Connect with Us

Shpalli zgjedhjet për FRPD/ Strazimiri ‘degjeneron’ Bashën: Dikush t’i tregojë këtij hajvani…

Politikë

Shpalli zgjedhjet për FRPD/ Strazimiri ‘degjeneron’ Bashën: Dikush t’i tregojë këtij hajvani…

Publikuar

-

/

Anëtari i Këshillit Kombëtar në PD Gent Strazimiri, ka reaguar pas vendimit të Lulzim Bashës për të shpallur zgjedhjet në FRPD, vendim që u cilësua nul nga Belind Këlliçi.

Strazimiri shkruan se FRPD nuk është as seksion, as degë e aq më pak aneks i Partisë Demokratike.

Një aventure të tillë, i hyn vetëm një hajvan që s’e ka idenë e historikut të Partisë Demokratike dhe aq më pak të FRPD, shton ai.

“FRPD është kocka që të ngec në fyt!

FRPD nuk është as seksion, as degë e aq më pak aneks i Partisë Demokratike!

FRPD është organizatë partnere e PD, me një Statut të vetin, struktura drejtuese të vetat, Kuvend të vetin, ç’ka sanksionohet në Statutet e te dyja organizatave.

FRPD është anëtare në organizatat më prestigjoze politike rinore ndërkombëtare, si organizatë poltike rinore në të drejtën e saj.

FRPD i cakton vetë delegatët në kuvendin e PD, madje edhe kandidaturat për në Këshillin Kombëtar të PD!

Për ta ilustruar: Kryetari i PD shpall procesin zgjedhor apo cakton grup pune për FRPD, aq sa Kryetari i FRPD shpall procesin zgjedhor në PD dhe me këtë rast shpall edhe një “grup pune” që ta mbikqyrë…

Një aventure të tillë, i hyn vetëm një hajvan që s’e ka idenë e historikut të Partisë Demokratike dhe aq më pak të FRPD, që ka rezultuar “derë që s’duhet çel”…

Ta thotë dikush që në FRPD ka milituar nga anëtar i thjeshtë e deri në privilegjin për ta drejtuar nga 20 shkurti 1998 – 8 prill 2000.”/CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Video ekskluzive-Basha furnizon me ushqime banditët në PD/ Detajet që nuk u panë në 8 Janar

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Një video ekskluzive e siguruar nga CNA.al, tregon sesi dy persona janë duke blerë ushqim për paramilitarët apo njerëzit e ngujuar në mbështetje të Lulzim Bashës.

Video është bërë gjatë ditës së protestës, në një nga qendrat tregtare pranë selisë së Partisë Demokratike.

Qartazi duken dy persona të cilët kanë mbushur dy karroca me sanduiçë tek një nga ambientet e shërbimit në këtë qendër tregtare.

Çfarë është kjo video dhe çfarë tregon ajo?

Së pari, në video duken dy persona në një ambient tregtar. Këta persona janë duke mbushur dy karroca me sanduiçë dhe me ushqim.

Lehtësisht është e kuptueshme, fakti se kujt i çohen këta sanduiçë.

Iu çohen disa njerëzve që janë të ngujuar brenda në selinë e Partisë Demokratike.Sepse personat e tjerë që kishin hyrë në orët e para të mëngjesit nuk kanë nevojë të ushqehen. Më pas dolën, shkuan në shtëpitë dhe në familjet e tyre.

Ai është ushqimi që u është çuar të ngujuarve të Lulzim Bashës. Atyre që shpesh shumë zëra opozitarë u kanë thënë deri tani se janë paramilitarë, grupe kriminale, persona problematikë të cilët ishin mbyllur në selinë e PD-së, në “mbrojtje” të Lulzim Bashës. Kryetarit të shkarkuar të Partisë Demokratike, i cili tashmë është verifikuar dhe konfirmuar se po qëndron në seli thjeshtë dhe vetëm që ta përdorë këtë të fundit për një pazar me Edi Ramën, për të marrë disa kulla.

