Connect with Us

Policia e Tiranës arreston 19 persona/ Për çfarë akuzohen

Kronika

Policia e Tiranës arreston 19 persona/ Për çfarë akuzohen

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme kronike

Policia e Tiranës, ka arrestuar 19 persona, të cilët akuzohen për vepra të ndryshme penale, ndërkohë dy të tjerë janë shpallur në kërkim.

Forca e Posaçme “Shqiponja” në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit E. N, 22 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik gjetën dhe sekuestruan një sasi me lëndë narkotike kokainë.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.1 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A. B, 28 vjeç, pasi ka dëmtuar me dashje mjetet në pronësi të shtetasve A. Ç dhe A. H.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.2 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit R. G, 35 vjeç, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.3 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

  1. K, 59 vjeç, i dënuar më parë për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Falsifikimi i dokumentave”, sepse në rrugën “Edit Durham”, për motive të dobëta, ka goditur me thikë shtetasin F. F, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën;

Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.3 u bë ndalimi i shtetasit N. Z, 34 vjeç, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë, e ka dënuar me mungesë me 5muaj burg, për veprën penale “Mashtrimi”.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.5 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit M. D, 34 vjeç, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve: K. D, 59 vjeç, A. B, 46 vjeç, A. D, 18 vjeç, F. T, 49 vjeç, A. B, 52 vjeç, V. H, 29 vjeç, R. H, 61 vjeç, G. A, 21 vjeç, B. Q, 41 vjeç dhe I. L, 30 vjeç, pasi u kapën duke drejtuar mjetet përkatëse në gjendje të dehur;

R. Ç, 18 vjeç, Xh. T, 24 vjeçe dhe J. B, 21 vjeç, pasi u kapën duke drejtuar mjetet përkatëse pa leje drejtimi.

Më datë 03.11.2021, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, dhe punohet për kapjen e shtetasit Y. G, 45 vjeç, pasi në rrugën “Qemal Stafa”, ka zbritur nga mjeti i tij dhe për arsyje të bllokimit të rrugës është konfliktuar me shtetasit A. V dhe V. Xh, të cilët ndodheshin në fugonin e tyre tip “Benz”, që shërben për tranpsortin e nxënësve të shkollës, të cilët ndodhen në spitalin e Traumës jashtë rrezikut për jetën. Punohet për kapjen e tij.

Më datë 02.11.2021, shtetasi A. M,(i cili punon shërbim taxi) kallëzon se gjatë kryerjes së detyrës së tij, është goditur me sende të forta nga një person i paidentifikuar, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit dhe sqarimin e plotë te rrethanave të ngjarjes.

Më datë 02.11.2021, në Paskuqan, Kamëz, aksidentalisht ka rënë zjarr në servisin e automjeteve në pronësi të shtetasit E. B, dhe për pasojë janë djegur 2 mjete./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

VIDEO-E frikshme/ Dalin pamjet pas aksidentit në Tunelin e Kalimashit

Publikuar

-

Nga

cna kronike

Pak më parë në Tunelin e Kalimashit ka ndodhur një aksident i frikshëm. Dy automjete janë përplasur dhe si pasojë ka patur një viktimë dhe disa të plagosur.

Sipas asaj që raportohet në media, viktima ishte pasagjere në njërën prej makinave që u përplasën ndërsa shoferët dhe sy persona të tjerë ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve.

Ndërkohë janë siguruar pamjet nga aksidenti. Forca policore ndodhen në vendngjarje ku dhe po punohet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./A.E-CNA.al 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksidenti në Kalimash/ Viktima pasagjere, nisen drejt Tiranës dy të plagosur

Publikuar

-

Nga

cna kronike

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Tunelin e Kalimashit, ku si pasojë një person ka humbur jetën dhe ka disa të plagosur.

Sipas Abc news, viktima është shtetasja me inicialet E.S, banuese në Shkopet.Ajo ndodhej në njërin prej automjeteve që u përplasën.  Përveç shoferëve S.B dhe M.GJ, të lënduar janë edhe dy persona të tjerë të cilët janë në spital nën kujdesin e mjekëve. Dy prej tyre janë dërguar drejt Tiranës.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Njësisë për Sigurisë Rrugore të autostradës Kalimash- Morinë, ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për sqarimin e rrethanave dhe shkakut  të aksidentit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në tunelin e Kalimashit/ Dyshohet për një viktimë dhe disa të plagosur

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Tunelin e Kalimashit. Dyshohet për një vijtime dhe disa të plagosur.

Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë brenda tunelit me drejtim Tiranën.Shërbimet e policisë, urgjencës e zjarrëfikësit janë në vendngjarje./CNA.al

LEXO TE PLOTE