Connect with Us

Dhunimi i biznesmenit Nazmi Çangu/ Kapet një prej autorëve, në kërkim kreu i grupit

Kronika

Dhunimi i biznesmenit Nazmi Çangu/ Kapet një prej autorëve, në kërkim kreu i grupit

Publikuar

-

/
cna lajme kronike

Janë zbardhur detaje të reja për operacionin e Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë në Tiranë.

Pas urdhër arresteve të lëshuara nga Prokuroria e Krujës mësohet se është arrestuar shtetasit Saimir Kuçi, i akuzuar për dhunimin e biznesmenit nga Nikla Nazmi Çanku.

Ndërkohë është shpallur në kërkim shtetasi Artan Kurti (Lleshi), i cili dyshohet si kreu i grupit kriminal./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Po udhëtonte me motor/ Ndërron jetë 62 vjeçari në Divjakë

Publikuar

-

Nga

cna, lajme, kronike

Një person ka humbur jetën pas një aksidneti rrugor në Divjakë. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në fshatin Mërtish, ku shtetasi A. K., 62 vjeç, banues në Lushnjë, duke udhëtuar me një motomjet tip “Honda” dyshohet se ka humbur kontrollin dhe ka ndërruar jetë.LEXO EDHE:  Ekskluzive-Arrestime VIP/ Gati 30 qeli

Sot rreth orës 14:50, në fshatin Mërtish, shtetasi A. K., 62 vjeç, banues në Lushnjë, duke udhëtuar me një motomjet tip “Honda” dyshohet se ka humbur kontrollin dhe ka ndërruar jetë”, njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

E fundit/ Merr flakë shtëpia në Gjirokastër

Publikuar

-

Nga

Një banesë në Gjirokastër është përfshirë nga flakët. Sipas asaj që raportohet në media, zjarri ka rënë në një banesë në lagjen Dunavat.Mësohet se nga zjarri ka patur vetëm dëme materiale dhe nuk ka patur persona të lënduar./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Thasët me drogë në kamionin me targa shqiptare/ Policia del me njoftimin zyrtar

Publikuar

-

Nga

Policia ka dalë me njoftimin zyrtar përsa i përket sekuestrimit të një sasie të madhe me lëndë narkotike brenda një kamioni me targa shqiptare në Mal të Zi, siç u raportua nga mediat malazeze.

Sipas njoftimit të policisë, autoritetet doganore dhe policore të Malit të Zi, kanë gjetur një sasi lënde narkotike cannabis sativa.

Paraprakisht kamioni ka kaluar nga pika e kalimit kufitar Hani i Hotit, Shkodër.

Ndërkohë grupi hetimor i ngritur në Policinë e Shtetit po vazhdon kryerjen e veprimeve procedurale në territorin e vendit tonë, duke koordinuar veprimet me palën malazeze

Njoftimi i policisëNë Malin e Zi është kapur një kamion, brenda të cilit, autoritetet doganore dhe policore të Malit të Zi, kanë gjetur një sasi lënde narkotike cannabis sativa.

LEXO EDHE:  Trondit Klodiana Lala/ Jep fakte të rëndësishme për laboratorin e heroinës në Has

LEXO EDHE:  Deklarata bombë e gazetarit/ Rama do i shesë, do ketë arrestime të tjera

Nga veprimet e para hetimore të përbashkëta të kryera nga autoritetet doganore dhe policore të Malit të Zi dhe të Policisë së Shtetit, paraprakisht rezulton se kamioni ka kaluar nga pika e kalimit kufitar Hani i Hotit, Shkodër.

Grupi hetimor i ngritur në Policinë e Shtetit po vazhdon kryerjen e veprimeve procedurale në territorin e vendit tonë, duke koordinuar veprimet me palën malazeze.

Informacion më të detajuar do japim në përfundim të veprimeve të para hetimore./ CNA.al

LEXO TE PLOTE