Connect with Us

Çfarë ndodhi në zyrën e ‘Lul Vulës’ direkt sa mbaroi foltorja e Doktorit me FRPD-në…?

Opinione

Çfarë ndodhi në zyrën e ‘Lul Vulës’ direkt sa mbaroi foltorja e Doktorit me FRPD-në…?

Publikuar

-

/

Nga Julian Deda

(Zbrazëti në selinë e partisë. Dera e zyrës së tij ishte e mbyllur. Nga jashtë saj degjohej vetëm një dihatje e lehte. Hyjnë të shqetesuara Nën-kryetarja 1 dhe nën-kryetarja 2. I ulur tek divani i zyrës, kryetari duke qarë.)

Të dyja: Uaaa kryetar! Çfare ke kështu kryetar? Nuk je mirë? Pse qan? Uaaa kryetar na thuaj? Uaaa kryetar, ohhh kryetar, ahhhh kryetar, uaaaa kryetar..!

Kryetari: (me ngashërim) Kam frikëëë!

Nën-kryetarja 1: Uaaa e zeza unë, pse kryetar? Kush ta futi frikën?

Kryetari: Doktori, ai e ka fajin. E degjuat çfarë tha? (qan me fort)

Nën-kryetarja 2: Jo nuk e degjova se po mësoja përmendesh një deklaratë qe ma dha sekretari.

Kryetari: Ai nuk më le te jap dorëheqjen, nuk më lë të iki vete, do te me heq ëëëëë. (shpërthen në lot)

Nën-kryetarja 1: (lëshon flokët, rrudh vetullat, ngul shikimin diku) Pa merak kryetar se ja tregojmë ne qejfin atij, që të bën ty të mbyllesh në vetvete, në inteligjencën tënde rutinore, duke germuar ne skutat cinike të ndërgjegjes për të gjetur ndonje fije të njomë të ambiguitetit njerëzor.

LEXO EDHE:  Basha tallet me shqiptarët për çështjen Becchetti e inceneratorët

Kryetari: Çfarë thotë kjo moj?

Nën-kryetarja 2: As unë nuk e mora vesh, por ti mos u mërzit kryetar, ja do dal unë në deklaratë tani t’i biem bizneseve, kështu bëjmë një rrugë dhe dy punë, edhe i marrim ndonje lek, edhe mbase largojme vemendjen nga ajo e ndodhi sot te amfiteatri.

(Në këtë moment bie dera e zyrës. Të tre shtangen në vend. Shohin njëri tjetrin në sy të tmerruar)

Kryetari: Mos, erdhën demokratët. Do më nxjerrin nga zyra. Mos i lejoni të futen këtu. Shpejt, kape divanin t’ja vemë derës.

(Dëgjohet një zë nga jashtë derës)

Sekretari: Pa panik, jam sekretari, hapeni këtë derë dreqi e mori. Solla tekstin që duhet lexuar sot para gazetarëve, madje edhe e korrigjova. Përveç Albanës dhe Belindit, do shkarkojmë edhe …….!

……vazhdon…….

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Opinione

Lulzim Basha apo një Bashar al-Asad..???

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Nga Rudin Sata 

Kur i qëndron besnik parimeve dhe së vërtetës….!!!

Kur nuk lejon që rrymat egocentriste të dominojnë mbi dinjitetin tënd…

Edhe i vetëm të jesh kur i thua këto të vërteta, ja që vjen një ditë edhe koha ai gjykatësi më i mirë, të jep plotësisht të drejtë.

Ja ku jemi sot…!!!!

Demokratët reflektuan…!!!

Demokratët u zgjuan nga gjumi letargjik dhe kuptuan që po shikonin vetëm ëndrra të bukura nga njeriu-vampir.

1)Ne duhet të shkojmë në shtëpinë e lirisë të gjithë sëbashku, ashtu si qytetar dhe demokratë të vërtetë dhe aty live në sy të kamerave të grisim kartën e anëtarësisë, e cila mban emrin dhe firmën e tradhtarit…!!!

