin e tij në ndeshjen ndaj Gëztepesë.

Kavajasi realizoi në minutën e 25 të takimit teksa u gjend në kohën dhe momentin e duhur për ta shtyrë topin në rrjetë pas një pasimi në shtyllën e dytë dhe duke zhbllokuar sfidën.

Cikalleshi ka realizuar kështu pas një periudhe të gjatë ku i mungonte goli që prej 21 shtatorit në fitoren ku Koniaspori arriti ndaj Altajit në Superligën turke.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

VIDEO/ Shkurtaj futet nga stoli dhe shtang Skënderbeun, korçarët zhgënjejnë ndaj Kukësit në “Loro Boriçi”

Publikuar

-

Rikthim ëndrrash për Vasil Shkurtajn me fanellën e Kukësit. Sulmuesi 29-vjeçar i dhuroi 3 pikë të arta skuadrës verilindore në duelin ndaj Skënderbeut që u zhvillua në “Loro Boriçi” dhe përfundoi me rezultatin 1-0  në favor të kuksianëve.

Shkurtaj u hodh në fushë në minutën e 76-të, teksa prekjen e parë të topit arriti ta kthente në gol. Edhe pse me 10 lojtarë prej minutës së 36-të pas daljes me karton të kuq të portierit Tafas, skuadra e Longos arriti të triumfonte, në një sfidë ku nuk mungoi spektakli dhe rastet e shumta për shënim.

FT: KUKËSI-SKËNDERBEU 1-0

Shkurtaj 78′

Mbyllet takimi! 

90+’ Zëvendësim te Kukësi, largohet Edi Basha, në lojë Batihri.90′ Akordohen 3 minuta shtesë.

90′ Xhika bën heroin dhe i mohon golin e barazimit Skënderbeut pas devijimit të Nikajt.

87′ Tjetër mundësi shënimi për Skënderbeun me Mensah, por sulmuesi nuk arrin të devijojë shumë pranë portës.

81′ Zëvendësim te Skënderbeu, largohet Bajrami, vendin e tij e merr Pusi.

78′ GOOOOL KUKËSI 1-0/ Vasil Shkurtaj shënon me prekjen e parë të topit! Rikthim ëndrrash për sulmuesin! Asist fantastik i Gjelbërim Taipit, teksa Shkurtaj nuk fal duke e dërguar topin poshtë këmbëve të Rexhepit. 

76′ Zëvendësim te Kukësi, largohet nga fusha Dragoshi, në vendin e tij Vasil Shkurtaj!

LEXO TE PLOTE

Sport

Teuta i beson sërish skuadrën Arapit, Starova merr postin e drejtorit teknik

Publikuar

-

Reanto Arapi është shpëtimtari i Teutës, teksa ka marrë drejtimin e skuadrës përsëri pas largimit për herë të dytë të trajnerit Edi Martini.

Rezultatet negative të marra nga skuadra durrsake në 4 javët e fundit, ku kanë regjistruaar po kaq humbje bëri që drejtuesit të ndajnë rrugët me Martinin, ndërsa presidenti Edmond Hasanbelli ka risjellë përsëri në krye të ekipit Arapin.Ish-kapiteni i kampionëve drejtoi skuadrën në fund të viti të kaluar në 3 ndeshje duke marrë 1 fitore dhe 2 barazime.

Sipas “Panorama Sport”, bashkë me Renato Arapin është rikthyer në skuadër edhe Sulejman Starova në postin e drejtorit teknik, ndërkohë që ndihmësa të ish-kapitenit do të jenë Hodo dhe Mile, ndërkoohë që Rizvani do të jetë trajner i portierëve, duke kompeltuar kështu stafin teknik të durrsakëve.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Pjesë e parë dramatike, shikoni çfarë ka ndodhur në duelin Kukësi-Skënderbeu

Publikuar

-

Kukësi pret sot Skënderbeun në stadiumin “Loro Boriçi”, në sfidën e vlefshme për sfidën e javës së 17 në Abissnet Superiore, e cila ka startuar në orën 16:45.

Verilindorët e Longos, vijnë në këtë duel pas asaj humbje 0-1 ndaj Dinamos teksa do të kërkojë të kthehet te fitorja për të mos “venitur” shpresat për titull.

Nga ana tjetër korçaret e Memellit, vijnë nga një barazim pa gola në shtëpi ndaj Laçin. “Ujqërit e Dëborës”, ashtu si rivalët e Kukësit, do të futen në këtë duel për të marrë maksimumin dhe për tu larguar nga zona e ftohtë.

Për sa i përket formacioneve zyrtare, nuk mungojnë surprizat. Trajneri italian i Kukësit, ka aktivizuar nga minuta e parë dy futbollistët e afruar në merkato nga Partizani, Musta dhe Gligorov, teksa Shkurtaj qëndron në stol. Te Skënderbeu e vetmja mungesë është ajo e mbrojtësit Vitija, ndërsa debuton nga minuta e parë Frashëri.

HT KUKËSI-SKËNDERBEU 0-0

Mbyllet pjesa e parë! 

45+2′ Uerdi Mara ndëshkohet me karton të verdhë për ndërhyrje të gabuar në mesfushë!45′ Akordohen 3 minuta shtesë!

44′ Shtylla i vjen në ndihmë Skënderbeut! Pas gjuajtjes së Gjelbërim Taipit brenda zonës, topi u devijua nga Sadriu dhe u ndal në shtyllë.

40′ Traversa i mohon golin e avantazhit Skënderbeut, pas tentativës së Marës nga goditja e dënimit, fal edhe devijimit të Xhikës si dhe ndihmës së traut të portës, topi ka shkuar në këndore.

38′ Zëvendësim te Kukësi, largohet Bytyçi, në vendin e tij portieri Xhika.

36′ Gafë e pafalshme në mbrojtje e Kukësit! Përfiton Mensah që nis një kundërsulm të shpejtë, ndërkohë që portieri Tafas braktis portën duke shkaktuar faull jashtë zonës. Portieri i Kukësit ndëshkohet me karton të kuq dhe lë skuadrën me 10 lojtarë!

 

LEXO TE PLOTE