Connect with Us

VIDEO/ Fitore spektakolare ndaj Kukësit, Skënderbeu e bën sefte në kampionat

Sport

VIDEO/ Fitore spektakolare ndaj Kukësit, Skënderbeu e bën sefte në kampionat

Publikuar

-

/

Skënderbeu gjen fitoren e parë sezonale dhe e bën atë në ndeshjen që pritej më pak, atë përballë Kukësit në sfidën e parë të javës së 8- të Abissnet Superiores, ku ia doli të triumfojë me rezultatin 2-1.

Korçarët kishin shfaqur probleme të shumta në këtë fillim sezoni dhe renditeshin të fundit me vetëm tre pikë, megjithatë ndaj Kukësit bënë kthesën e shumëpritur, duke i lënë shumë pak mundësi një kundërshtari që ka treguar se di të luajë futboll dhe në të njëjtën kohë, duke e goditur pa reshtur në kundërsulm.

Bashkë me Skënderbeun, rilind edhe Elvi Berisha, që pas ndëshkimit nga trajneri Memelli, është rikthyer më i fortë e bindur se kurrë, pasi ndaj verilindorëve ishte pa diskutim protagonisti kryesor i fitores, ndonëse nuk shënoi asnjë nga golat.

Ndërkohë, Kukësi pëson humbjen e dytë sezonale dhe mbetet tre pikë larg kreut, ndërsa ky rezultat “u djeg” jo pak verilindorëve, që këtë sezon kanë pretendime të mëdha.

Skënderbeu – Kukësi   2-0

Dumfur 53′, Mensah 83

83’ GOOOL i Mensah, dyfishon Skënderbeu. Kundërsulm vdekjeprurës me sulmuesin i cili shmang Tafas dhe dërgon sferën në rrjetë. Fillimisht sinjalizohet në pozicion jashtë loje, por VAR korrigjon gjithçka dhe nis përsëri festën në stadium.

53- Mara kroson dhe Dumfur realizon. Në festë Skënderbeu. Korçarët shpërblehen për lojën e bërë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Përdhunoi shqiptaren, konfirmohet dënimi me burg i ish-yllit të Realit dhe Milanit

Publikuar

-

Robinjo ka prekur fundin. Ish-futbollisti i Realit dhe Milanit u përball në gjykatën e shkallës së tretë, për shkak të përdhunimit të një shqiptareje. Gjykata mori vendimin përfundimtar për brazilianin.

Ai sëbashku me shokun e tij Rikardon janë dënuar me nëntë vite burg. Ngjarja daton që në vitin 2013. Avokatët e lojtarit e kundërshtuan këtë fakt dhe paraqitën një apelim por që u refuzua.Robinjo aktualisht është pa kontratë që nga viti 2020, ku ndërpreu bashkëpunimin me Santosin vetëm 6 ditë pas firmës. Arsyeja ishte kjo situatë.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Eni Imami bën heroin, Dinamo e Shkëmbit triumfon ndaj Kukësit

Publikuar

-

Një gol i Eni Imamit në minutën e 89 dhe dy pritje të të riut Simoni, kanë siguruar fitoren 1-0 të Dinamos ndaj Kukësit në ndeshjen që mbylli javën e 16 të Superiores.

KUKËSI-DINAMO 0-1
89′ Imami

90’+5’ Mbyllet ndeshja me fitoren 1-0 të Dinamos.

90’+3’ Përsëri Simoni. Pas një harkimi nga e majta, Feizhao gjuan me kokë por sfera pritet nga portieri në pozicion.90’+2’ Spektakolar Simoni. Pas një goditje këndi, Sofranac devijon drejt portës së tij, por djaloshi fluturon dhe heq topin që po shkonte drejt trekëndëshit.

90’ Jepen 4 minuta shtesë.

89’ GOOOL i Dinamos. Pas një goditje dënimi, topi shkon te Imami i cili në një pozicion diagonal dërgon sferën në rrjetë.

88’

LEXO TE PLOTE

Sport

E njeh mirë Superioren, Kastrioti firmos me sulmuesin 24-vjeçar

Publikuar

-

Kastrioti ka bërë një lëvizje të rëndësishme ditën e sotme, për repartin e sulmit. Krutanët kanë njoftuar afrimin e sulmuesit Slivio Zogaj.

24-vjeçari pak ditë më parë njoftoi largimin nga Teuta dhe tashmë do të vazhdojë karrierën te Kastrioti.Zogaj e njeh mirë kampionatin, pasi në të kaluarën ka qenë pjesë e skuadrave si Luftëtari, Laçi, Vllaznia dhe së fundmi Teuta.

Kështu trajneri Çela shton cilësinë në sulmin e Kastriotit, pas vështirësive të shfaqura në gjysmën e parë të kampionatit.

LEXO TE PLOTE