Connect with Us

Bashën e braktis një tjetër sekretar

Politikë

Bashën e braktis një tjetër sekretar

Publikuar

-

/

Arben Kashahu ka dhënë dorëheqjen nga posti i Sekretarit për Marrëdhënieve me Jashtë në Partinë Demokratike.

Sipas burimeve të CNA.al, Kashahu ka dhënë dorëheqjen e parevokushme. Ai ka njoftuar Bashën dy javë më parë, duke theksuar se nuk mund të bashkëpunonte më me të.

Kashahu e ka mbajtu për 4 vite postin e Sekretarit për Marrëdhëniet me Jashtë, ndërsa tashmë është larguar përfundimisht duke braktisur Lulzim Bashën./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Erdogan vjen të hënë në Tiranë/ Zbardhet axhenda

Publikuar

-

Nga

Presidenti i Turqisë Rexhep Tahip Erdogan do të vijë ditën e hënë në Tiranë.

Erdogan, pritet të mbërrij në  aeroportin e Rinasit, në  Tiranë rreth  orës 09:00, ku do të jetë kryeministri Edi Rama ai që do e mirëpres.

Pas pritjes në aeroport, presidenti turk do të niset drejt Laçit për të inaguruar 524 apartamente banimi të financiuara nga qeveria Turke.

LEXO EDHE:  Dhunë në protestë, PD i përgjigjet Policisë/ Zbardhet letra

LEXO EDHE:  Paralajmërimi i Patozit: Nuk do presim që Lulzim Basha të gabojë sërishRreth orës  14:00 Erdogan, pritet të mbërrij në kryeqytet, ku do të zhvilloj konferencë  për shtyp me kryeministrin Rama.

Në orën 17:00 , është parashikuar që Erdogan  të mbajë një fjalë përshëndetëse në Kuvendin e Shqipërisë, ndërsa në orën 18:30 do të largohet./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bashës “nuk i del e keqja” me Metën/ Nxjerr videon dhe “shpërthen” në akuza

Publikuar

-

Nga

Lulzim Bashës duket se nuk i ka dalë e keqja me presidentin Ilir Meta, ku në pak orë ka bërë dy postime, ku akuzon këtë të fundit si bashkëpunëtor me ish kryeministrin Sali Berisha në protestën e 8 janarit.

Në një postim në faqen zyrtare të PD, teksa është publikuar një video nga deklarata e Metës ku shprehet se ka komunikuar me deputetin Belind Këlliçi, theksohet se Berisha dhe Meta donin shkatërrimin e selisë për hallet personale, por nuk ja dolën dot.

LEXO EDHE:  Zhvillimet në PD/ Leonard Olli “zbërthen” vendimin e Berishës dhe propozimet e Bashës

LEXO EDHE:  Dhunë në protestë, PD i përgjigjet Policisë/ Zbardhet letra

Ilir Meta u shfaq sot si bashkëorganizator i dhunës ndaj PD. Ai merrte informacion dhe jepte direktiva për sulmin nga banda e Berishës.Berisha dhe Meta donin ta shkatërronin PD-në për hallin e tyre, por nuk ja dolën”, shkruhet në postim./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Këlliçi bën deklaratën e fortë/ Jap dorëheqjen nëse…

Publikuar

-

Nga

cna politike

Deputeti Belind Këlliçi ka deklaruar se është gati të japë dorëheqjen nëse roja i dorëhequr i selisë së PD nuk e mund Lulzim Bashën me vota.

Nëse në një garë politike një anëtar një votë, roja i dorëhequr Pëllumb Matraku që dha dorëheqjen nuk e mund me vonë Lulzim Bashën Belind Këlliçi jep dorëheqjen nga mandati i deputetit. I qëndroj fije për pe kësaj që them”, tha ai.

I ftuar në studion e Abc news, Këlliçi ka folur për organizimin e protestës së ardhshme. Këlliçi zbulon se duhet të marrin masa për tu përballur me kryeministrin Edi Rama.

Mbetet i paqartë organizimi i protestës tjetër sepse duhet të marrim masa për t’u përballur me Edi Ramën.  Zoti Berisha në Shkodër rinis turin e takimeve në 12 qarqet”, ka deklaruar deputeti.

Këlliçi ka komentuar në lidhje me projektin e ndërtimit të kullave në truallin e selisë së PD. Ai shprehet se ka dëgjuar se bëhet fjalë për një projekt me një vlerë rreth 1.4 milionë euro.

LEXO EDHE:  Rrezikon të humbasë mandatin e deputetit/ Reagon Elda Hoti

LEXO EDHE:  KQZ c’regjistron kandidatin e PD për Këlcyrën, Gentian MuhametiGjithashtu i është përgjigjur akuzave të Gazment Bardhit, i cili mbrëmë në Opinion u shpreh se për këtë projekt ka dijeni Sali Berisha.

Këlliçi iu ka bërë thirrje që nëse kanë fakte t’i bëjnë publike.

“Çështja e kullave është që unë e kam parë përmes mediave, Nuk i besoj teoritë konspirative. Janë hedhur 1.4  mln euro për projektin e kullave në PD. Uroj të mos jetë i vërtetë nga ky projekt. Kam dëgjuar nga fraksioni i vulës që është i përfshirë Berisha. U bëj thirrje nëse kanë edhe një fakt ta bëjnë publike. Ky projekt tenton ta kthejë opozitën në kullë”, tha ai.

Ndër të tjera, Këlliçi ka treguar se të hënën do të jetë prezent në Kuvend./ CNA.al

LEXO TE PLOTE