Connect with Us

Shënoi supergol në Europa League, Myrto Uzuni shpallet më i miri te Ferencvarosi

Sport

Shënoi supergol në Europa League, Myrto Uzuni shpallet më i miri te Ferencvarosi

Publikuar

-

/

Myrto Uzuni vazhdon formën e mirë te Ferencvaroshi. Beratasi u bë protagonist mbrëmjen e djeshme në sfidën ndaj Sëlltikut në Ligën e Europës, duke shënuar një super gol me stil ‘’alla Insinje’’.

Pasi mori një top nga Mae, Uzuni goditi bukur me të djathtën duke mos i dhënë asnjë shans portierit të skocezëve që të reagonte.

26-vjeçari është vlerësuar me notën 7.6 e cila është dhe më e larta në skuadrën e Ferencvaroshit në sfidën ndaj Sëlltikut.

Uzuni ka shënuar 4 gola në 3 ndeshjet e fundit me hungarezët duke u bërë dhe njeriu i momentit.

Shpresojmë që forma e mirë e beratasit të vazhdojë dhe me Kombëtaren, aty ku Shqipëria do të ndeshet me Anglinë dhe Andorrën për eliminatoret e Botërorit

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Erjon Vucaj pranë transferimit te Vllaznia

Publikuar

-

Fantazisti shkodran, Erjon Vucaj, është shumë pranë kalimit te Vllaznia. Vucaj ka arritur në parim marrëveshjen me presidentin Alban Xhaferi dhe tashmë mbetet zyrtarizimi i kontratës.

31-vjeçari ka marrë dje letrat nga klubi kosovar i Dritës dhe është tashmë futbollist i lirë. Në këto kushte, pas bisedës që bëri me Xhaferin pak ditë më parë, Vucaj mësohet se dha fjalën për të firmosur me Vllazninë menjëherë pasi të zgjidhë kontratë me Dritën.Vucaj në orët e fundit ka marrë një oferte joshëse nga klubi shqiptar i Superligës malazeze, Deçiç i Tuzit. Ai u largua nga Vllaznia në verën e vitit 2018, ku fillimisht luajti në Ligën e Europës me Luftëtarin, më pas u transferua te Drita e Gjilanit.

Për rreth 4 vite fantazisti fitoi gjithçka me klubin kosovar, duke u kthyer shumë shpejt në një prej lojtarëve më të rëndësishëm. Cilësitë e tij dhe për më tepër karakteristikat që ka në ndërtimin e lojës, përmbushin kërkesat e trajnerit Brdariç për një mesfushë sa më të fortë.

LEXO TE PLOTE

Sport

Hyrje-dalje te Skënderbeu, dy futbollistë largohen pa ardhur mirë

Publikuar

-

Ka lëvizje te Skënderbeu. Veç afrimeve të Frashërit dhe grekut Antoniadhis, duket se janë ende në fazë vlerësimi dy lojtarët e tjerë që janë bashkuar me ekipin. Si Klodian Gjino, ashtu edhe Skerdilajd Levendi kanë luajtur në testin miqësor me Dinamon, por trajneri Memmelli ka kërkuar më shumë kohë në dispozicion për të krijuar një ide më shumë se sa të vlefshëm mund të jenë për skuadrën dy lojtarët në fjalë.Gjithsesi, “Panorama Sport” shkruan se Gjino dhe Levendi nuk pritet të vijojnë provën te Skënderbeu, pasi Memelli ka vërejtur se lojtarët nuk e bëjnë dot diferencën nga pjesa tjetër e skuadrës. Levendi aktivizohet si mesfushor qendre dhe ka luajtur me Apoloninë, ndërsa Gjino ishte pjesë e Hania në Greqi sezonin e shkuar dhe luan gjithashtu në mesfushë.

LEXO TE PLOTE

Sport

Nuk po gjente hapësira në formacion, Teuta largon një tjetër kampion

Publikuar

-

Silvio Zogaj nuk është më futbollist i Teutës. Ka qenë vetë klubi durrsak që ka njoftuar ndërprerjen e bashkëpunimit mes palëve, nëpërmjet një komunikate të shpërndarë në rrjetet sociale.

Futbollisti iu bashkua bregdetarëve në vjeshtën e 2020-ës dhe ishte pjesë e ekipit që fitoi titullin kampion sezonin e kaluar, por
nuk arriti të bëhet asnjëherë protagonist, pasi luajti pak dhe thuajse në të gjithë rastet, duke ardhur nga pankina.Edhe këtë sezon Zogaj ka mbetur mbrapa në hierarkinë e formacionit të Edi Martinit dhe për këtë arsye palët kanë
vendosur “divorcin”, teksa mbetet të shihet ku do të transferohet futbollisti për pjesën e mbetur të sezonit.

LEXO TE PLOTE