Connect with Us

Shpalli zgjedhjet për kryetarin e ri të FRPD-së/ Basha thërret me urgjencë grupin e punës

Politikë

Shpalli zgjedhjet për kryetarin e ri të FRPD-së/ Basha thërret me urgjencë grupin e punës

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Pasi shpalli zgjedhjet për kryetarin e ri të FRPD Lulzim Basha ka thirrur në një takim orën 11:00 grupin e punës.

Grupi i posaçëm i punës për zgjedhjet në FRPD përbëhet nga: Oriela Nebiaj, Hergert Alimerko, Dario Sejdini, Enkelejda Rica, Juela Hamati dhe Anita Doçi.

Kreu i FRPD-së Belind Këlliçi, deklaroi mbrëmjen e djeshme se vendimi i Bashës është nul dhe nuk e njohin atë, me argumentin se nuk është kompetencë e kryetarit të PD-së që të shpallë zgjedhjet./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Rama e shpëtoi në 8 Janar/ Basha e pranon publikisht

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kryetari i shkarkuar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka pranuar sot publikisht që kryeministri Edi Rama e shpëtoi në 8 janar.

Në një lidhje direkte në një studio televizive, Basha tha se Policia dhe Prokuroria janë nën urdhërat e Edi Ramës.

“Policia dhe Prokuroria janë nën urdhërat e Edi Ramës”-tha Basha.

Në fakt në 8 janar ishin pikërish “policia e Edi Ramës” ata që shpëtuan Bashën.

Basha I kërkoi ndihmë Ramës, dhe “Policia e Ramës” sikurse e cilëson Basha shpërndau me dhunë mijëra protestues.

Ndërsa i pyetur sesi ka ndërmend ai të ndalojë revolucionin, Basha nuk kishte një përgjigje. Por, sërish vijoi sulmet dhe akuzat ndaj Berishës.

LEXO EDHE:  Basha shpall transformimin e thellë të Partisë Demokratike dhe të politikës në vend/ Ja ndryshimet

LEXO EDHE:  Nga Astrit Patozi/ Jo çdo e keqe vjen për keq

Nuk ka revolucion ka dhunë barbare.

Unë kam me mijëra mesazhe nga demokratët që distancohen publikisht.

Kanë ngel një grusht njerëzish rreth tij.Distancimi i tyre nga dhuna do të përcaktojë edhe fatin e tyre politik. Mbarë bota e ka të qartë.

Sali Berisha erdhi me një plan të qartë për të dhunuar PD përmes gjakderdhjes. Sot është më i vetmuar se kurrë.”-tha Basha. /CNA.al

Dalin pamjet/ Si u dhunuan demokratët nga Basha dhe Rama

Protesta e demokratëve/ Dhuna u përdor nga regjimi Rama-Basha

Rama-Basha dolën zbuluar para protestuesve/ Çfarë i tradhëtoi aleatët?

LEXO TE PLOTE

Politikë

Protesta/ Berisha dhe Basha thirren në prokurori

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish kryeministri Sali Berisha dhe Lulzim Basha, kryetari i shkarkuar i Partisë Demokratike, do të merren në pyetje në lidhje me protestën e 8 Janarit.

Sipas ABC News të dy do të thirren në cilësinë e dëshmitarit.

Kujtojmë që në protestën e 8 janarit demokratët u mblodhën në selinë e PD, për të hyrë në shtëpinë e tyre por u penguan nga dyert e blindura të Luzim Bashës.Sikur të mos mjaftonte ky veprim, persona të maskuar dhe të armatosur dolën nga paradhoma e Bashës duke dhunuar dhe gjakosur demokratët që ndodheshin në oborrin e selisë.

LEXO EDHE:  Shembja e Teatrit/ Lubonja këshillë Bashës: “T’ju dilet përpara banditëve me të cilët Rama pastron paratë”

LEXO EDHE:  “Kërko falje, tradhtar”/ Demokratët “kryqëzojnë” Bashën në “shtëpinë e tij”

Më pas me kërkesë të Lulzim Bashës, kryeministri Edi Rama dërgoi policinë e cila me gaz lotsjellës largoi demokratët nga selia blu, ndërkohë të armatosurit e Lulzim Bashës, u larguan.

Lidhur me zhvillimet u shoqëruan më pas 78 persona , nga të cilët 49 u vendosën në prangat e Policisë së Shtetit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Protesta e 8 Janarit “çmend” Bashën/ Kryetari i shkarkuar nuk njeh kufij

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kryetari i shkarkuar i PD, Lulzim Basha duket se nuk njeh kufi në çmendurinë e tij.

Në një lidhje direkte në një studio televizive, duke folur në lidhje me protestën e 8 janarit para selisë së PD, Basha tha se “Berisha dështoi falë rezistencës së demokratëve brenda selisë së PD”.

Në fakt, Basha ishte ngujuar në zyrën e tij, me një grusht njerëzish dhe mercenarë që dhunuan protestuesit, por Basha thotë se ishin “demokratë që rezistuan”.

Për më tepër, Basha tha se plani i Berishës ishte vëllavrasja, por janë me zë dhe figurë momentet, kur Berisha iu bënte thirrje demokratëve për “vetëpërmbajtje. Është protestë paqësore”.

Por, “qershia mbi tortë” e deklaratës së Bashës, ishte kur tha se 8 janari tregoi bashkëpunimin e Berishës me kryeministrin Edi Rama.

LEXO EDHE:  Dashamir Shehi flet pa dorashka/ Zbulon tre gabimet e Bashës

LEXO EDHE:  Dashamir Shehi flet pa dorashka/ Zbulon tre gabimet e BashësNdryshimin nuk e do Berisha, nuk e do Rama.

Janë bashkuar për të përçarë PD, janë të koordinuara mirë me njëri-tjetrin. Koordinimi i tyre është shtrirë kudo.

Berisha ka për qëllim shkatërrimin e PD. Por, me 8 janar jo vetëm që nuk pati sukses, por tregoi se qëllimi i tij ishte faktorizimi përmes dhunës.

Falë qëndresës së demokratëve brenda, falë braktisjes nga shumica e demokratëve, ky skenar dështoi”-tha ndër të tjera Basha.

Në fakt, ajo që u pa qartë ishte fakti se Bashës i erdhi në ndihmë Edi Rama. Ishte policia e Ramës, ajo që shpëtoi Lulzim Bashën në 8 Janar./CNA.al

LEXO TE PLOTE