Connect with Us

Berisha të rinjve: Nuk u kursyet, u përballët me narkoshtetin

Politikë

Berisha të rinjve: Nuk u kursyet, u përballët me narkoshtetin

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish kryeministri Sali Berisha, në Foltoren me të rinjtë, ka falenduar drejtuesit e Forumit Rinor dhe të gjithë të rinjtë për punën e tyre për vite me radhë në Partinë Demokratike.

Berisha është shprehur se kjo Foltorë është më e rëndësishmja dhe vendimtare për përpjekjen e tyre për të mbajtur në këmbë opozitën e vërtetë.

I dashur Grigels, i dashur Belind. Me mirënjohje më të thellë tu falenderoj ju, drejtuesit tuaj për punën e jashtëzakonshme që keni bërë, për mundin dhe djersën, guximin që keni treguar, për të bërë PD në këto vite një opozitë të vërtetë.

Ju anëtarë dhe anëtare, drejtues e Forumit Rinor, nuk kursyet asgjë në këto vite u përballët me dhunën dhe terrorin e narkooshtetit, u përballët me egërsinë e  narkopolicisë së tij, me shëmtinë e qelive të burgjeve në komisariate , për të mbrojtur idealet e PD, liritë dhe vlerat e saj, për të mbajtur në këmbë një opzoitë, e cila duhet tu printe shqiptarëve drejt fitores.

Për mua ky takim kjo foltore është më e rëdnësishme, është vendimtare në përpjekjn tonë, për një rindërtim të plotë të PD, për shndërrimin e saj në një opozitë të vërtetë shqiptare, për shndërrimin e saj në një forcë të sigurtë të fitores.

Ju garantoj se besimin tim e kam të bazuar se e di që jeni vajza dhe djem të idealeve më të pastra të shoqërisë shqipatre, sepse jam i bindur se jeni të rinjt dhe të rejat me ëndrrat më të bukura për veten për shoqërinë dhe Shqipërinë. E di se tek ju, furra e energjisë është një shatërvan i pandalshëm”, është shprehur Berisha./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Zgjedhjet e pjesshme vendore/ Dashamir Shehi “këshillon” Bashën dhe Berishën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Zgjedhjet e pjesshme vendore në 6 bashkitë e vendit janë një test i rëndësishëm. Kështu është shprehur kreu i LZHK Dashamir Shehi.

Në një intervistë televizive, ai ka “këshilluar” Berishën dhe Bashën duke theksuar se PD duhet të gjejë forcën dhe kurajën për të diskutuar në mënyrë që në 6 mars të ketë vetëm një kandidat nën siglën e sajJanë 6 bashki dhe 3 janë të mëdha se unë i lidh me numrin e votuesve. Pastaj është Shkodra që ka qenë gjithmonë e opozitës. Unë po i ofroj mendimin tim që është i thjeshtë dhe racional, të vënë një kandidat dhe ta kapërcejnë vetveten nuk ka rëndësi nëse është i Berishës apo i Bashës. Nëse me gjithë mend duam të mundim Edi Ramën, por nëse duam të mundim njëri-tjetrin dhe unë kam frikë se është kjo e dyta atëherë le të vënë 2 kandidatë, ky është teatër dhe tallje me qytetarët”, tha ai./E.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Paloka plas skandalin/ Manipuluam votat që të bëhej Basha kryetar

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Anëtari i Koisionit të Rithemelimit dhe deputeti i PD Edi Paloka ka bërë një deklaratë të fortë sa i takon zgjedhjes së Lulzim Bashës si kryetar i selisë blu.

Në një intervistë për media, Paloka u shpreh se ai është përgjegjës për situatën në PD, pasi u ka kërkuar strukturave që të manipulojnë votat për Bashën.

Kjo është edhe arsyeja që Paloka nuk është angazhuar më shumë me punimet e Komisionit, pasi vetë ai theksoi se nuk u del dot para demokratëve.

LEXO EDHE:  Basha vijon serialin e telenoveles turke/ Rishfaqet “gjyshja” militante

LEXO EDHE:  Basha tradhëtoi sërish/ Tani të presim detajet e marrëveshjesMë vjen zorë të shkoj dhe të përballem me demokratët pasi do më thonë, ti po na thua tani për Bashën, kur më parë na the të manipulonim votat për të?

E kanë bërë të gjitha strukturat e PD-së Nisida dhe prandaj nuk mund të angazhohem më shumë me Komisionin e Rithemelimit. Jam përgjegjës i kësaj situate të rëndë që ndodhet PD-ja”, tha ai./E.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

VIDEO-Reshjet e dendura të dëborës/ ARRSH apel shoferëve: Kujdes në këtë zonë!

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e ulëta dhe reshjet e dëborës kanë mbërthyer të gjithë vendin tonë.

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka udhëzuar drejtuesit e automjeteve të bëjnë kujdes në lëvizje duke respektuar sinjalistikën rrugore duke reduktuar shpejtësinë dhe të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore.

ARRSH bën me dije se mjetet borëpastruese dhe grupet e punës janë në terren për pastrimin dhe trajtimin me kripë qarkullimi kryhet pa probleme.

LEXO EDHE:  Basha nxjerr videon me veprat e PD në 30 vite/ Jemi zëri i qytetarëve

LEXO EDHE:  Basha nxjerr videon me veprat e PD në 30 vite/ Jemi zëri i qytetarëve

“Në Llogara kanë filluar reshje të dëborës mjetet borëpastruese dhe grupet e punës janë në terren për pastrimin dhe trajtimin me kripë qarkullimi kryhet pa probleme.Drejtuesit e mjeteve duhet të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugore”, apelon ARRSH./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE