Connect with Us

Xhafaj: Ka përpjekje për të ndikuar drejtësinë e re

Aktualitet

Xhafaj: Ka përpjekje për të ndikuar drejtësinë e re

Publikuar

-

/
Çfarë po ndodh me mazhorancën?/ Fatmir Xhafaj sinkron me opozitën e Bashës?

Deputeti i PS-së Fatmir Xhafaj, shprehet se se ka përpjekje për të ndikuar në drejtësinë e re.

I ftuar në Syri Tv, Xhafaj tha se kemi 30 vjet që kemi këtë qasje me drejtësinë, dhe nuk mund të ndryshojë dot për tre vjet.

Reforma e re e drejtësisë i ka dhënë fund ndikimit politik. Lufta mes institucioneve dhe përpjekjeve për të ndikuar në vendimmarrje është e pranishme, sepse kemi 30 vjet që kemi këtë qasje me drejtësinë, nuk mund të ndryshojë dot për tre vjet.

Drejtësia ka pasur influenca politike në vend e kjo gjë është e ditur. Shpesh herë Komisioni i Venecias keqcitohet. Komisioni i Venecias e ka certifikuar projektin kushtetues për reformën në drejtësi”, u shpreh Xhafaj./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

A e keni të qetë ndërgjegjen për Teatrin?/ Veliaj: E bëj gjumin rehat

Publikuar

-

Nga

Kryebashkiaku Erion Veliaj është pyetur sonte në Syri tv, lidhur me cështjen e Teatrit Kombëtar.

Avokati Genc Gjokuta e pyeti nëse e kishte të qetë ndërgjegjen për shembjen e Teatrit Kombëtar.

Veliaj tha se flinte i qetë pavarësisht asaj që ndodhi me godinën monument kulture që u shndërrua në gërmadhë.“Ndërgjegjen e kam 100% të pastër. Fle rehat në ato pak orë gjumë që bëj për shkak të punëve. Besoj që kur të fillojë edhe Teatri i Ri, gjëja që do të vijë është shumë herë më e mirë, më e bukur, më e madhe, më e freskët në verë./E.T-CNA.al

LEXO EDHE:  “Politikanët në panik nga ngritja e SPAK?”/ Patozi: Ata e dinë ç’kanë bërë!

LEXO EDHE:  Vettingu dëmton policinë?/ Ja si përgjigjet ministrit Xhafaj

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Zjarri në Korçë/ Policia del me njoftimin zyrtar

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Mbrëmjen e sotme një banesë në qytetin e Korçës u përfshi nga flakët, ku si pasojë humbi jetën një 67 vjeçar.

Policia ka dalë me një njoftim zyrtar, ku shprehet se zjarri ka rënë rreth orës 20:45.

Korçë/Informacion paraprakMë datë 27.01.2022, rreth orës 20:45, në lagjen nr. 5, ka rënë zjarr në një banesë, ku jetonte përkohësisht shtetasi E.R., rreth 67 vjeç, i cili për pasojë dyshohet se nga asfiksia, ka gjetur vdekjen.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e policisë dhe të zjarrfikëses, të cilat po bëjnë të mundur shuarjen e zjarrit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./E.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Tallja me konviktorët/ Veliaj justifikohet: Më nxorrën nga konteksti

Publikuar

-

Nga

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, ka sqaruar deklaratat e tij fyese ndaj studentëve.

I ftuar pak ditë më parë në emisionin “Të paekspozuarit”, Veliaj tha se studentët vetën hanë, flenë dhe kryejnë nevojat personale.

Veliaj tha se është nxjerr nga konteksit dhe se kenë një bisedë pasionante. “Kontekekti po flasim për qytetarë të angazhuar dhe atij që kryen vetëm funksionin fiziologjik. Pra i paangazhuar. Unë kam qenë student vetë.

Unë isha në passion e sipër.  Ishte një bisedë pasionante. Unë se kam problem të kërkoj ndjesë për në këtë rast është nxjerr nga konteskti”, tha ai në syri tv./CNA.al

LEXO TE PLOTE