Connect with Us

Dy mashtruesit e Luli Bashës, “tango” në TV-në e inceneratorëve

Politikë

Dy mashtruesit e Luli Bashës, “tango” në TV-në e inceneratorëve

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Së fundi në hapësirën mediatike shqiptare ka ndodhur “tangoja” e mashtruesave. Mediat pro Ramës, janë rreshtuar në mbrojtje të kreut në detyrë të PD, Lulzim Bashës. Duke shfaqur publikisht dhe tangon e mashtruesave të Luli Bashës.

Ka ndodhur në Top Channel, telvizioni që drejtohet nga ish-deputeti socialist, Ben Blushi. Media me pronarën dhe drejtorin ortak në biznese me Klodian Zoton dhe Mirel Mërtirin e inceneratorëve që përfitojnë 178 milionë euro nga taksat e shqiptarëve.

Në mbrëmjen e djeshme, për të mbrojtur Luli Bashën, është gjetur një ide spektakolare, një “tango” mashtruesish, me vendime gjykatash, jo nga këta të zakonshmit e politikës.

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit në Top Channel mbrëmjen e djeshme u shfaqën dy mashtrues publik, të cilët po mbronin kryemashtruesin Luli, edhe ky i fundit i dënuar nga një gjykatë.

Ervin Salianji, i skandalit “Babale”, dhe Fitim Zekthi, mashtruesi me vendim gjykate, ishin gjetja spektakolare e Eni Vasilit dhe Ben Blushit, për të mbrojtur Luli Bashën më tangon e tyre.

LEXO EDHE:  Rama tregon pedonalen e Divjakës/ Tallen komentuesit: Vish kostumin antimushkonja

Dy mashtruesit u shfaqën mbrëmjen e djeshme në një “spektakël” të papërsëritëshëm për shikuesit.

Dy mashtrues, me vendim gjykate, ishin mbrëmjen e djeshme për të mbrojtur kryetarin e tyre, në ekranin e Top Channel.

Fitim Zekthi, një person i dënuar me vendim gjykate për mashtrim, ndërsa Ervin Salianji i çështjes “Babale”, i dënuar për “kallëzim të rremë”.

Pra, dy mashtrues të dënuar me vendim gjykate, dolin në ekranë, e mbrojnë Lulin.

Dy mashtrues publik që mbrojnë kryemashtruesin Luli Basha./CNA.al

Dënimi i Ervin Salianjit/ Zbardhet vendimi

Bisedat telefonike/ “Babalja”, fundos Ervin Salianjin

Apeli rrëzoi analistin e Bashës/ Zbardhet vendimi, dënimi me burg nuk u shua

Dokument-Si u denoncua për mashtrim analisti i Bashës/ Fitim Zekthi mori paratë dhe u zhduk

“Skandali Xhafaj”/ Basha “vret” Babalen  

Ekskluzive/ Dalin hapur, Ben Blushi, Vjollca Hoxha dhe pronarët e inceneratorëve themelojnë kompani në Tiranë

Ekskluzive dokumentet/ Klodi i inceneratoreve dhe Ben Blushi, blejnë “Lori Kafe”

Ekskluzive dokumenti/Zbulohet ortakëria e Klodit të inceneratorëve me Ben Blushin

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

“Nuk do të gjeni asnjë në zyrat e PD/ Ironia e Elezit: Një saldator nesër vlen sa një mbretëri

Publikuar

-

Nga

Takimi i Shehajt me Yuri Kim/ Elezi: Fasadë, nuk e zgjidh dot ngërçin në PD

Ish kreu i PD-së në Kukës, Ibsen Elezi ka reaguar lidhur me protestën e thirrur nga ish kryeministri Sali Berisha.

 

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Elzi shkruan se pjesmarrja masive e anëtarësisë nuk është tregues force, por tregues vullneti.

 

Sipas tij, nesër demokratët fatkeqesisht, nuk do gjejnë asnje drejtues në zyrat e PD. Ndërkohë, Elezi nuk ka kursyer as ironinë teksa shkruan se një saldator nesër vlen sa një mbretëri. 

“1 dite, sa 4 vjet !
Dita e neserme vlen shume per çdo demokrat, pjesmarrja masive e antaresise nuk eshte tregues force por tregues vullneti. Nese neser, pavaresisht arsyes, deshton zbatimi i vendimeve te kuvendit dates 11 dhjetor, çeshtja do zvarritej e zvenitej, dhe do na çonte drejt degradimit.
Tabloja me foto dyersh metalike, foto te fortesh me maska, me ecejake te dyert e blinduara, eshte nje tablo virtuale dhe aspak reale.

LEXO EDHE:  Lulzim Basha, në fushatë me këmbën e gabuar

LEXO EDHE:  “Kur të vjen vëllai nga jashtë shtetit”/ Zbulohet dhurata e Ramës për Braçen nga Italia

E gjitha kjo behet per t’ju konfuzuar, dhe S29 ka rene ne kete gracke. Demokrat te jeni te sigurt se neser, fatkeqesisht, nuk do gjeni asnje drejtues ne zyrat e PD. Nuk do gjeni asnje te forte apo kapuçzi.

Sdo kete as polici brenda oborrit te PD E shumta do gjeni rojen apo ndonje punojes admimistrate.
Te tjerat gjera qe thuhen jane sajesa per t’ju konfuzuar. Nese ju tregojne ndonje arsye per ta shtyre perseri daten 8, ta dini se eshte mashtrim.

Opozitarizmi do futet ne nje gjendje konfuziteti qe do na kushtonte pothuajse 4 vjet.
Neser çdo demokrat duhet ta vleresoje pjesmarrjen. Neser ti merr pjese per veten tende dhe jo per interesin e dikujt, mos u konfuzo. PS: nje saldator neser vlen sa nje mbreteri”, shkruan Elezi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha: Me blindat e Bashës do ngrejmë përmendore

Publikuar

-

Nga

cna politike

Lideri historik i PD, Sali Berisha është shprehur se nesër Lulzim Basha do të largohet nga selia e Partisë Demokratike.

I ftuar në një studio televizive, Berisha ka thënë se nesër , në protestën e 8 Janarit, do të hiqen blindat.Madje ish kryeministri tha se me to mund të ngrihet një përmendore për të kutjuar historinë e turpshme të krijuar nga Lulzim Basha.

LEXO EDHE:  Ish-ministri i Ramës i “përvishet” Markut/ Dosja po rritet me shpejtësi marramendëse

LEXO EDHE:  “Kur të vjen vëllai nga jashtë shtetit”/ Zbulohet dhurata e Ramës për Braçen nga Italia

Do hiqen dhe do i bëhen dhuratë Lulzim Bravës. Ne nuk ndërrojmë brava. Do heqim blindat. Ka dhe propozime tjera që ato të ngrihen si një lloj përmendore, si një histori e turpshme që vetë PD të kujtohet se çfarë ka ndodhur”, është shprehur ndër të tjera Berisha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Pa gjak nuk e lëshojmë selinë”/ Berisha: Zëdhënësit e Bashës kanë kërcënuar se do ketë viktima nesër

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish kryeministri, Sali Berisha ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, teksa tha se disa prej zëdhënësve më të afërt të Lulzim Bashës kishin kërcënuar se nuk do e lëshonin selinë e PD pa derdhur gjak.

 

Berisha tha se i kishte provat në telefon ku këta persona kanë bërë kërcënime të frikshme ku paralajmëronin se nesër do kishte viktima. 

“Kemi dokumenta ku zëdhënësit më të afërt të Lulzim Bashës kanë kërcënuar se do ketë viktima të nesërmen dhe kanë thënë se pa gjak nuk e lëshojnë selinë. I kam provat në telefon. Ne do shkojmë të hapim dyert e shtëpisë tonë. Po i hapi Lulzim Basha ne nuk përdorim asnjë mjet. Ne nuk dhunojmë kurrë, është shtëpia jonë ajo, ata janë punonjës së PD”, tha Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE