Connect with Us

VIDEO/ “Poker” bardheblu, Tirana “merr hak” dhe shkërmoq Dinamon në derbi

Sport

VIDEO/ “Poker” bardheblu, Tirana “merr hak” dhe shkërmoq Dinamon në derbi

Publikuar

-

/

Tirana konfirmohet si pretendentja kryesore për titullin kampion, pasi bën të sajën derbin ndaj Dinamos dhe thellon distancën nga ndjekësit në renditjen e kampionatit. Bardheblutë hedhin pas krahëve humbjen në Kupën e Shqipërisë, sërish ndaj Dinamos dhe ofrojnë hakmarrjen më të mirë, duke fituar pastër 4-0 dhe duke nisur shkëputjen.

Në një atmosferë mjaft të mirë në “Air Albania”, bardheblutë bënë ndeshjen e tyre karakteristike, duke u mbrojtur me kujdes dhe kundërsulmuar shpejt, teksa pikërisht nga një rast i tillë, gjetën avantazhin në minutën e 45-të.

Edhe pjesa e dytë pati të njëjtin ritëm, me të besuarit e Shehit, që kapën në dy kundërsulme mbrojtjen dinamovite dhe shënuan dy herë të tjera me Xhixhën, duke vulosur fitoren që i ngjit në kuotën e 20 pikëve, 6 më tepër se Kukësi i vendit të dytë.

FT: Tirana-Dinamo 4-0

Seferi 45′, Xhixha 56′, 62′, Hoti 82′

82′ GOOOL Tirana 4-0/ Super aksion i Tiranës, Hoti plotëson pokerin duke shënuar dhe golin e katërt. Festë e bardhebluve.

bardhebluve.

 

61′ GOOOL Tirana 3-0/ Xhixha shkëputet bukur mes mbrojtësve duke dalë para portierit Bakaj, për ta mposhtur. Pas 3 minutave konsultim me VAR, gjyqtari Kreshnik Cjapi e akordon si të rregullt golin e bardhebluve. 

56′ GOOOL Tirana 2-0/ Një tjetër aksion i mirë i bardhebluve, Xhixha përfiton nga një gabim i Sidibes për të çuar topin në rrjetë me një goditje mjaft të bukur me trinën e këmbës. Tirana kryeson me dy gola.

45′ GOOOL Tirana 1-0/ Zhbllokohet ndeshja, pas një aksioni personal të Seferit bardheblutë kalojnë në avantazh me një autogol të Sidibe

 

Formacionet zyrtare:
Tirana (4-3-3): Bekaj; Toshevski, Behiratce, Hoxhallari, Ismailgeci; Totre, Limaj, Najdovski; Gjumsi, Xhixha, Seferi

Dinamo (4-2-3-1): Bakaj; Siljanovski, Sidibe, Imami, Isaevski; Samake, Demiri; Skuka, Ibraimi, Mihana; Chinedu

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

FOTO+VIDEO/ Shiko sesi Shakohoxha bënte tifo për Dukën 4 vite me pare kundër Bashkim Finos

Publikuar

-

Dritan Shakohoxha, komentatori sportiv që po përdoret në një garë, për kreun e FSHF-së si fasadë, jo më larg se 4 vite më parë ka qenë një nga mbështetësit më të zjarrtë të Armando Dukës, në garën kundër të ndjerit Bashkim Fino.

Asokohe Shako mbronte me fanatizëm, presidentin aktual të FSHF-së dhe ishte krahu i djathtë i Dukës,ndërsa tashmë po përdoret nga Erion Veliaj & CO për të hedhur baltë mbi FSHF-në dhe kryetarin Duka.Pas Shakos fshihet një tjetër kandidat, bëhet fjalë për Eduard Prodanin, një ish-sekretar skandaloz i FSHF-së. Sot skenari politik dështoi. Kjo u duk qartazi në zgjedhjet për Shoqatën Rajonale të Futbollit në Tiranë, ku Alimehmeti triumfoi ndaj Prodanit, siç ka dështuar vetë Shako duke u përdorur si maskë nga Erion Veliaj.

 

LEXO TE PLOTE

Sport

Erion Veliaj pëson disfatë, Krenar Alimehmeti zgjidhet kryetar i Shoqatës së Tiranës

Publikuar

-

Krenar Alimehmeti është zgjedhur kryetari të shoqatës së Futbollit Tiranë, në zgjedhjet që u mbajtën pasditen e sotme në ambientet e FSHF. Alimehmeti mundi në garë kanditatin tjetër, Eduard Prodanin, për të cilin në lojë hyri dhe kryebashkiku i Tiranës, Erjon Veliaj.

Një disfatë e hidhur kjo për Veliaj, i cili shpresonte që me shantazhet e kryera së fundmi të fitonte këtë Shoqatë, duke preferuar Eduart Prodanin si kandidat.Rezultati ishte qartazi në favor të Alimehmetit, që mori mbështetjen e plot 44 delegatëve, , teksa vetëm dy prej tyre votuan në favor të kandidatit tjetër, Eduart Prodani.

Ndërkohë, vlen të theksohet se kandidati Eduart Prodani u largua nga ambientet e Shtëpisë së Futbollit para se të mbahej procesi i votimit, pasi kontestoi numrin e delegatëve me të drejtë vote.

LEXO TE PLOTE

Sport

Anulohen zgjedhjet në Shoqatën Rajonale të Futbollit në Tiranë

Publikuar

-

Zgjedhjet e sotme për kryetar në Shoqatën Rajonale të Futbollit në Tiranë janë anuluar, pasi sipas kandidatit Eduard Prodani ka pasur parregullsi në numrin e antarëve me të drejtë vote.Prodani është kandidati i sponsorizuar nga Erjon Veliaj dhe së bashku po përpiqen me çdo mënyrë të shtien në dorë futbollin shqiptar. Ende nuk dihet se çfarë do ndodhë me zgjedhjet për këtë Shoqatë Rajonale.

LEXO TE PLOTE