LEXO EDHE:  “Mungon akti zyrtar për sigurinë e banesave”/ Basha: Në burg kush luan me jetët e qytetarëve 

LEXO EDHE:  Lobimi rus i PD-së/ Patozi: Shpjegimet e Bashës të pamjaftueshme, të bëjë transparencë

CNA.al sjell një video-fakt, e cila tregon se dy karroca me sanduiçë, çohen tek selia e PD-së, për Lulin, paramilitarët e tij, personat e sjellë nga Kumanova, Kosova dhe të tjerë individë, të cilët ushtruan dhunë mbi demokratët, hodhën gaz, përdoren lëndë kimike kundër protestuesve dhe mban karrigen me sanduiçë.

Qartazi duken sesi mbushen karrocat me ushqime për ata që ishin ngujuar në seli në mbrojtje të Lulzim Bashës. Dhe që plagosen dhjetëra demokratë, hodhën gaz ndaj tyre dhe duan të mbajnë me çdo kush PD-në, në emër të parimeve. Por, thjeshtë dhe vetëm për ta kthyer atë në kullë për Lulzim Bashën./CNA.al

Kulla në vend të selisë së PD/ Çfarë do ndodhë me ‘shtëpinë’ e demokratëve

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha publikon pamjet/ “Dhuna me 8 janar e mercenarëve të Lul Kimikut dhe narkobanditëve të Edvin Krimit

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar pamje nga Kuvendi i 11 Dhjetori, ku u morën vendime të rëndësishme për rithemelimin e PD-së dhe të ardhmen e saj, pas tetë vitesh që lUlzim Basha, e la në opozitë.

“Kjo ishte dhuna me 8 janar e mercenarëve të Lul Kimikut dhe narkobanditëve të Edvin Krimit”, shkruan Berisha krahas videos.LEXO EDHE:  Video-gënjeshtra e dytë/ Basha premton se nuk e njeh komisionin e reformës

Më herët u njoftuar se ish kryeministri Berisha do të dëhsmojë sot në prokurori, pikërisht për dhunën e ushtruar ndaj demokratëve nga bandat e Lulzim Bashës, që ishin streguar në seli dhe më pas nga Policia e Shetit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

I shkarkuar dhe i braktisur nga demokratët që i dhunoi/ Basha fajëson Berishën

Publikuar

-

Nga

Lulzim Basha , nuk i ndal akuzat ndaj ish kryeministrit Sali Berisha. I shkarkuar, por me vulën dhe selinë që ka mbajtur peng, Basha me anë të Partisë Demokratike, në rrjete sociale, sërish fajëson Berishën për dhunën e ushtruar me 8 Janar.

Në deklaratën për mediat, thuhet se Berisha ndolli dhe frymëzoi vetë dhunën per javë me radhë, që kur deklaroi se PD nuk meritonte të ekzistojë nëse nuk e mbronte atë pas shpalljes nongrata për korrupsion

Për fat të mirë në 8 janar nuk u derdh gjak, ashtu siç dëshironte dhe kishte planifikuar Berisha me një grusht kriminelësh.LEXO EDHE:  Video-gënjeshtra e dytë/ Basha premton se nuk e njeh komisionin e reformës

LEXO EDHE:  Basha denoncon qeverinë në PPE. Doris Pack: Në Parlament ka kriminelë të emëruar nga Rama

Ai personalisht e ndolli dhe frymëzoi vetë dhunën per javë me radhë, që kur deklaroi se PD nuk meritonte të ekzistojë nëse nuk e mbronte atë pas shpalljes nongrata për korrupsion.

Por Berisha dhe banda që ai mblodhi dhe përzgjodhi me kujdes, dështuan me turp sepse demokratët i braktisën.

Ai nuk mban më dot peng as PD-në dhe as Shqipërinë. Mbi rrënojat e dhunës së tij, PD po ngrihet çliruar nga mankthi dhe dhuna e së shkuarës, dhe e vendosur për tu ofruar gjithë shqiptarëve të ardhmen që meritojnë”, thuhet në deklaratë./E.S-CNA.al

LEXO TE PLOTE