Connect with Us

Si u identifikua banda që grabiti biznesmenin Çangu/ Klodiana Lala zbardh detaje nga aksioni i Policisë

Kronika

Si u identifikua banda që grabiti biznesmenin Çangu/ Klodiana Lala zbardh detaje nga aksioni i Policisë

Publikuar

-

/
cna lajme aktualitet

FNSH ka zhvilluar një aksion mëngjesin e sotëm për vënien në pranga të autorëve të grabitjes dhe dhunimit të biznesmenit Nazmi Çangu.

Gazetarja Klodiana Lala bën me dije se operacioni ka nisur prej orës 4 të mëngjesit, teksa është arrestuar një person, është shpallur në kërkim një tjetër dhe janë shoqëruar disa të tjerë.

Në pranga ka përfunduar Saimir Kuçi, ndërsa është shpallur në kërkim Artan Kurti Lleshi, të dy të skeduar nga policia.

Operacioni erdhi pas urdhër-arresteve të lëshuara nga Gjykata e Krujës me kërkesë të Prokurorisë.

Mësohet se kanë qenë gjurmët e lëna në vilën e biznesmenit Çangu nga autorët që kanë çuar në identifikimin e tyre, teksa nga kontrolli në një banesë janë zbuluar dhe sende të kundraligjshme.

LEXO EDHE:  Shantazhonte të miturën/ 24 vjeçari prangoset në flagrancë

“Kuçi është arrestuar si pjesëtar i bandës që dhunoi brenda banesës biznesmenin Çangu. Njihet si person me precedentë penalë dhe rezulton i arrestuar dhe më herët në operacionin ‘Hija e natës’.

Artan Kurti Lleshi sipas policisë është kreu i grupit kriminal dhe rezulton të jetë i skeduar në fushën e grabitjeve. Ai nuk është gjetur gjatë kontrolleve nga policia në banesën e tij dhe është shpallur në kërkim./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Shembja e banesave tek “5 Maji”/ Policia: Nën hetim katër persona

Publikuar

-

Nga

cna kronike

Policia ka proceduar penalisht katër persona, pas aksionit të prishjes së shtëpive në 5 Maj.

Të proceduarit penalë janë: M., 41 vjeç, për veprën penale “Kanosja për shkak të detyrës”, K. L., 40 vjeç dhe L. M., 30 vjeç dhe Z. N., 38 vjeçe, për veprat penale “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”.

“Gjatë zbatimit të VKM me Nr. 533, të nisur mëngjesin e sotëm për prishjen e disa objekteve në zonën e “5 Majit”, një grup banorësh kanë kundërshtuar dhe nuk i janë bindur urdhrave të punonjësve të Policisë.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 4 proceduan penalisht shtetasit:

LEXO EDHE:  Shantazhonte të miturën/ 24 vjeçari prangoset në flagrancë

LEXO EDHE:  Policia arreston 3 shkodranë/ Njëri ikën forcërisht nga komisariati– E. M., 41 vjeç, për veprën penale “Kanosja për shkak të detyrës”;

– K. L., 40 vjeç dhe L. M., 30 vjeç dhe Z. N., 38 vjeçe, për veprat penale “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”.

Këta shtetas, në rrugën “5 Maji” kanë kundërshtuar punonjësit e Policisë, duke treguar mosbindje ndaj urdhrave të tyre dhe duke i penguar në zbatimin e detyrës.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale”, njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident në aksin Elbasan-Papërr/ Makina përmbyset në mes të rrugës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Papërr. Sipas asaj që raportohet në media, në fshatin Papërr, makina është përmbysur në mes të rrugës.

Mësohet se, drejtuesi i mjetit ka shpëtuar pa dëmtime të rënda.Ndërkohë në vendngjarje ndodhet edhe policia, e cila po heton mbi rrethanat e aksidentit./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Pogradec/ Makina përplas motorin, plagoset drejtuesi

Publikuar

-

Nga

Makina përplas rëndë të moshuarin në Kukës/ Niset me urgjencë drejt Tiranës

Një aksident i rëndë është regjistruar mesditën e sotme në Pogradec në fashtin Vërri.

Mësohet se një motomjet është përplasur me një makinë tip ‘Mitsubishi’. Për pasojë drejtuesit I motomjetit ka mbetur i plagosur .

Pogradec/Informacion paraprakMesditën e sotme, jemi njoftuar se në fshatin Vërri, Njësia Administrative Proptisht, Pogradec, janë përfshirë në një aksident rrugor një motomjet me drejtues shtetasin D. L., rreth 29 vjeç, me mjetin tip “Mitsubishi”, me drejtues shtetasin S. Gj.

LEXO EDHE:  E rëndë në Tiranë/ I riu vetëhidhet nga kati i shtatë i pallatit

LEXO EDHE:  E rëndë në Tiranë/ I riu vetëhidhet nga kati i shtatë i pallatit

Për pasojë, është dëmtuar drejtuesi i motomjetit D. L., i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po kryen veprimet e mëtejshme procedurale dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE