Connect with Us

Këlliçi “dhëmbë për dhëmbë” me Bashën/ “Mos uzurpo FRPD, po krijon përçarje të thella”

Politikë

Këlliçi “dhëmbë për dhëmbë” me Bashën/ “Mos uzurpo FRPD, po krijon përçarje të thella”

Publikuar

-

/

Kreu i FRPD dhe deputeti Belind Këlliçi në një deklaratë për shtyp ka reaguar pas vendimit të Lulzim Bashës për të shpallur zgjedhjet për kreun e ri të FRPD.

Këlliçi është shprehur se PD është në një gjendje të vështirë dhe nuk është momenti për të uzurpuar institucionin apo FRPD, për të krijuar përçarje të thella brenda PD.

Sot jemi këtu për të bërë të ditur se ky ka qenë një proces që e kemi nisur dhe vetë.

LEXO EDHE:  Ish-kreu i PD –së/ Basha, tradhtitë, dhe të kuqtë buzëve të burrave pa dinjitet

PD është në një gjendje të vështirë, gjykojmë se nuk është momenti për të uzurpuar institucionin apo FRDP apo për të krijuar përçarje të thella brenda PD.

Në momentin ku do të piqen kushtet, ne kemi detyrim statutor për të patur një fytyrë të re të FRPD”, është shprehur Këlliçi./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Meta shigjetoi Bashën/ Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar: Përgjegjësia është për të gjithë

Publikuar

-

Nga

cna politike

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri ka reaguar në lidhje deklaratat e mbrëmshme të presidentit Ilir Meta, i cili tha se në partitë politike ka rënë sistemi i llogaridhënies dhe askush nuk mban përgjegjësi për vendimet e gabuara, duke shigjetuar Bashën.

Në një postim në rrjetet sociale, Kulluri shkruan se Meta ka të drejtë, por shton se vetë ai a mbajti përgjegjësi për dekretin e anulimit të zgjedhjeve të 30 qershorit që u mbajtën pa opoziten gjithësesi?

LEXO EDHE:  A do ta mbyllë Lulzim Basha zyrën e sharësave?

LEXO EDHE:  Ku ndryshon programi humbës i Bashës, nga programi fitues i Berishës?

Meta ka të drejtë për Bashën dhe këtë e them prej vitesh! Çështja është a mbajti vetë përgjegjësi për dekretin e anulimit të zgjedhjeve të 30 qershorit që u mbajtën pa opoziten gjithësesi?Po ata që mbajtën Bashën kryetar të PD pas dështimeve seriale mbajtën pergjegjesi? Po në LSI kush mbajti përgjegjësi për dështimin elektoral?

Se përgjegjësia është parim për të gjithë!”-shkruan Kulluri./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta dekreton zgjedhjet e pjesshme vendore

Publikuar

-

Nga

cna politike

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar zgjedhjet e pjesshme vendore, duke caktuar datën 6 Mars 2022 për zhvillimin e zgjedhjeve për kryetar bashkie në Shkodër, Dibër, Durrës, Vorë, Rrogozhinë dhe Lushnjë.

Të dashur qytetarë,

Sapo dekretova caktimin e datës 6 mars 2022, për zhvillimin e zgjedhjeve të pjesshme vendore për kryetar bashkie në Shkodër, Dibër, Durrës, Vorë, Rrogozhinë dhe Lushnjë.LEXO EDHE:  Basha e pranon publikisht/ Jam në borxh të madh ndaj ...!

LEXO EDHE:  Skandali/ Basha kopjon Vuçiç dhe Nismën Thurje

Uroj që ky proces të jetë një shembull i besimit te demokracia dhe vota e lirë! 🇦🇱”, shkruan Meta./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“I pafytyrë, tradhëtar”/ Nuk ndalet revolta e demokratëve, zbulojnë pazaret Rama-Basha  

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kryetari i shkarkuar i PD, Lulzim Basha vijon teatrin e tij, duke pretenduar se ai është e ardhmja.

Një ditë më parë, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim, sipas tij me demokratët e degës nr.7.

Demokratët e Degës nr. 7 në Tiranë kanë zgjedhur të ardhmen, pa mohuar në asnjë çast të mirat që kemi bërë për shqiptarët, por pa u bërë strehë e gabimeve dhe të metave të së kaluarës. Ne kemi një qëndrim të vendosur kundër korrupsionit, si armik i mirëqenies së shqiptarëve, dhe një vizion të qartë për t’i dhënë fund tranzicionit, duke u bashkuar nëpërmjet vlerave me të gjithë ata që duan të kontribuojnë me zemër për të ndërtuar një të ardhme më të mirë për Shqipërinë dhe shqiptarët.”-shkruan Basha.

LEXO EDHE:  Basha takon ambasadorin italian/ “Do forcojmë bashkëpunimin mes vendeve”

LEXO EDHE:  A do ta mbyllë Lulzim Basha zyrën e sharësave?

Por, pas këtij postimi, demokratët i janë “vërsulur” me komente, duke e akuzuar si aleat të kryeministrit Edi Rama.Të të rrojë Edi Rama që ta mbush sallën”-shkruan një komentues.

Më tej, një tjetër shkruan “O i pafytyrë kur ka ndodh për 30 vjet që kryetari i opozitës kur takohet me elektoratin të shoqërohet me skuadra policie?”

Këto të gjithë janë socialistë kanë ardhë me të mbushë sallën me porosi të kryetarit.”-shkruan një tjetër.

Gjithashtu një tjetër shkruan “Ti je me Edi Ramen keni bërë që të shkatërroni PD dhe popullin shqiptar. Si bëri Teri juaj Erjon Veliaj sot në lagjen 5 maj.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE