Connect with Us

“Berisha oksigjeni Ramës”/ Topalli i përgjigjet ‘dhëmbë për dhëmbë’ Bashës

Politikë

“Berisha oksigjeni Ramës”/ Topalli i përgjigjet ‘dhëmbë për dhëmbë’ Bashës

Publikuar

-

/
cna lajme politike

Kreu i PD, Lulzim Basha, ka hedhur akuza mbrëmjen e sotme ndaj ish kryeministrit Sali Berisha, për të cilin tha se është kthyer në një tub oksigjeni për regjimin e Edi Ramës.

Lidhur me këtë situatë, ka reaguar dhe ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli, e cila shkruan se këtë deklaratë e ka shkruar vetë kryeministri Rama.

“Deklarata e natës ka vetëm emrin Lulzimit. Ate ia ka shkruar Edi Rama”, shkruan Topalli.

“Koha e Sali Berishës ka mbaruar. Bashkë me të ka mbaruar edhe koha e mandateve të skaduara dhe përdorimit të PD-së dhe forumeve të saj për interesa personale. Asgjë dhe askush nuk do ta kthejë PD-në në një bunker për interesat personale të Sali Berishës.

Partia Demokratike ka lindur si një aspiratë e popullit shqiptar për liri dhe demokraci, dhe është shpresa e shqiptarëve për të zgjidhur hallet e tyre të shumta. Dhe halli me i madh i shqiptarëve sot është regjimi i Edi Ramës.  Prej javësh, me zdërhalljet e tij Sali Berisha është kthyer në një tub oksigjeni për regjimin e Edi Rames. Unë jam i vendosur t’ja këpus këtë edhe këtë tub oksigjeni për regjimin Edi Ramës”, ishte deklarata e Bashës  nga selia e PD./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Me çfarë financash e paguani eskortën/ Klodiana Lala kap mat Gazment Bardhin

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gazment Bardhi është pyetur mbrëmë në emisionin “Opinion” nga Klodjana Lala se kush e paguan eskortën që e shoqëron.

Fillimisht Bardhi ka thënë se një pjesë e paguan partia.

Por kur është pyetur se kush e paguan pjesën tjetër, Bardhi ka dhënë një përgjigje konfuze.“Unë”, ka thënë Bardhi pa sqaruar me se çfare parash dhe pa përmendur rrogën e deputetit.

LEXO EDHE:  68-vjetori i masakrës ndaj 22 intelektualëve/ Basha: Kambanë alarmi

LEXO EDHE:  Djali i drejtorit të PS kapet me drogë/ Policia fsheh ngjarjen

Ndërsa pyetjeve të tjera, sa persona janë eskortë dhe sa paguan PD, Bardhi nuk është përgjigjur./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Gazment Bardhi mbërrin në Prokurorinë e Tiranës/ “Kyç” gojën para gazetarëve

Publikuar

-

Nga

Gazment Bardhi është paraqitur sot në Prokurorinë e Tiranës, ku do të merret në pyetje në lidhje me protestën e 8 Janarit.

Bardhi është paraqitur pranë organit të akuzës rreth orës 11:00, dhe nuk ka pranuar të bëjë asnjë koment para gazetarëve.

Gazment Bardhi është nën hetim, për shkelje të rregullave mbi lëndët plasëse dhe djegëse dhe radioaktive” dhe “Stërvitja për prodhimin dhe përdorimin e paligjshëm të armëve e lëndëve të tjera të rrezikshme”.

LEXO EDHE:  68-vjetori i masakrës ndaj 22 intelektualëve/ Basha: Kambanë alarmi

LEXO EDHE:  Djali i drejtorit të PS kapet me drogë/ Policia fsheh ngjarjenNdërkohë, pas Bardhit në Prokurorinë e Tiranës, do të shkojë edhe Lulzim Basha.

Ndërsa dje janë marrë në pyetje, Sali Berisha dhe Flamur Noka.

Prokuroria e Tiranës ka sekuestruar pamjet filmike në të gjitha ambientet e selisë së PD-së, ndërsa Gjykata eTiranës ka liruar 34 të arrestuarit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video-Hoxha publikon detajet/ Basha është ministër i Ramës

Publikuar

-

Nga

Ish-nënkryetari i FRPD-së, Lisandër Hoxha e cilëson Lulzim Bashën si ministër për Opozitën, në Qeverinë e Edi Ramës.

Në një postim në rrjetet sociale, Hoxha ka publikuar një video nga protestat e Opozitës, në 2019, kur Lulzim Basha shprehej se “Edi Rama nuk është më kryeministër”.

Po ashtu ai ka publikuar edhe një foto nga protesta e 8 Janarit, kur forcat e policisë rrethuan selinë e PD.

LEXO EDHE:  “Ministria e Brendshme”/ Shkëlzen Berisha: Interpretimi i Kushtetutës, lojë kungulleshkash

LEXO EDHE:  Basha: Beteja jonë, për t’u kthyer pushtetin njerëzve përmes qeverisjes transparenteLul Al-Bashari është Ministri për Opoziten i Qeverisë Rama.”-shkruan Lisandër Hoxha./CNA.al

LEXO TE PLOTE