LEXO EDHE:  PD nuk duhet të futet në zgjedhje/Marrëveshjet nuk kanë sjellë kurrë asgjë

LEXO EDHE:  Akuza e fortë ndaj Ramës/ Autokrat i zhytur në korrupsion, drogë dhe krim2)Ne…duhet të shkojmë që t’i tregojmë mbarë opinionit botëror se dyert e Partisë Demokratike janë të blinduara dhe se aty qëndron i bunkerizuar Bashar al Asad-i.

3)Qëndroni aty me flamurin kombëtar dhe flamurin e PD-së në duar dhe këndoni himnin kombëtar…

Dhe lereni djallin qe ka hyre brenda ashtu si shejtan.

4)Shkoni aty dhe ndizni nga një qiri…për të larguar shpirtrat e këqinj…!!!

5)Shkoni aty dhe hidhni tufa me lule .

6)Ajo godinë është pushtuar nga djalli dhe ka nevojë për egzorxizma…!!!

Vetëm kështu duke e kthyer atë ditë si një ditë feste…do shikoni se djalli do të dali nga shtëpia…!!!/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Opinione

Shqiptarët të abuzuar tashmë edhe mediatikisht

Publikuar

-

Nga

Nga Mentor Kikia 

Kemi dëgjuar për abuzimin seksual.

Kemi dëgjuar për abuzimin fizik.

Padyshim që kemi edhe abuzimin financiar, në rastet kur ata që kanë në dorë para publike, i vjedhin për hesap të vet.

Por së fundmi unë mendoj se kemi edhe një formë abuzimi masiv të shqiptarëve, të të gjitha moshave. Ky është abuzimi mediatik.

Çfarë është abuzimi mediatik?

Bombardimi që u bëhet njerëzve me të gjitha llojet e lajmeve dhe opinioneve, nga mëngjesi në mëngjes, me të vërteta e të pavërteta, me trillime, akuza, sharje…

Me të vërteta të frikshme që thuhen dhe nuk shkaktojnë asnjë reagim.Me të pavërteta po kaq të frikshme që thuhen, dhe sërish asnjë reagim.

Me njerëz të paguar që kërkojnë të të bindin se e vërteta dhe e drejta është vetëm ajo që mendojnë ata.

Me skenare dhe trille që trondisin mendërisht të madh e të vogël.

Me njerëz të rrjedhur e pjerdhur nga shëndeti mendor dhe mosha, që çfarë u prodhon imagjinata e tyre e thonë para kamerave….është një lloj terrorizmi psikologjik që ushtrohet rregullisht.

LEXO EDHE:  Basha-Ramës, mos sulmo sipërmarrësit/Sa i ke paguar oligarkët e tu

LEXO EDHE:  Basha tallet me shqiptarët për çështjen Becchetti e inceneratorët

Ky njeriu në foto, ai që bridhte me “çontën” e zezë nëpër studio e paralajmëronet se kishte sekretet e botës aty, ai që hynte natën në drejtorinë e tatimeve të kontrollonte serverat, mendon se në 8 janar do të vriteshin 4 deputetë të PD, bën edhe një listë madje se kush ishin viktimat e planifikuara. Dhe ky gjen kamera që i drejtohen ta thotë publikisht këto.

Nëse ky njeri ka informacion se atë ditë kishte një plan për të vrarë Alibeajn, Salianjin, Grida Dumën dhe Gazmend Bardh, duhet të thërritet urgjent në prokurori. Nëse në prokurori nuk e merr njeri seriozisht, si është e mundur që i drejtojnë mikrofonin dhe ai lëshon kësi deklaratash?

Një Spartak tjetër, natë e ditë, flet për NATO-n dhe FBI-në që pritet të zbarkojnë nga ajri dhe deti, që të vënë rregull në Shqipëri. Që do të vijnë Rambot dhe do të marrin me helikopter Berishën dhe Metën. Pastaj Rama do të ikë vetë dhe shqiptartët do të shpëtojnë….

O Zot, mirë hajdutët, por s’na lënë rehat as budallenjtë…/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Opinione

Berisha, “bekimi dhe mallkimi” i Lulzim Bashës!!!

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Prej muajsh tashmë diskursi politik dhe mediatik dominohet nga “lufta” Berisha-Basha, një luftë e cila e parë nga kënvështrime të ndryshme duket herë qesharake, herë dramatike dhe herë hipokrite.

Qesharake duket në sytë e socialistëve sehirxhinj e të vetëkënaqur të cilët, pas çdo skenari dualizmi të lidershipit të PD-së, mirazhojnë kohëzgjatjen e ëndrrave të tyre për një pushtet të pashtershëm.

Dramatike duket në sytë e demokratëve të thjeshtë të cilët kanë shpresuar gjithmonë në një demokraci funksionale dhe shtet ligjor, pa interesa personale për ofiqe e karike por me një ëndërr për një shqipëri vertet europiane.

Hipokrite duket në sytë e atyre demokratëve që prej vitesh kanë dhënë çdo gjë për partinë demokratike. Kanë shpenzuar energji, kohë, djersë e mund që ky vend të drejtohej nga PD por mbi të gjitha nga ai lidership i PD-së që e ka merituar të drejtojë. Një prej tyre jam edhe unë!Mendoj se kjo “luftë” është hipokrite, pasi nga njëra anë lufton Berisha, i mbushur me zhgënjimin që i përplasi në fytyrë zgjedhja e tij e pamenduar e 2013. Nuk e di në qoftë se ndonjëherë ai pyet veten se si do të ishte fati i PD-së nëse do të kishte zgjedhur kandidatin tjetër, Olldashin! Nuk e di se çfarë përgjigje mund ti japë ai vetes por personalisht mendoj se do të ishte ndryshe jo vetëm fati i PD-së por edhe ai i shqipërisë. Normalisht është ndryshe të zgjedhësh dikë që ti do dhe ndryshe të zgjidhet dikush që demokratët duan. Ja pra, zgjedhja e Bashës si dëshira e Berishës ishte një bekim për atë të cilin demokratët nuk e duan. Nga ana tjetër qëndron Basha, ai të cilin dukshëm demokratët nuk e duan. Nuk  duan jo vetëm atë por edhe rrethin e tij i cili është i mbushur me njerëz pa asnjë kontribut partiak, të cilët, duke qenë se protagonizmin opozitar e kanë parë vetëm në tv, shohin ëndrra me karike ministrash të cilat janë gati t’i bëjnë realitet me çdo lloj çmimi njerëzor apo moral.

LEXO EDHE:  Një ditë pas tubimit/ Meta thërret Bashën në Presidencë

LEXO EDHE:  “11 dhjetori një kapitull i ri”/ Bumçi: Basha nuk ka çfarë ofron më

Nganjëherë pyes veten, çfarë duhet bërë që Basha të largohet?! Sigurisht, ky njeri, në kushtet aktuale edhe pse e kërkon Berisha, në rast se vërtet do të ishte zgjedhur nga demokratët në 2013 dhe këta ta donin nuk mund të ikte kurrësesi. Nuk mund të ikte pasi një lider i votuar nga demokratët mbetet lider dhe dëshmia e kësaj është vetë Sali Berisha. Prandaj nuk ka kuvend të PD-së që bën Lulzim Bashën të ikë pasi në kuvend votojnë demokratët me të cilët tashmë Basha nuk ka asnjë lidhje… Mbetet vetëm një pyetje…Cila është zgjidhja për largimin e Lulëzim Bashës?! Përgjigjia është e shkurtër dhe e thjeshtë “dëshira e Berishës”, ajo që e solli atje ku është.

Berisha i cili dikur ishte bekimi, sot është mallkimi i Lulzim Bashës!/CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: