Connect with Us

Berisha mbërrin tek Amfiteatri/ Entuziazëm dhe brohorima nga të rinjtë

Politikë

Berisha mbërrin tek Amfiteatri/ Entuziazëm dhe brohorima nga të rinjtë

Publikuar

-

/

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbërritur tek Amfiteatri i Akademisë së Arteve, aty ku sot zhvillon “Foltoren” e radhës me të rinjtë demokratë.

Berisha është pritur me brohorima dhe thirrje të forta entuziaste nga të rinjtë demokratë.

“O Sali o hero gjithë Shqipëria ty të do” kanë qenë thirrjet që janë dëgjuar në korr nga të rinjtë./CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

FOTOT-Demokratët krah Berishës/ Pritja e jashtëzakonshme e liderit historik të PD

Publikuar

-

Nga

Sot, lideri historik i PD, Sali Berisha ishte i pranishëm në 31 vjetorin e rithemelimit të degës së PD në Shkodër.

Ashtu si në qytete të tjera, Berisha u prit me shumë entuziasëm nga demokratët.

Qindra demokratë e pritën që në hyrje të Pallatit të Sportit, duke brohoritur “O Sali, o hero, gjithë Shqipëria ty të do”.Në fjalimin e tij, Berisha theksoi edhe një herë se beteja e demokratëve është për lirinë dhe pluralizmin, të cilët sipas ish kryeministrit janë të kapura peng nga kryetari i shkarkuar Lulzim Basha dhe kryeministri Edi Rama.

Ndër të tjera, Berisha nënvizoi se 8 Janari ishte vetëm fillimi i protestave dhe se në vazhdim do të ketë të tjera.

Për më tepër në galerinë e mëposhtme shihni disa pamje nga takimi me demokratët./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha i merr grupin parlamentar Bashës/ Luli mbetet me tre “kurtizanë”

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Kryetari i shkarkuar i PD, Lulzim Basha, pas braktisjes në masë nga demokratët, duket se po mbetet edhe pa grup parlamentar.

Tashmë Lulzim Bashën po e braktisin edhe deputetët, ndërsa shemnbulli më i qartë është Tirana.

Në Tiranë, në zgjedhjet e 25 prillit 2021, Partia Socialiste doli forcë e parë politike, me 18 mandate dhe PD së bashku me aleatët mori 15 mandate.

Por, çfarë ndodh?

Mesa duket Lulzim Basha tashmë është kthyer në forcë e tretë politike, i katandisur me vetëm 4 mandate.

Gjashtë nga deputetët e PD-së në Tiranë i janë bashkuar ish-kryeministrit Sali Berisha.Pra, konkretisht Alfred Rushaj, Albana Vokshi, Sali Berisha, Agron Shehaj, Flamur Noka, Belind Këlliçi e kanë braktisur Lulzim Bashën.

Nga ana tjetër pesë mandate i takojnë aleatëve. Pra, janë Dashamir Shehi, Mesila Doda, Vangjel Dule, Shpëtim Idrizi, Fatmir Mediu.

Kështu, PS vijon të mbetet forcë e parë në Tiranë, dhe i dyti vjen Berisha me 6 mandate deputetësh.

Ndërsa Lulzim Basha ka mbetur me vetëm tre kurtizanë.

Jorida Tabaku, Grida Duma dhe Oriola Pampuri, janë tre deputetët e PD në qarkun e Tiranës, që nuk e kanë braktisur ende Lulzim Bashën./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

VIDEO-Protesta kundër Bashës në Fier/ Vëllai i Agron Kapllanajt përplaset me demokratët

Publikuar

-

Nga

Kryetari i shkakrkuar i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka zhvilluar sot një takim në Fier.

Pak momente para mbërritjes së tij ka patur përplasje mes mbështetësve të tij dhe demokratëve që protestonin për dhunën që Basha ushtroi mbi ta në 8 Janar.

Fax News ka siguruar pamjet, ku shihet vëllai i kreut të PD në Fier, Agron Kapllanajt ku ka pasur një lloj përplasje me protestuesit që kundërshtonin mbërritjen e Lulzim Bashës.Demokratët e Fierit protestë kundër Bashës/ Ndërhyn policia

LEXO TE PLOTE