Connect with Us

Zhduket prej 13 ditësh biznesmeni në Tiranë/ Policia shoqëron mikun e tij

Kronika

Zhduket prej 13 ditësh biznesmeni në Tiranë/ Policia shoqëron mikun e tij

Publikuar

-

/

Një biznesmen 43-vjeçar, babai i dy fëmijëve rezulton i zhdukur prej gati dy javësh.

Gazetarja Klodiana Lala raportoi për “BW” se Rruzhdi Hoxha është zhdukur 13 ditë më parë dhe denoncimi është bërë nga vëllai i tij në komisariatin numër 5.

Sipas Lalës, Rruzhdi Hoxha ka një biznes inertesh në dalje të Kamzës.

Mësohet se pas denoncimit, policia ka shoqëruar mikun e tij, i cili ka pasur dhe takimin e fundit me 43-vjeçarin.

LEXO EDHE:  Varrimi i Kaçifas/ Mbërrijnë autobusët grekë, blindohen pikat kufitare

Ky i fundit është ndaluar dhe po mbahet në paraburgim pasi ka hesape me drejtësisë italiane.

Miku i tij është personi i dyshuar për ngjarjen, por nuk ka ende një urdhër ndalim për të. Policia ka mundur të gjejë celularin e të zhdukurit, por jo Rruzhdi Hoxhën. Një grup i posaçëm hetimi po trajton rastin.

Gjendet celulari i një biznesmeni të zhdukur në Tiranë/ Klodiana Lala zbardh detaje  

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Mbushi bagazhin me kanabis/ I riu nga Tirana kapet në Francë, dënohet me burg dhe gjobitet

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një 34-vjeçar shqiptar i identifikuar si A.H,  është dënuar nga gjykata franceze pasi u kap me lëndë narkotike. Ai u akuzua për transport të 17 kg kanabis, dhe për këtë është dënuar me 8 muaj burg dhe ndalimin e hyrjes në territorin francez për 10 vitet e ardhshme.

Gjithashtu 34 vjeçari do të paguajë një gjobë prej 28 mijë eurosh, një shumë më e vogël kjo se ajo që kishte kërkuar prokurori, 85 mijë euro në total.

LEXO EDHE:  Arrestohet dhëndri i Vjollca Hoxhës/ Policia fshehu ngjarjen

LEXO EDHE:  Video-Drejtonte i dehur autobuzin me pasagjerë/ Arrestohet 59 vjeçariAi u kap nga policia të hënën e kaluar në autostradën A1. Pas kontrollit në automjetin e tij, efektivët gjetën në bagazhin e automjetit 25 pako me kanabis.

34-vjeçari u tha policëve se kishte ardhur nga Spanja, ku dy persona e kishin punësuar për transportimin e mallit në Belgjikë. Ai tha para policisë se për këtë “punë” ai do të paguhej 2500 euro./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kishte dalë për gjueti/ Vritet 30-vjeçari

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote,

Një 30-vjeçar me iniciale M.K ka mbetur i vrarë në fshatin Pakashticë të Podujevës në Kosovë.

Sipas njoftimit të policisë është arrestuar menjëherë autori i dyshuar i ngjarjes me iniciale F.B, 34-vjeçar.Në vendin e ngjarjes janë sekuestruar dy armë të gjuetisë.

“Sot rreth orës 16:00, kemi pranuar informatën për një rast të vrasjes që ka ndodhur në fshatin Pakashticë të Podujevës. Lidhur me këtë rast në vendngjarje, policia ka arrestuar një person të dyshuar:  F.B mashkull 34 vjeç. Në vendngjarje janë sekuestruar, dy  armë të gjuetisë. Viktimë në këtë rast është M.K (mashkull), 30 vjeç, vdekjen e të cilit e  ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes. Aktualisht hetuesit policor, janë duke punuar në koordinim me prokurorin për të ndriçuar dhe sqaruar të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me rastin”, tha Ahmeti.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Merr flakë ndërtesa 3 katëshe në Lezhë

Publikuar

-

Nga

cna kronike

Një banesë tre katëshe është përfshirë nga flakët e zjarrit këtë  të mërkurë  në Lezhë.

Sipas asaj që raportohet në media, ngjarja ka ndodhur në në fshatin Gramsh të Lezhës.Zjarri ka rënë  në katin e fundit të ndërtesës, por mësohet se nuk ka patur të lënduar, pasi familjarët kanë mundur të dalin në kohë nga ndërtesa.

LEXO EDHE:  “Policinë e Lleshit angazhoje të luftojë krimin”/ Ish deputeti demokrat mesazh Ramës

LEXO EDHE:  Ndërtimet pa leje/ Policia arreston 7 persona, 7 të tjerë në kërkim

Forcat e zjarrfikëses po punojnë për shuarjen e flakëve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE