Connect with Us

Kuvendi Kombëtar/ Kadilli: Basha do përdorë çdo truk për ta penguar

Politikë

Kuvendi Kombëtar/ Kadilli: Basha do përdorë çdo truk për ta penguar

Publikuar

-

/
cna, lajme, poltike

Ish kandidati për kryetar të PD, Fatbardh Kadilli ka komentuar krizën në të cilën ndodhet sot Partia Demokratike.

I ftuar në emisionin Top Talk me gazetarin Denis Dyrnjaja, Kadilli është shprehur se kriza e sotme në PD është bërë një magnet, si një ndeshje mes gjelash.

Sipas tij, Berisha dhe Basha janë problemi dhe jo zgjidhja për të ringritur Partinë Demokratike. Përsa i përket lëvizjes së Sali Berishës, Kadilli shprehet se aksioni i tij është largimi i Bashës.

Çdo moment që në PD do ketë një garë do kontribuoj me idetë se si PD të ngrihet dhe të bëhet një forcë moderne. Kriza e sotme është bërë një magnet, si një ndeshje gjelash, demokratët duhet të bashkohen.

LEXO EDHE:  Redaksionale/ Lulin sot e braktisën të gjithë

Do t’i drejtohem demokratëve me projektin e bashkimit. Unë nuk kam firmosur për Kuvendin, Berisha dhe Basha janë problemi dhe jo zgjidhja. Ky është aksioni i Berishës.

Aksioni i Berishës është largimi i Bashës. Nëse ¼ e delegatëve kërkojnë Kuvendin do të mblidhet. Kuvendi është legjitim.

Basha do përdorë çdo truk për ta penguar mbledhjen e Kuvendit”, është shprehur Kadilli./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Zgjedhjet e pjesshme vendore/ Dashamir Shehi “këshillon” Bashën dhe Berishën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Zgjedhjet e pjesshme vendore në 6 bashkitë e vendit janë një test i rëndësishëm. Kështu është shprehur kreu i LZHK Dashamir Shehi.

Në një intervistë televizive, ai ka “këshilluar” Berishën dhe Bashën duke theksuar se PD duhet të gjejë forcën dhe kurajën për të diskutuar në mënyrë që në 6 mars të ketë vetëm një kandidat nën siglën e sajJanë 6 bashki dhe 3 janë të mëdha se unë i lidh me numrin e votuesve. Pastaj është Shkodra që ka qenë gjithmonë e opozitës. Unë po i ofroj mendimin tim që është i thjeshtë dhe racional, të vënë një kandidat dhe ta kapërcejnë vetveten nuk ka rëndësi nëse është i Berishës apo i Bashës. Nëse me gjithë mend duam të mundim Edi Ramën, por nëse duam të mundim njëri-tjetrin dhe unë kam frikë se është kjo e dyta atëherë le të vënë 2 kandidatë, ky është teatër dhe tallje me qytetarët”, tha ai./E.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Paloka plas skandalin/ Manipuluam votat që të bëhej Basha kryetar

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Anëtari i Koisionit të Rithemelimit dhe deputeti i PD Edi Paloka ka bërë një deklaratë të fortë sa i takon zgjedhjes së Lulzim Bashës si kryetar i selisë blu.

Në një intervistë për media, Paloka u shpreh se ai është përgjegjës për situatën në PD, pasi u ka kërkuar strukturave që të manipulojnë votat për Bashën.

Kjo është edhe arsyeja që Paloka nuk është angazhuar më shumë me punimet e Komisionit, pasi vetë ai theksoi se nuk u del dot para demokratëve.

LEXO EDHE:  Ndarja nga jeta e korifeut të Teatrit/ Basha: Ditë e trishtë për artin shqiptar

LEXO EDHE:  Ndarja nga jeta e korifeut të Teatrit/ Basha: Ditë e trishtë për artin shqiptarMë vjen zorë të shkoj dhe të përballem me demokratët pasi do më thonë, ti po na thua tani për Bashën, kur më parë na the të manipulonim votat për të?

E kanë bërë të gjitha strukturat e PD-së Nisida dhe prandaj nuk mund të angazhohem më shumë me Komisionin e Rithemelimit. Jam përgjegjës i kësaj situate të rëndë që ndodhet PD-ja”, tha ai./E.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

VIDEO-Reshjet e dendura të dëborës/ ARRSH apel shoferëve: Kujdes në këtë zonë!

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e ulëta dhe reshjet e dëborës kanë mbërthyer të gjithë vendin tonë.

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka udhëzuar drejtuesit e automjeteve të bëjnë kujdes në lëvizje duke respektuar sinjalistikën rrugore duke reduktuar shpejtësinë dhe të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore.

ARRSH bën me dije se mjetet borëpastruese dhe grupet e punës janë në terren për pastrimin dhe trajtimin me kripë qarkullimi kryhet pa probleme.

LEXO EDHE:  Foto-Plas në FRPD/Pas akuzave, të rinjtë shpërthejnë ndaj Salianjit: Pështyjeni kur ta shikoni

LEXO EDHE:  Rrëzimi i Edi Ramës/ Basha kundër vetes

“Në Llogara kanë filluar reshje të dëborës mjetet borëpastruese dhe grupet e punës janë në terren për pastrimin dhe trajtimin me kripë qarkullimi kryhet pa probleme.Drejtuesit e mjeteve duhet të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugore”, apelon ARRSH./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE