Connect with Us

Sytë nga derbi i kryeqytetit, njihuni me dy ndeshjet e ditës së sotme në Kategorinë Superiore

Sport

Sytë nga derbi i kryeqytetit, njihuni me dy ndeshjet e ditës së sotme në Kategorinë Superiore

Publikuar

-

/

Do të starojë ditën e sotme java e 8-të e Kategorisë Superiore. Në program janë planikfikuar që të luhen dy ndeshjet e para, ndërsa këto dy takime do të zhvillohen në dy orare të ndryshme.

Fillimisht do të jetë sfida, Skënderbeu-Kukësi e cila do të luhet në Korçë dhe do të startojë në orën 16:45.

Vendasit ndodhen në vendet e fundit në klasifikim dhe kërkojnë të reagojnë, ndërsa nga ana tjetër edhe Kukësi kërkon rikthimi te fitorja pas humbjes në Kupë nga Egnatia.

Në orën 19:45, sytë e të gjithë tifozëve do të kthehen në “Air Albania” për derbin e kryeqytetit, Tirana-Dinamo. Këtë herë të dyja ekipet do të përballen në kampionat ku nuk lejohen gabimet.

Bardheblutë kërkojnë “hakmarrjen” pas asaj humbje 2-0 në Kupë dhe duan që të mos lëshojnë vendin e parë në kampionat, ndërsa Dinamo vjen me moralin e lartë pas fitores në sfidën e Kupës.

Java e 8-të e Superiore

Skënderbeu-Kukësi Ora 16:45

Tirana-Dinamo Ora 19:45

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Luhet sot Kukësi-Skënderbeu, zbulohet arbitri që do vendosë drejtësi

Publikuar

-

Sot, Kategoria Superiore zhvillon një ndeshje të saj, Kukësi-Skënderbeu në orën 16:45 në stadiumin “Loro Boriçi”.

Janë zbuluar edhe arbitrat që do të vendosin drejtësi sot në sfidën e Superiores.Arbitër kryesor do të jetë Olsid Ferataj, i mbështetur nga asistentët Renato Malaj dhe Marjus Qose.

Arbitër i katërt pritet të jetë Indrit Myrtja. Në VAR do të jetë Kreshnik Cjapi dhe në AVAR, Elvis Gjoka.

LEXO TE PLOTE

Sport

ZYRTARE/ U afrua gjatë merkatos së verës, një tjetër lojtar e mbyll me Partizanin pas 6 muajsh

Publikuar

-

Dajan Shehi e mbyll me Partizanin. Qendërmbrojtëi u afrua gjatë merkatos së verës dhe shihej si një afrim cilësor për të qenë titullar këtë sezon.

Pas vetëm 6 muajsh dhe 13 ndeshje të zhvilluara me fanellën e kuqe, 24-vjeçari ka vendosur që të largohet për të nisur një aventurë të re. Lajmi është konfirmuar nga vetë lojtari përmes një postimi në rrjetet sociale.“Faleminderit për çdo moment të bukur që kaluam së bashku. Ju uroj më të mirat të gjithëve”, shkruan qendërmbrojtësi në postimin e tij. Tashmë ngelet që zyrtarizimi të bëhet edhe nga klubi në faqen zyrtare, ndërsa në ditët në vijim pritet të zbulohet edhe e ardhmja e Dajan Shehit që me shumë mundësi do të jetë sërish në Superligën shqiptare.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

VIDEO/ Broja i pafat, godet shtyllën ndaj Mançester Sitit

Publikuar

-

Armando Broja është i uritur për gola dhe sot ndaj Mançester Sitit, sulmuesi shqiptar i Sauthempton tregoi se është padyshim një lojtar për të cilin duhet pasur shumë vëmendje nga mbrojtësit kundërshtarë.

Pas golit të anuluar, në minutën e 57 erdhi një tjetër rast i artë për sulmuesin, kur pas një goditje nga këndi, ai gjuajti me kokë para portës së Sitit. Por për fat të keq, topi u ndal nga shtylla e portës së Ederson. 

LEXO TE PLOTE