Connect with Us

Chelsea “ngec” në shtëpi, Barcelona shpërdoron avantazhin e 3 golave

Sport

Chelsea “ngec” në shtëpi, Barcelona shpërdoron avantazhin e 3 golave

Publikuar

-

/

Chelsea nuk ka shkuar më shumë se barazimi 1-1 ndaj Burnley në shtëpi. Në “Stamford Bridge” ishte një ndeshje me dy fytyra, ku pjesa e parë foli për skuadrën e Tuchel, që shënoi me Havertz në minutën e 33-të, ndërsa e dyta foli për miqtë, të cilët në minutën e 80-të, barazuan me Vydra.

Pavarësisht barazimit, Chelsea mban vendin e parë në Premier League me 26 pikë, 3 pikë më shumë se ndjekësit e Manchester City, të cilët në drekë fituan derbin ndaj United.

Në La Liga, Barcelona ka shpërdoruar avantazhin e trefishtë, teksa barazoi 3-3 me Celta Vigo në transfertë. Katalanasit e mbyllën pjesën e parë në avantazhin e 3 golave, pasi shënuan me Ansu Fati në minutën e 5-të, Sergi Busquets në minutën e 18-të dhe Memphis Depay në minutën e 34-t.

Megjithatë pjesa e dytë ishte një tjetër histori, pasi vendasit ia dolën të shënojnë plot 3 herë, duke barazuar shifrat. Ishte Iago Aspas që shënoi dopietë në minutat 52 dhe 96, ndërsa goli tjetër u realizua nga Nolito.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Dajan Shehi prezantohet te Skënderbeu: Ja pse zgjodha të vij në Korçë

Publikuar

-

Dajan Shehi ka bërë sot prezantimin e parë si lojtari i ri i Skënderbeut. Në një konferencë për shtyp mbrojtësi tregoi arsyen se pse u largua nga Partizani, por dhe për objektivat me korçarët.

“U largova nga Partizani për arsyet e mia. Fola me klubin, më kishin në planin e tyre por zgjodha vetë që të largohem. Me afrimin e një lojtari tjetër te Partizani parashikohej që nuk do kisha shumë mundësi të luaja. Kam pasur shamë oferta nga klube të Superiores por dhe jashtë shtetit, por zgjodha të luaj për 6 muaj me Skënderbeun, për të ndihmuar njëri-tjetrin.I kisha dhënë fjalën presidentit Takaj që do vija në Korçë dhe shpresoj të kem bërë zgjedhjen e duhur. Këtu është një ambient shumë i qetë, ka një ekip shumë të mirë dhe duke parë këto gjëra të mira mendova të vija të luajë tek Skënderbeu. Ndoshta dhe sezonin tjetër mund të jemi bashkë nëse gjërat të na shkojnë mirë. Korça e ka dimrin shumë të ftohtë, por do ta përballoj.”

LEXO TE PLOTE

Seria A

Klubi i Serisë A nuk gjen paqe, katër raste të reja me Covid-19

Publikuar

-

Nënshkruhet marrëveshja/ OVERSPORT, transmetuesi më i ri i licencuar për tre sezonet e ardhshme

Vazhdojnë rastet me Covid-19 në Serie A. Së fundmi klubi i Venezias ka bërë të ditur nëpërmjet një komunikate zyrtare se katër lojtarë të saj kanë rezultuar pozitivë.

Gjithashtu, një tjetër lojtar i infektuar më parë, tashmë është shëruar dhe ka rezultuar negativ në testet e kryera. “Në kuadër të ndeshjes së vlefshme për javën e 24-të të kampionatit të Serie A 2021/2022, e cila do ta shohë Venezia FC të angazhuar kundër Napolit në një ndeshje që do të luhet në stadiumin Pier Luigi Penzo, kompania njofton se katër anëtarë të klubit rezultuan pozitivë me Covid-19 pas provës molekulare të kryer ditën e djeshme.Klubi gjithashtu ka informuar organet kompetente shëndetësore. Anëtarët janë vendosur menjëherë në izolim në përputhje me procedurat e parashikuara nga protokolli shëndetësor .

Në të njëjtën kohë, kompania komunikon negativizimin e një prej anëtarëve të saj, i cili kishte rezultuar pozitiv në javët e mëparshme.  Ai tashmë do t’i nënshtrohet kontrolleve të nevojshme mjekësore të gjendjes fizike për t’u ribashkuar me grupin e ekipit”, thuhej në komunikatën e klubit.

LEXO TE PLOTE

Sport

Salah vendimtar, “ruleta ruse” kalon Egjiptin në çerekfinale të Kupës së Kombeve

Publikuar

-

Bregu i Fildishtë dhe Egjipti u përballën mes tyre në Kupën e Kombeve të Afrikës, sfidë e cila për 120 minuta nuk solli asnjë gol, por “ruleta ruse” nxori fitues faraonët që kaluan edhe në fazën çerekfinale.

Një ndeshje e fortë kjo mes dy kombëtareve të cilat provuan të shënonin por pa mundur të dërgonin topin në fundin e rrjetës në minutat e rregullta, edhe shtesa prej 30 minutash nuk solli ndryshim të shifrave me rrjetat respective që mbetën të paprekura.

Duheshin penalltitë për të vendosur edhe fituesin e kësaj sfidë, ku lojtarët e Egjiptit u treguan më të saktë ndërsa Mohamed Salah shënoi penalltinë vendimtare për kombëtaren e tij.LEXO TE PLOTE